Neler Yeni

18 yaş altı kişiler vücut geliştirebilirmi?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,134
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Geliştiremez ben izin vermiyorum.

BayZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Ziya Yılmaz
O bahsettiğin saçma sapan tozlar dediğin şeyler besin takviyesi dostum zaten normal yiyeceklerdede bulunuyor. Beslenmesi iyi olan birinin onlara ihtiyacı yok zaten. Alsa da bir şey olmaz.
Hocam bu çocuğun yaşı genç daha böbrekler tam kafasitesine erişmemiş, vücut tam gelişmemiş. O tozların oluşturduğu toksit maddeleri atacak kadar su içmesi ya da içse bile böbreklerin gereken işlevi sağlayacağı net değil. Böbrek yetmezliği riski var. Yapacaksa doğal şekilde yapsın. Daha önce bu hikayeyle yatan hastalarım da oldu sallamasyon konuşmuyorum yani

-CrawL

80+ Gold
''18 yaş altı tavsiye etmiyoruz'' diyorlar
Çok saçma bir şey ben 15yaşımda başladım 1yılda boyumda 171 den 176 ya çıktı spor yaptığım halde. Henüz bunu kanıtlayanda bilimsel araştırma vs. de yok bildiğim kadarıyla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geliştirirsin kardeşim ama o ***** saçma tozlara falan bulaşmadan adam gibi yemeğini yiyerek düzgün bir şekilde yaparsın. O tarz ürünler böbrek yetmezliğine kadar hasar verebilir senin yaşlarında. Boy ve kilo da yazsaydın keşke
Patladım :D supplement besin takviyelerinde olan şeyler normal besinlerdede bulunuyor zaten.

eski halim (1).jpg

Ekran görüntüsü 2023-01-14 200307.png

1675282345402.png

1675282374558.png

İlk foto 15yaşındaki 170-171 55Kg halim diğerleride 16yaşımdaki 176 72-74Kg arası

BayZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Ziya Yılmaz
Çok saçma bir şey ben 15yaşımda başladım 1yılda boyumda 171 den 176 ya çıktı spor yaptığım halde. Henüz bunu kanıtlayanda bilimsel araştırma vs. de yok bildiğim kadarıyla.

Patladım :D supplement besin takviyelerinde olan şeyler normal besinlerdede bulunuyor zaten.
Ben aksini iddaa etmedim zaten bu arkadaş için o tarz takviyeler uygun değil dedim. Ayrıca bu tozların bilinçsiz şekilde kullanıldığı da bir gerçek. Evde ki su arıtıcısına bak adam teknik şartname de günlük 20 lt arıtabilir yazıyor. Bu genç 5Lt arıtabilirken bu tozlarla 5lik arıtıcıya 10luk ürün veriyorsun. Böbrek kendini aşırı zorluyor bunun sonucunda kalp şeker ve böbrek rahatsızlıkları baş gösteriyor

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,138
İsim
Burak Bal
Ben aksini iddaa etmedim zaten bu arkadaş için o tarz takviyeler uygun değil dedim. Ayrıca bu tozların bilinçsiz şekilde kullanıldığı da bir gerçek. Evde ki su arıtıcısına bak adam teknik şartname de günlük 20 lt arıtabilir yazıyor. Bu genç 5Lt arıtabilirken bu tozlarla 5lik arıtıcıya 10luk ürün veriyorsun. Böbrek kendini aşırı zorluyor bunun sonucunda kalp şeker ve böbrek rahatsızlıkları baş gösteriyor
Günde gidip 10 ölçek protein tozu içmez zaten bence ya. Bilinçi bir şekilde kullanırsa sorun olmaz.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

İlk foto 15yaşındaki 170-171 55Kg halim diğerleride 16yaşımdaki 176 72-74Kg arası
Natural mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
Geliştirirsin kardeşim ama o ***** saçma tozlara falan bulaşmadan adam gibi yemeğini yiyerek düzgün bir şekilde yaparsın. O tarz ürünler böbrek yetmezliğine kadar hasar verebilir senin yaşlarında. Boy ve kilo da yazsaydın keşke
Hiçbir zararı olmaz doğru düzgün supplement kullanırsa. Böbreğe eğer gereğinden fazla kullanmazsa da zarar vermez.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
:D

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Arda Deniz
en ideali küçük yaşta başlamak değilmidir zaten hocam.

-CrawL

80+ Gold
Günde gidip 10 ölçek protein tozu içmez zaten bence ya. Bilinçi bir şekilde kullanırsa sorun olmaz.

Natural mi ?
İroni amaçlı sordun sanırım ama spora başladığım ilk yıldan neden ilaca başlayayım ve yaşım daha çok erken. İlaçlı dencek kadarda abartılı değilim zaten.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
06 dogumluyum boy 170 kilo 67 spor la ugraşıyorum aslında amacım pc başında fazla vakit geçirdiğim ve okulda sık sık oturdugum için dik durabilmek ti ama insan bir kere başlıyınca hemen agırlık kaldırası geliyor şuan bulk dayım iyiki yapmısım diyorum istersen insta verim değişimimi orada paylaştım öne çıkanlarda paylaştım kanki lise de spor yapan erkeler 1-0 önde başlıyor :)
şuan boyun kaç acaba merak ettim yani bi faydası oldumu sporun uzamanda

whisper snow

80+ Silver
Geliştirebilir tabii ki hatta tercihen supplement ile takviye edebilirsiniz.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Selamlar ben spor salonlarına gidip vücut geliştirmek istiyorum ama nereye gitsem ''18 yaş altı tavsiye etmiyoruz'' diyorlar babamıda bu yüzden ikna edemiyorum. 15 yaşında biri vücut geliştirebilirmi?
dostum ben de neredeyse senin yaşında başladım
boyum da yerinde herhangi bi sağlık sorunum da yok
ama salondakiler sorumluluk almamak için 18 yaş altı kabul etmiyor olabilir
hareketleri sakat yaparsan sonuçta sakat olur onu bilerek gir,bide beslenme konusunda dolu dolu beslen gelişme aşamasındasın
he baban illaki hayır derse de kaçak iş yapma,babanı ikna etmeden hiçbir şey yapma bence
bu baya saçma bu arada

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,138
İsim
Burak Bal
İroni amaçlı sordun sanırım ama spora başladığım ilk yıldan neden ilaca başlayayım ve yaşım daha çok erken. İlaçlı dencek kadarda abartılı değilim zaten.
Ciddi sordum kanka ben daha spora başlamadan ilaca başlayan biliyorum.

Top Bottom