Neler Yeni

1660S ile miningi durdurunca siyah ekran yiyorum yardımınız lazım

Dışkapı Metrosu

80+ Bronze
Dostlar selam 1 aylığına deneme amaçlı 1660S ile mining yapmaya karar verdim ancak 6-7 gündür bu lanet sorunla uğraşıyorum bakmadığım yabancı forum kalmadı. Burdan da mining yapan 3 4 arkadaşa yazdım ancak onlarda bilmiyor. Sorunum şu şekilde; T-rex minerı başlatıyorum aradan vakit geçiyor miningi durdurucam, programı ctrl+c yaparak/programı görev yöneticisinden kapatarak nereden kapatırsam kapatayım siyah ekran yiyorum. Başta siyah oluyor ama aşşağıdan beyaz bir ışık haznesi geliyor, 25-30 saniye sonra ekran tamamıyla siyah oluyor ancak kasa çalışmaya devam ediyor güç tuşundan kapatarak yeniden başlatmak zorunda kalıyorum sistemi. Sorunun programdan kaynaklı olduğunu düşünüp Phoenix miner kullanmayı denedim ancak aynı sorunu ondada yaşadım. Belki yazılımsal bir sorundur dedim format atıp denedim yine aynı hata. Donanımsal mı acaba diye düşünüyorum kart 49-50 derece sabit oluyor mining yaparken, 6 aydır bu sistem bende daha hiç bir sıkıntıya rastlamadım. Ctrl+c yaparak T-rex mineri durduruyorum T-rex miner kapatıldı yazıyor sonra hemen siyah ekran geliyor. Bu sorun neden oluyor?
Ekran kartı modelim: Inno3d 1660S twin x2

Bu ayarlar ile 30,3-30,70 mh/s alabiliyorum. Bazılarınız memory clock düşür dediniz yaptım olmadı, bazılarınız core clock düşür dediniz olmadı, bazılarınız ise power limit arttır dediniz o da olmadı.
1618687687602.png

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Tam bilmiyorum bu konuları ama mining için ekran kartına bios yüklemek gerek diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Eğer öyleyse belki o yüzdendir?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Siyah ekran olduktan sonra şu tuşlara aynı anda basmayı dener misin? Windows + Ctrl + Shift + B

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Tam bilmiyorum bu konuları ama mining için ekran kartına bios yüklemek gerek diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Eğer öyleyse belki o yüzdendir?
Nvidia'larda gerekmiyordu sanırım.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Hocam 4 5 dk mining yapıp yazacagım buraya
Mesaj otomatik birleştirildi:

@cfranko hicbir sey olmadi hocam siyah ekranda kalmaya devam etti
O zaman size HiveOS işletim sistemini kullanmanızı öneririm. Eğer HiveOS'de de aynı tarz bir şey olursa donanımsal bir sıkıntı olabilir

Dışkapı Metrosu

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman size HiveOS işletim sistemini kullanmanızı öneririm. Eğer HiveOS'de de aynı tarz bir şey olursa donanımsal bir sıkıntı olabilir
Hocam ben zaten 1 aylığına denemek için girmiştim şuanda 0,008 eth birikti 0,01 olunca hesabıma yatacak 3 gün daha yaparsam 0,01 olmuş olur zaten. Bu 3 gün içinde siyah ekran yersem mecburi olarak güç tuşundan yeniden başlatıyorum sistemi bunun bir zararı olmaz değil mi?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Hocam ben zaten 1 aylığına denemek için girmiştim şuanda 0,008 eth birikti 0,01 olunca hesabıma yatacak 3 gün daha yaparsam 0,01 olmuş olur zaten. Bu 3 gün içinde siyah ekran yersem mecburi olarak güç tuşundan yeniden başlatıyorum sistemi bunun bir zararı olmaz değil mi?
Zararı olmaz ama bence bi HiveOS deneyin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,823
Üyeler
149,627
Son üye
Jeso
Top Bottom