Neler Yeni

16K Bütçem Var. Bu sistem alınır mı?

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
ya siz arkadaşın dediğini anlamadınız galiba.adam diyoki bütçem 16k.15k ya pch sistemi alıcağına benim topladığım sistem daha mantıklı diyorum.h610'a a520 den farksız diyerek objektif davranmıyosunuz. Güncellik açısından,yeni gelicek intel işlemcileri desteklemesi açısından b550 den bile daha iyi olan bi chipsetle a520 yi bir tutmak mantıkla açıklanamaz.Önü kapanmış işlemci desteği bitmiş am4 soketle yolunuza devam edin.
Aynen dostum DDR5 ram alabilirsen sana mutluluklar :D Hala topladığım sistem daha iyi diyorsun :D Efsane sistem kaçmaz DA ya söylede videosunu çeksin :D

masperv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Muhammed
Aynen dostum DDR5 ram alabilirsen sana mutluluklar :D Hala topladığım sistem daha iyi diyorsun :D Efsane sistem kaçmaz DA ya söylede videosunu çeksin :D
ya tamam reis sen devam et am4 le ne diyim. zaten alıcak kişi biz değiliz.16k bütçe ile şuan da alınabilecek en iyi sistemi attığımı düşünüyorum kendi açımdan,alıcak arkadaş aksini düşünüyorsa almaz zaten.el ile tek tek toplayacağı için daha da uyguna bulma ihtimali var parçaları. beğenmediği parçaların yerine istediği başka parçaları alma şansı var. gidipte pc hocasının a520 li sistemini de alabilir benim amacım yardımcı olmak. emoji atarak,kendince dalga geçtiğini sanarak kimseye bi faydan dokunmaz.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
ya tamam reis sen devam et am4 le ne diyim. zaten alıcak kişi biz değiliz.16k bütçe ile şuan da alınabilecek en iyi sistemi attığımı düşünüyorum kendi açımdan,alıcak arkadaş aksini düşünüyorsa almaz zaten.el ile tek tek toplayacağı için daha da uyguna bulma ihtimali var parçaları. beğenmediği parçaların yerine istediği başka parçaları alma şansı var. gidipte pc hocasının a520 li sistemini de alabilir benim amacım yardımcı olmak. emoji atarak,kendince dalga geçtiğini sanarak kimseye bi faydan dokunmaz.
Ben AM4 ile devam ederim sıkıntı yok ama bu şekilde daha iyi diyip en azından böyle sistemler toplamıyorum. Bütçenin tamamını kullanarak arkadaşa iyilik yaptığını sanıyorsun ama. O kasa o işlemci stok soğutucuyla alev alır bunu hesaba katmıyorsun. Öyle 16k istedi diye 16k ya tamamlamak iyi bir şey değil. Stok ile zaten kullanamayacak. 500 TL daha ekle mesh kasa al dedin. Çıkardığın fiyat zaten 15500 TL 500 TL daha mesh olursa adamda para kalmadı. Soğutucu nasıl alacak ? İşlemci daha iyi anakart daha iyi demekle olmuyor bu işler adam yarın öbür gün işlemcim ısınıyor konusu açınca ne cevap vereceksin git soğutucu mu al dicen. E adamın parasını harcadın hepsini nasıl alacak ? Sen mi hediye edeceksin. Bırakın bu işleri.

masperv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Muhammed
ya hocam inat çok kötü bişey.sırf haklı çıkmak için inat ettiniz saçmalayıp duruyosunuz.benim attığım sistemde tek eksik mesh kasa olmaması. onu da max 500 ekliyerek mesh yapabilir diyorum. adama gidipte sistem bu illede bu parçaları al demiyorum. benim topladığım fiyatlar genelde en tepe fiyatlar,yarın işlemci 3.5kdan 3.2ye düşer pch sistemle aynı fiyata denk gelir topladığım sistem. el ile topluyo zaten,indirimli buldukça alır parçaları.hem daha ucuza toplar pch sistemden hemde daha iyi olur sistemi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yavuz selim
hocam trentol nays cashback uyguluyo trendyolda.atıcağım parçalar genelde o indirimle güvenilir market yerlerinin parçaları olucak.

işlemci i5 12400f 3150tl

anakart h610 gigabyte 1600tl

ram 8x2 16gb 3200mhz 930tl

rtx 3060 7400tl veya rx 6650xt 7200tl

rtx3060: https://ty.gl/p6wg7lt9xz
rx6650xt: https://ty.gl/5iem94j2oh

wd sn850 ssd 850tl

kasa ve psu 1300tl

Hocam böyle sistem 15.5k civarına toplanıyor.Nays cashback indirimi var onu araştırın konusu var forumda zaten.Bence üşenmezseniz böyle bi sistem yapın.
Nays olayı iyiymiş. Bende fiyatlar biraz farklı çıkıyor sebebini anlamadım

masperv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Muhammed
Nays olayı iyiymiş. Bende fiyatlar biraz farklı çıkıyor sebebini anlamadım
hocam şöyle attığım şinkteki ürünü işbankası nays kartla alırsanız %10 az ödüyosunuz.mesela anakart linkte 1800tl ama nays kartla ödeyince 1620tl ye denk geliyo.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yavuz selim
Sen ramleri daha iyi mi sanıyorsun Goodramden. Ben sana diyorum ki sen yukarda ne dedin kendin toplasan daha iyi toplarsın dedin. Bu iyi değil işte sen onu anlamıyorsun. İyi olması için üstüne koymak yerine daha kaliteli bileşenler seçmelisin. Ayrıca H610 çok mu iyi sanıyorsun sen ? Eğer öyle sanıyorsan yanılıyorsun. Bu sistemden daha iyisini toplayacaksan sana söyleyeyim. Ryzen 5 5600 ile topla git B550M ds3h falan koy sisteme. SSD olarak Dramli bir model kullan. PSU CV650 yerine TUF koy yada Pylon koy. Kasayı full mesh sağlam bir kasa koy yani en kötü ihtimal git 100R falan koy. Ram olarak Crucial Ballistix koy. Sonra bunların fiyatını topla. Bak bakalım arada ne kadar fark oluyor. Aynı seviye ürünleri koyup gelmişsin buraya daha iyisini topladım diye. Aynen dostum üfff ateş ediyor sistemin.
Aklım karıştı şimdi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şöyle attığım şinkteki ürünü işbankası nays kartla alırsanız %10 az ödüyosunuz.mesela anakart linkte 1800tl ama nays kartla ödeyince 1620tl ye denk geliyo.
Tamamdır şimdi anladım inidirimli fiyat olarak

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yavuz selim
En mantıklı hero geldi siparişi verdim bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yavuz selim
Arkadaşlar bu heronun yanına bi monitör önerir misiniz? 6000e kadar bütçem var. Şimdiden teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yavuz selim
Siparişi vereli 9 gün oldu hâlâ kargolanmasını bekliyorum. Diğer aldığım bütün eşyalar geldi. Bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyordum

Top Bottom