Neler Yeni

17.000-18.000₺ arası topladığım sistem önerisi

Bazinqa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
Bütçe
17600
Merhaba arkadaşlar,

Şuan Monster Abra A5 laptop kullanıcısıyım ama masaüstüne geri dönmek istiyorum. Aşağıda bende olan ve toplayacağım parçalar konusunda yorumda bulunursanız sevinirim. Aşağıdaki bütçenin üstüne çıkabilmem pek mümkün değil. Eğer bu fiyata şunu alsan daha iyi olur dediğiniz bir parça varsa yorumlarınızı beklerim.

Bende olan parçalar:
  • Monitör: Asus VG279Q 27'' 144Hz
  • Klavye: HyperX Alloy Core RGB Klavye (Mekanik sevmiyorum)
  • Mouse: Steelseries Rival 3 Wireless
  • M2 SSD: 512GB
Toplayacağım Kasa:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz
  • Anakart: Gigabyte B550M-DS3H 4400Mhz
  • Ram: Gskill 32GB (2x16GB) DDR4 4400MHz
  • Ekran Kartı: ZOTAC RTX 3060 12GB 192 Bit
  • Kasa: Rampage Sailor Rainbow 600W 80+
Toplayacağım kasa parçaları 17.500₺ - 18.000₺ arasında tutuyor. Anakart veya ram bu sisteme abartı olmuş diyebilirsiniz belki onu seçmekteki amacım ileriye dönük bir sistem olması ilerde ekleme yaparken başka parça değiştirmek zorunda kalmak istemiyorum. Amatör bilgilerim ile böyle bir kasa toplayabildim dediğim gibi farklı görüşlere açığım. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

İyi forumlar,

venkonke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Zafer Aydın
Eğer 2. el almak senin için problem değilse daha iyi bir ekran kartını daha iyi fiyatlara alabilirsin

Bazinqa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer 2. el almak senin için problem değilse daha iyi bir ekran kartını daha iyi fiyatlara alabilirsin
Aklıma geldi fakat kripto mining işlemlerinde kullanılıp kullanılmadığını bilemiyor olmak biraz şüphe uyandırıyor. Yoksa gönlümden geçen 3060tan daha iyisi tabii ki :)

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Eren
Merhaba arkadaşlar,

Şuan Monster Abra A5 laptop kullanıcısıyım ama masaüstüne geri dönmek istiyorum. Aşağıda bende olan ve toplayacağım parçalar konusunda yorumda bulunursanız sevinirim. Aşağıdaki bütçenin üstüne çıkabilmem pek mümkün değil. Eğer bu fiyata şunu alsan daha iyi olur dediğiniz bir parça varsa yorumlarınızı beklerim.

Bende olan parçalar:
  • Monitör: Asus VG279Q 27'' 144Hz
  • Klavye: HyperX Alloy Core RGB Klavye (Mekanik sevmiyorum)
  • Mouse: Steelseries Rival 3 Wireless
  • M2 SSD: 512GB
Toplayacağım Kasa:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz
  • Anakart: Gigabyte B550M-DS3H 4400Mhz
  • Ram: Gskill 32GB (2x16GB) DDR4 4400MHz
  • Ekran Kartı: ZOTAC RTX 3060 12GB 192 Bit
  • Kasa: Rampage Sailor Rainbow 600W 80+
Toplayacağım kasa parçaları 17.500₺ - 18.000₺ arasında tutuyor. Anakart veya ram bu sisteme abartı olmuş diyebilirsiniz belki onu seçmekteki amacım ileriye dönük bir sistem olması ilerde ekleme yaparken başka parça değiştirmek zorunda kalmak istemiyorum. Amatör bilgilerim ile böyle bir kasa toplayabildim dediğim gibi farklı görüşlere açığım. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

İyi forumlar,
Çok pahalı olmuş hocam 3060ti li sistem var 0 18k ya. Bir de anakart am4 yani yeni üretilen hiç bir işlemci uyumlu olmayacak boşa yatırım olmuş bi tık, ram 32gb ileriye dönük olmuş oyunlar artık 16gb üstü yemeye başladı.

