Neler Yeni

2 HDD var ancak PC 1 tanesi görünüyor?

irven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
Merhabalar, yaklaşık 1 yıldır kullandığım oyuncu bilgisayarıma 6 ay önce 2 adet 4 TB harddisk aldım. Aldığım günden beri sadece 1 tanesini görüyor bilgisayar. HDD'lerin kablolarını bir kaç kez değiştim ama yine aynı. Yani iki HDD'de sağlam ancak bilgisayar sadece 1 tanesini gösteriyor. Birini çıkarınca öteki çalışıyor. Bilgisayar özellikleri i9 9900k 2080Ti 16 Gb Ram 1 TB M2 SSd. Power 650w cooler master'ındı. Acaba gücü mü yetmiyor diye gidip yeni Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ gold aldım ve bugün taktım. Ancak yine sorun devam ediyor. Bios'tan baktım çok bişey bulamadım. Var mı fikriniz, lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Efehan yer
Merhabalar, yaklaşık 1 yıldır kullandığım oyuncu bilgisayarıma 6 ay önce 2 adet 4 TB harddisk aldım. Aldığım günden beri sadece 1 tanesini görüyor bilgisayar. HDD'lerin kablolarını bir kaç kez değiştim ama yine aynı. Yani iki HDD'de sağlam ancak bilgisayar sadece 1 tanesini gösteriyor. Birini çıkarınca öteki çalışıyor. Bilgisayar özellikleri i9 9900k 2080Ti 16 Gb Ram 1 TB M2 SSd. Power 650w cooler master'ındı. Acaba gücü mü yetmiyor diye gidip yeni Thermaltake Toughpower GF1 850W 80+ gold aldım ve bugün taktım. Ancak yine sorun devam ediyor. Bios'tan baktım çok bişey bulamadım. Var mı fikriniz, lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
hocam sistem baya üst seviyesi bundan dolayı bir ho
psu kablosundan gelen kabloyu taktınızmı hddye yada psudan gelen kabloda sıkıntı olabilir mi

irven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sistem baya üst seviyesi bundan dolayı bir ho
psu kablosundan gelen kabloyu taktınızmı hddye yada psudan gelen kabloda sıkıntı olabilir mi
Teşekkür ederim hocam, evet takılı. iki HDD'ye de aynı kablodan geleni takıyorum. Aslında 2 ayrı kablosu var PSU'ya takılan ama ben kasanın için kalabalık olmasın diye takmadım, ayrı ayrı takıp denesem fark eder mi? Her bir kabloda 3 tane girişi var.

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Efehan yer
Teşekkür ederim hocam, evet takılı. iki HDD'ye de aynı kablodan geleni takıyorum. Aslında 2 ayrı kablosu var PSU'ya takılan ama ben kasanın için kalabalık olmasın diye takmadım, ayrı ayrı takıp denesem fark eder mi? Her bir kabloda 3 tane girişi var.
HOCAM BELKİ O KABLODA BİR YERDEN SONRA KOPUK FALAN OLABİLİR ONDAN DEDİM

Has4nGodEx

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,861
İsim
Hasan Acar
Arama kısmına "bilgisayar yönetimi" yazıp "disk yönetiminin" fotoğrafını atabilir misiniz?

1662804634401.png

Buna benzer bir ekran gelmesi lazım.

Has4nGodEx

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,861
İsim
Hasan Acar
Evet hocam, 1+4+4 olması gerekiyor.
Hiç bağlantısı gözükmüyor bilgisayarınızda. Bence artık yazılımsal bir sorun değil.

Anakartınızdaki başka sata portlarını da deneyebilir misiniz? Belki anakart portlarında sorun vardır.

irven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
Hiç bağlantısı gözükmüyor bilgisayarınızda. Bence artık yazılımsal bir sorun değil.

Anakartınızdaki başka sata portlarını da deneyebilir misiniz? Belki anakart portlarında sorun vardır.
Denedim hocam hepsini, ikisi birden takılıyken bazen 1. HDD bazende 2. HDD gösteriyor bilgisayar.

Ayrıca bilgisayarı her ilk açtığımda kendi kendini 1 - 2 kere resetliyor. Bunun bir ilgisi var mı bilmiyorum, ek bilgi olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,615
Üyeler
141,320
Son üye
RaterWall
Top Bottom