Neler Yeni

2. El alışveriş hakkında yardım

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Arkadaşlar merhaba, bi laptop alma kararı aldım ve 2. El sitelere bakarken güzel bi ilan ile karşılaştım fakat satıcı param güvende vs sistemini kullanmak istemiyor daha önce sıkıntı yaşadığı için.

Fiyat olarak vs de güzel anlaştıkta ilanda iui ne yapmalıyım sizce satıcıya nasıl güvenebilirim veya nasıl ikna edebilirim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,690
İsim
Oğuz Oğuz
Valla hocam Al-sat yapan biri olarak satıcı gayet haklı maalesef.
Satıcı ürünü satar param güvende ile ama alan kişi laptobun bir şeyini söker iade eder. Satıcı mağdur olur.
Tabi siz bunu yapmazsınız ama satıcı bunu bilemez sen iyi yöntem sizin veya onun oturduğunuz yerlerde akrabalarınız üzerinden olabilir.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla hocam Al-sat yapan biri olarak satıcı gayet haklı maalesef.
Satıcı ürünü satar param güvende ile ama alan kişi laptobun bir şeyini söker iade eder. Satıcı mağdur olur.
Tabi siz bunu yapmazsınız ama satıcı bunu bilemez sen iyi yöntem sizin veya onun oturduğunuz yerlerde akrabalarınız üzerinden olabilir.

Hocam ben Bursadayım o Bingöl gitmek istesem ben 350-400₺ yol masrafı çıkıyor onun yakınlarındada bi akrabam yok maalesefki.

İlan çok iyi kaçırmak istemiyorum inanınki başka bi yol yokmudur ya?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,690
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam ben Bursadayım o Bingöl gitmek istesem ben 350-400₺ yol masrafı çıkıyor onun yakınlarındada bi akrabam yok maalesefki.

Yani param güvende kabul etmiyorsa iyi niyet olarak önce siz ona parayı havale edin sonra o size kargolasın ama bu riskli bir yöntem ben daha önce bu yöntem ile Xbox series s aldım ama ürün gelene kadar çok endişelendim aynı şekilde bende havale ile ürün sattım. Başka yöntem olarak yani İstanbul’da tanıdığı yok mu arkadaşın hem size yakın hemen gider gelirsiniz.
Başka gelmiyor aklıma.
Yani bir diğer yöntem forumdan Bingöl’de oturan birini bulup ondan rica etmek ama o da yine sizin karar vereceğiniz bir durum.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,041
İsim
Bilal Tepe

Abim Bingöl'de okuyor biraz ateslersen aldirabilirim .d

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani param güvende kabul etmiyorsa iyi niyet olarak önce siz ona parayı havale edin sonra o size kargolasın ama bu riskli bir yöntem ben daha önce bu yöntem ile Xbox series s aldım ama ürün gelene kadar çok endişelendim aynı şekilde bende havale ile ürün sattım. Başka yöntem olarak yani İstanbul’da tanıdığı yok mu arkadaşın hem size yakın hemen gider gelirsiniz.
Başka gelmiyor aklıma.
Yani bir diğer yöntem forumdan Bingöl’de oturan birini bulup ondan rica etmek ama o da yine sizin karar vereceğiniz bir durum.

Öncelikle teşekkür ediyorum, akraba işini ayarlamaya çalılıcam diğer türlü güven sıkıntısı oluyor.

Top Bottom