Bence şuanlık anakart b450 yap ekran kartıda amd rx 6800 çek 13 bine, kasa psu bence ayrı ayrı al asıl yatırım psuya olur. Bu arada her türlü dlss falan dinlemez rx 6800>rtx 3060. Daha am5 bi sisteme geçersin o zaman hem anakart hem ramler ddr5 olur ve 32gb yaparsın

Bazinqa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
Çok pahalı olmuş hocam 3060ti li sistem var 0 18k ya. Bir de anakart am4 yani yeni üretilen hiç bir işlemci uyumlu olmayacak boşa yatırım olmuş bi tık, ram 32gb ileriye dönük olmuş oyunlar artık 16gb üstü yemeye başladı.

Bence şuanlık anakart b450 yap ekran kartıda amd rx 6800 çek 13 bine, kasa psu bence ayrı ayrı al asıl yatırım psuya olur. Bu arada her türlü dlss falan dinlemez rx 6800>rtx 3060. Daha am5 bi sisteme geçersin o zaman hem anakart hem ramler ddr5 olur ve 32gb yaparsın
Yorum için teşekkürler hocam. Kasa ve psu ayrı ayrı alma işini gerçekten bakıcam. Bu kasayı seçmemin sebebi de DA C2 sisteminde kullanılmasıydı. Ama dediğiniz tavsiyeyi uygulayacağım.

Ekran kartı ve anakart konusunda şu an şöyle bir gelişme var hocam yorumlarınızı beklerim. Yakın bir arkadaşım 3 aylık bir mining sürecinin sonunda elindeki ekran kartını çıkaracak. Elinde MSI B450M Pro M2 anakart ile Gainward 10 GB RTX 3080 LHR ekran kartı var. Miningde çok kullanılmamış olması ve satanın yakın bir arkadaşım olması biraz daha almaya meyilli olmamı sağlıyor. Sizce alınmalı mı? Alınmalıysa özellikle ekran kartına ne kadar teklif verilmeli?

Teşekkürler,

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Eren
Eğer fiyat ucuz olursa ve ekran kartının garantisi falan duruyorsa neden olmasın. Sıkıntı şu monitörünüz 1080p ve rtx 3080 i 1080 de kullanmak için baya güçlü bi işlemci gerekir fakat b450 anakart destekleyemeyrcektir o işlemciyi anakartı b550 çıkmanız işlemciyide r9 5900 gibi güçlü bi işlemciye çıkmanız gerekir o da dediğim gibi ölü yatırım olur bi tık ya da monitör değişirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de dostla ye iç alışveriş etme diye bi atasözümüz var ekran kartı ne durumda bilemeyiz. 10k altına satması lazım bu arada sarı siteden baktım msi asus gibi markaların 3080 miningsiz 11-12 k

Bazinqa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
Eğer fiyat ucuz olursa ve ekran kartının garantisi falan duruyorsa neden olmasın. Sıkıntı şu monitörünüz 1080p ve rtx 3080 i 1080 de kullanmak için baya güçlü bi işlemci gerekir fakat b450 anakart destekleyemeyrcektir o işlemciyi anakartı b550 çıkmanız işlemciyide r9 5900 gibi güçlü bi işlemciye çıkmanız gerekir o da dediğim gibi ölü yatırım olur bi tık ya da monitör değişirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de dostla ye iç alışveriş etme diye bi atasözümüz var ekran kartı ne durumda bilemeyiz. 10k altına satması lazım bu arada sarı siteden baktım msi asus gibi markaların 3080 miningsiz 11-12 k
Son cümlenize katılmamak elde değil fakat fiyata göre bu riski almayı düşünebilirim.
Ryzen 9 5900X 7.800₺ olarak gözüküyor işlemcide bir anda 4bin civarı yükselmem gerekiyor. Yarın ekran kartı için fiyatı netleştirdikten sonra buradan sizlere de bilgilendirme yaparım hocam. Yönlendirmelerinize göre ekran kartı + işlemci yükseltmesi ile sisteme devam ederim. İleriye dönük bir sistem toplamak istiyorsam sanırım bunları göze alıcam.

Teşekkürler,

Berk_1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
berk
bence iyi toplamışsın , 32gb ram çok iyi karar birde işlemcin 4400 mhz ram destekliyor mu diye kontrol etmeyi unutma şimdiden h.o

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,466
Üyeler
156,779
Son üye
Sebastian Bach
Top Bottom