Neler Yeni

2. El pc almak mantıklı mı ? Hangisi makul olan ?

Hpeksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan
Arkadaşlar merhaba. Şu anda laptop kullanıyorum. İ5 10300h ve gtx 1650 mevcut. Sıfır olarak sistemlere göz attım açıkçası benim gibi bir kullanıcı için pahalı geldi. Oyun oynamaya çok fırsat bulamıyorum oynadığım zamanda PUBG ve valorant oynuyorum. Laptop şu anda özellikle PUBG konusunda canımı sıkıyor. Fpslerde dalgalanma ve düşük fps mevcut. Başka da oyun oynamam zaten. Sıfır sistem yerine ikinci el sarı siteden bir şeyler baktım. Çok hakim değilim fiyat ve donanım bilgisine ve size sormak istedim.

SİSTEM BİLGİSİ (14.000tl)

Ekran Kartı : ASUS DUAL RX 6650 XT 8 GB

Anakart : Asus Pro B550M-C

Ram : 2x8 16 GB 3600 MHz

İşlemci : Amd Ryzen 5 5500

Ssd : Samsung 256 GB m2

Kasa : Rampage Voyager MESH panel Full RGB Gaming Kasa

Psu : Rampage 750W 80 Plus Bronz

Sistem ve fiyatı bu şekilde. Diğer ilanlara baktığımda makul geldi güncel donanım ve seviyesi açısından sizlerin de bilgisini almak isterim. Güncel laptopumdan daha yüksek performans vermesi yeterli olacaktır.

LVQ10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
702
İsim
Kaan
fiyat güzel gözüküyor. kasa ve psu kaliteli olmasa da bu fiyata göz ardı edilebilir. ssd'yi de yükseltmek gerekir 256 az kalmış

Hydranoid

80+ Bronze
Bir problem yoksa mantıklı sayılır ama ssd çok büyük problem bu sistemde oyun oynayacaksan bir ssd veya hdd daha almak zorundasın

Hpeksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyat güzel gözüküyor. kasa ve psu kaliteli olmasa da bu fiyata göz ardı edilebilir. ssd'yi de yükseltmek gerekir 256 az kalmış
Bir problem yoksa mantıklı sayılır ama ssd çok büyük problem bu sistemde oyun oynayacaksan bir ssd veya hdd daha almak zorundasın
Evet ssd düşük ama laptoptaki 512 gblık m2 yi buna takmayı düşünüyorum bır problem olmaz sanırım

Hpeksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bildiğim o anakartta 2 tane m2 girisi var. Yani internette öyle gözüküyor eğer öyle imkanın varsa miss gibi olur
Teşekkür ederim satıcıyla bir pazarlık yapıp düşürürsem harika olacak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,259
Üyeler
154,207
Son üye
dorje06
Top Bottom