Neler Yeni

17 Temmuz Tarihinde Rastlanılan Opera GX Trojan Uyarısı Nedir?

BeKo'O

80+ Silver
Bugün kendi bilgisayarım da dahil Opera GX kullanan 1-2 kişide böyle bir şeye denk geldim. Bilgisi olan varsa açıklığa kavuşturabilir mi?

Normal PC'yi kullanırken Windows Defender bir anda Trojan tehdidi uyarısı verdi ve '' C:\Users\berke\AppData\Local\Opera Software\Opera GX Stable\Cache\Cache_Data\f_00a7c8 '' dizinindeki dosyayı otomatik olarak kaldırdı. Normalde pek takmam ama bir kaç kişide görünce bir sorayım dedim.
Sadece tesadüf veya hatalı uyarı da olabilir ama merak ettim.

Gece 2 itibariyle bir Update getirildi tarayıcıya ama sebebini bilmiyorum tabi

1658098841157.png

@olcayaak

BeKo'O

80+ Silver
benim olaylar donanımsal bi tık sanırım hocam ya, birden yeşil ekran geliyor mor ekran geliyor saliselik, bi boklar var ama çözücez inşallah
dün akşam pcyi kaparken ekran kartından mıdır nedir bilmiyorum baya değişik bi ses geldi tıırrt diye tiz bi ses
Ekran kartı gidici olabilir hocam eğer saat hızlarını arttırdıysanız geri standarda alın hiç elleşmeyin, benim de eski kart öyle anlık yeşil ekran falan vermeye başlamıştı ve en küçük oc denemesinde kilitleniyordu PCi bende tabi en kısa zamanda değiştirdim kartı çok elimde tutmadan

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,394
İsim
Olcay akbulut
Ekran kartı gidici olabilir hocam eğer saat hızlarını arttırdıysanız geri standarda alın hiç elleşmeyin, benim de eski kart öyle anlık yeşil ekran falan vermeye başlamıştı ve en küçük oc denemesinde kilitleniyordu PCi bende tabi en kısa zamanda değiştirdim kartı çok elimde tutmadan
yok hocam ayar yapmadım hiç, genel pc ye bi zararı var mıdır bu durumun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

atsan atılmaz satsan satılmaz, değiştirmek istesem daha iş bulmadım -_-

gittiği yere kadar gitsin de bakıcaz çaresine artık, anakart falan sağlam kalır inş o zamana

gittiği yere kadar gitsin de bakıcaz çaresine artık, anakart falan sağlam kalır inş o zamana
işin kötüsü az daha kartı satacaktım, bide dolandırıcı damgasıyla uğraşıcaktık :/

BeKo'O

80+ Silver

işin kötüsü az daha kartı satacaktım, bide dolandırıcı damgasıyla uğraşıcaktık :/
Hocam genel bi zarar vermez hayır, ama ben düşük fiyata da olsa elinizden çıkarın derim komple bozulmadan, kart hala çalışır durumda çünkü

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,394
İsim
Olcay akbulut
Hocam genel bi zarar vermez hayır, ama ben düşük fiyata da olsa elinizden çıkarın derim komple bozulmadan, kart hala çalışır durumda çünkü
performansında bi sorun yokta, satsam yenisini alamam hocam elime para geçmesi lazım

BeKo'O

80+ Silver
performansında bi sorun yokta, satsam yenisini alamam hocam elime para geçmesi lazım
En azından yakın zamanda para geçecek gibi ise siz yine de satışa koyun veya bir tanıdıktan geçici olarak eski bir kart temin edin. Sonrasında kart yükseltmenizi yaparsınız.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,487
İsim
Ümit Can
Yauw kardesim opera veri çalıyor diyen boomerlar gelmeden..

Cache dosyası moruk muhtemelen arkadaşın dediği gibi girdiğin bi siteden dolayı gelmiştir.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,394
İsim
Olcay akbulut
En azından yakın zamanda para geçecek gibi ise siz yine de satışa koyun veya bir tanıdıktan geçici olarak eski bir kart temin edin. Sonrasında kart yükseltmenizi yaparsınız.
şuan kart ilanda da yazan yok pek 2k ya koymuştum sorunu yok diye, kaça koyayım?

BeKo'O

80+ Silver

BeKo'O

80+ Silver
Yauw kardesim opera veri çalıyor diyen boomerlar gelmeden..

Cache dosyası moruk muhtemelen arkadaşın dediği gibi girdiğin bi siteden dolayı gelmiştir.
Krdşm bunlar hep ameriganın palavraları kanmayın bunlara, yerli tarayıcı kullanalım lütfen

sapphire rx 570 ıtx 4 gb
Sağlam, kutulu ve garantı etiketi üstünde ise bi 2.5K ederi var

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,394
İsim
Olcay akbulut
Krdşm bunlar hep ameriganın palavraları kanmayın bunlara, yerli tarayıcı kullanalım lütfen
chrome kullanan haindir.

Sağlam, kutulu ve garantı etiketi üstünde ise bi 2.5K ederi var
eder de alan yok ki SA:dSA:Das, vidaların üstünde garanti etiketi var onu mu diorsunuz

Emirrr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İsmail Emir Karadiz
Bugün kendi bilgisayarım da dahil Opera GX kullanan 1-2 kişide böyle bir şeye denk geldim. Bilgisi olan varsa açıklığa kavuşturabilir mi?

Normal PC'yi kullanırken Windows Defender bir anda Trojan tehdidi uyarısı verdi ve '' C:\Users\berke\AppData\Local\Opera Software\Opera GX Stable\Cache\Cache_Data\f_00a7c8 '' dizinindeki dosyayı otomatik olarak kaldırdı. Normalde pek takmam ama bir kaç kişide görünce bir sorayım dedim.
Sadece tesadüf veya hatalı uyarı da olabilir ama merak ettim.

Gece 2 itibariyle bir Update getirildi tarayıcıya ama sebebini bilmiyorum tabi

Alıntıyı görüntüle
@olcayaak
Bende de böyle bir şey oldu dün neden böyle? tek bu wacatac değil. Uwamson diye bir şey de var.

Bende de böyle bir şey oldu dün neden böyle? tek bu wacatac değil. Uwamson diye bir şey de var.
Ayrı olarak Opera GX değil opera kullanıyorum, Opera gx fazla ışıklı mışıklı göz yoruyor.

Danteas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ege Balalan
Aynısı bende de üst üste oldu. Sebebini aramak için gezinirken reddit'te bir post gördüm. Çoğu kişi twitch'e tıkladığında alıyormuş uyarıyı. Kendim de denedim birçok kez twitch'e opera üzerinden gir çık yaptım ve her yaptığımda uyarıyı aldım. Sanırım false warning veriyor twitch'ten gelen bir cache dosyasına. Umarım büyük bir problem değildir yakın zamanda cevap alırız ismi geçen mecralardan.

Aynısı bende de üst üste oldu. Sebebini aramak için gezinirken reddit'te bir post gördüm. Çoğu kişi twitch'e tıkladığında alıyormuş uyarıyı. Kendim de denedim birçok kez twitch'e opera üzerinden gir çık yaptım ve her yaptığımda uyarıyı aldım. Sanırım false warning veriyor twitch'ten gelen bir cache dosyasına. Umarım büyük bir problem değildir yakın zamanda cevap alırız ismi geçen mecralardan.
Aynı sorun twitch.tv'de Chrome ve Vivaldi kullanıcılarında da yaşanmaya başlamış. Görünüşe göre twitch'te bir sıkıntı var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,969
Üyeler
153,638
Son üye
ataaaa
Top Bottom