Neler Yeni

Ethermine 24 mh ile 15 saatte 0.00027 ETH kazandırması.

LeyzZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baran Laser Börkün
Arkadaşlar selamlar. Dönem dönem etherium mining yapıyorum. Önceden yaptığımda ortalama 22-23 mh ile kazım yaptığım dönemler 24 saatte 0.001 veya ona çok yakın bir kazanç elde ediyordum. Fakat 2 ay sonra ilk kez yeniden yapmaya başladım ve çok tuhaf geldi çünkü hemen hemen yarısından daha az kazazndırıyor gibi. T-rex ile kazıyorum acaba bundan dolayı mıdır bu düşüş. Daha önceleri Phoenix miner ve lolminer'ı kullanıyordum.
Buna ek olarak internette gördüğüm kadarıyla 1660S ile 28 mh civarı alıyor millet. Benim ayarlarımda falan mı bir sıkıntı var onu da anlamadım bilgili bir arkadaş varsa bilgilendirip yardımcı olursa çok sevinirim.
Bu arada ayarlarım aşağıdaki gibidir.
Ekran kartım Palit 1660S OC. Afterburner ayarlarım: Power 75 Core clock -415 Mem. clock +1066 Fan otomatıkte %45-50 gibi çalışıyor ve 63 derecelerde seyir ediyor. Fanı 70'e çekince 55 derece sabit oluyor.

ensarxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ensar DAŞ
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım(Python, Unity, C#) , Donanım , Oyun
1634206151913.png

1660ti için ayarlarım; 30-31mh , 53-54 C. voltajla oynamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamlar. Dönem dönem etherium mining yapıyorum. Önceden yaptığımda ortalama 22-23 mh ile kazım yaptığım dönemler 24 saatte 0.001 veya ona çok yakın bir kazanç elde ediyordum. Fakat 2 ay sonra ilk kez yeniden yapmaya başladım ve çok tuhaf geldi çünkü hemen hemen yarısından daha az kazazndırıyor gibi. T-rex ile kazıyorum acaba bundan dolayı mıdır bu düşüş. Daha önceleri Phoenix miner ve lolminer'ı kullanıyordum.
ben de t-rex te kazıyorum, kazım zorluğunun yükselmesinin etkisi olmuştur düşüşe ama bu kadar değil, share'larınız reject ediliyor olabilir emin değilim. Ekran görüntüsü atar mısınız kazım yaparken.

LeyzZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baran Laser Börkün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle cevap ve ilginiz için sağolun. Ayarlarınızı deneyip ona yarı dönüş yapacağım. İstediğiniz ekran görüntüleri ekte.

Sizin ayarlarınızı yaptığımda 19-20 mh'a kadar düştü. Vram markası farkından olabilir bu ayarların etkisi. Palit 1660S Vram markası hynix.

Ekler

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    490.5 KB · Hit: 44
  • Adsız.png
    Adsız.png
    18.8 KB · Hit: 50

ensarxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ensar DAŞ
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım(Python, Unity, C#) , Donanım , Oyun
Öncelikle cevap ve ilginiz için sağolun. Ayarlarınızı deneyip ona yarı dönüş yapacağım. İstediğiniz ekran görüntüleri ekte.

Sizin ayarlarınızı yaptığımda 19-20 mh'a kadar düştü. Vram markası farkından olabilir bu ayarların etkisi. Palit 1660S Vram markası hynix.
Monitörü kapattığınızda değişim oluyor mu mh değerinde, acaba arkada kartı kullanan bir şey olabilir mi ? Bildiğim kadarı ile bu değerlerde bu mh'ı vermemesi lazım. Driver diyeceğim ama driver ın etkisi yok diye biliyorum.

LeyzZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baran Laser Börkün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörü kapattığınızda değişim oluyor mu mh değerinde, acaba arkada kartı kullanan bir şey olabilir mi ? Bildiğim kadarı ile bu değerlerde bu mh'ı vermemesi lazım. Driver diyeceğim ama driver ın etkisi yok diye biliyorum.
24 mh ile kazım yaparken monitörü kapatınca 24.6 falan oluyor fark eden pek bişey olmuyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
DM gel.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

LeyzZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baran Laser Börkün
Çözüldü de ben halletmedim arkadaş kendi buldu ayarları atar.
Yine de bayağı ilgilendi ve faydası da oldu hocamın kendisine teşekkür ederim.

Öncelikle VRAM markası hynix olan kartlarda afterburner ayarları farklıymış. Benim kartımın da VRAM markası hynix idi. Ayarlar ise şöyle:
Power limit 75 Mem clock -502 Core clock -502. Bu ayarlar ile 50 fan ayarında 60 derecede 31.4 mh alıyorum.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Buna ek olarak internette gördüğüm kadarıyla 1660S ile 28 mh civarı alıyor millet. Benim ayarlarımda falan mı bir sıkıntı var onu da anlamadım bilgili bir arkadaş varsa bilgilendirip yardımcı olursa çok sevinirim.
Bu arada ayarlarım aşağıdaki gibidir.
Ekran kartım Palit 1660S OC. Afterburner ayarlarım: Power 75 Core clock -415 Mem. clock +1066 Fan otomatıkte %45-50 gibi çalışıyor ve 63 derecelerde seyir ediyor. Fanı 70'e çekince 55 derece sabit oluyor.
Şuan 30MH günde 0,0006 ETH kadar veriyor. Yani değerlere 23MH için normal diyebilirim. Kazım zorluğu baya arttı…

LeyzZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baran Laser Börkün
Şuan 30MH günde 0,0006 ETH kadar veriyor. Yani değerlere 23MH için normal diyebilirim. Kazım zorluğu baya arttı…
Peki kazım zorluğu neye göre artıp azalıyor. İlerleyen günlerde nasıl bir değişim olur tahmini.

Şimdi anladım. Nisan civarı bu değer 5-6 civarı idi. Madenci sayısı artınca bu değer artıyor galiba.

devxlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Murat Ocak
19 Mh aldığı zamanlar bir tuhaflık olduğunu anlamıştım. yabancı forumlardı disk accelator buldum denedim denediğimide 26-27 mh civarına çıkarmıştı.
istersen deneyip pc yi yeniden başlat.
performans farkını görürsün

Top Bottom