Neler Yeni

1TB Pcie 4.0 M2 SSD Önerisi

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Arda Eren Aslan

Kerem gök

80+ Silver
1700 TL civarlarına dramsiz ve kötü marka pci 4 alacağına ya bütçeni arttır kc3000 falan al ya da pci 3.0 samsung 970 evo plus al

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Arda Eren Aslan
Netac hakkında zamanında çok iyi şeyler duymamıştım. Tabii bu şans işi ama riske atmak istemiyorum Buna bu parayı vereceğime attığım Corsairi alırım yüksek ihtimalle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1700 TL civarlarına dramsiz ve kötü marka pci 4 alacağına ya bütçeni arttır kc3000 falan al ya da pci 3.0 samsung 970 evo plus al
Attığım Corsairda DRAM var. Hızları da güzel O nasıldır?

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Halit Efe Kaplan
Netac hakkında zamanında çok iyi şeyler duymamıştım. Tabii bu şans işi ama riske atmak istemiyorum Buna bu parayı vereceğime attığım Corsairi alırım yüksek ihtimalle.

corsair alınır hocam ama butcenızı dedıgım gıbı zorlayabılırsenız kc3000 alın nirvana bır ssd nız olsun

Lady-Of-Ice

80+ Silver

Sorun çıkarmaz hocam; karalamalara aldanma.

Kerem gök

80+ Silver

QLC NAND kullanıyor, işletim sistemi kuracaksan hızlı yıpranıyor bilgisi var bende

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Alperen Çetin
Ssd’nin ömrü konusunda görüşüne değer verdiğim bi kullanıcı şunu yazmış, yine adata 850 lite konusuna;

Her şeyin çok hızlı eskidiği elektronik sektöründe en az önemli konu, ömürdür. 20 küsur yıldır bilgi işlem sorumlusuyum, ömrü dolabilen sadece iki donanım biliyorum; mouselarda sol mikro switch ve projeksiyonlarda lamba. Onlar dışındaki tüm donanımlar, ya arıza verdikleri için, ya da yetersiz kaldıkları için kullanımdan çekildiler.
Mesela bu konudaki SSD, 250 TBW değeri ile kısa ömürlü sınıfında. Her gün, hiç sektirmeden 30 GB veri yazarsanız, çeyrek asır sonra ömrü bitiyor.
Alacağınız SSD'yi evladınıza miras olarak bırakmak gibi bir fantaziniz yoksa, ömür olayına takılmayın.

Kerem gök

80+ Silver
Ssd’nin ömrü konusunda görüşüne değer verdiğim bi kullanıcı şunu yazmış, yine adata 850 lite konusuna;

Her şeyin çok hızlı eskidiği elektronik sektöründe en az önemli konu, ömürdür. 20 küsur yıldır bilgi işlem sorumlusuyum, ömrü dolabilen sadece iki donanım biliyorum; mouselarda sol mikro switch ve projeksiyonlarda lamba. Onlar dışındaki tüm donanımlar, ya arıza verdikleri için, ya da yetersiz kaldıkları için kullanımdan çekildiler.
Mesela bu konudaki SSD, 250 TBW değeri ile kısa ömürlü sınıfında. Her gün, hiç sektirmeden 30 GB veri yazarsanız, çeyrek asır sonra ömrü bitiyor.
Alacağınız SSD'yi evladınıza miras olarak bırakmak gibi bir fantaziniz yoksa, ömür olayına takılmayın.
gayette takılın, az ömürlü ssd aldım 1 yıl sonra oyun indiremez oldum çöpe attım

dram yok o corsairde bu arada

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Alperen Çetin
gayette takılın, az ömürlü ssd aldım 1 yıl sonra oyun indiremez oldum çöpe attım
Teknolojik alet şans işi, dramden değil de ürünün kalitesinden patlamıştır ssd . 5 senedir eski bilgisayarımda 250gb adata sata ssd kullanıyorum hala taş gibi, 5 senedir işletim sistemi yüklü şekilde sürekli oyun indirip silerek kullandım. Dediğim gibi şans birazda

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Arda Eren Aslan
QLC NAND kullanıyor, işletim sistemi kuracaksan hızlı yıpranıyor bilgisi var bende
O zaman bütçemi arttırmaya çalışıp KC3000 almak en mantıklısı olacaktır. Çünkü render falan alan biriyim bu yüzden zaten şuan bulunan ssdmin sağlığını 2 yıldan daha kısa bir sürede %52'lere düşürdüm. Arada donuyor oyunlarda. Yeniden başlatmam gerekiyor pcyi. Bu yüzden ömür olayına biraz takılan biriyim.

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Alperen Çetin

dram yok o corsairde bu arada
Ayrıca ürünün 3 yıl garantisi var patlarsa gönderir yenisini alır

Top Bottom