Neler Yeni

2 Ka çözünürlük sistem önerisi

Bish0p

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Ünlücömert
Selamün Aleykum 2 Ka oyun için hazır sistem önerebilir misiniz ben biraz baktım 7800 XT ve 4070 süper vardı ama hangi siteden hangi sistemi alacağıma karar veremedim.

eren28tr

80+ Gold
Selamün Aleykum 2 Ka oyun için hazır sistem önerebilir misiniz ben biraz baktım 7800 XT ve 4070 süper vardı ama hangi siteden hangi sistemi alacağıma karar veremedim.
Bütçe?

Bish0p

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Ünlücömert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

eren28tr

80+ Gold
30 bin ile 50 bin arası açık bir bütçem var bütçe fazla oldukça illa 50 bin lık de almak istemiyorum 2 Ka da bana FPSve hikaye oyunlarını yüksek ayarda oynatsın yeter
Mesaj otomatik birleştirildi:

F/P yani
Sadece kasa değilmi?

eren28tr

80+ Gold

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,337
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Gaminggen den 4070 li sistem iş görür

link bırakırmısınız hocam

Hikaye oyunları oynuyorsunuz anladığım kadarıyla, ben şahsen 4070 kullanıyorum ve gayet memnunum. Bütçenizin 50000'e kadar çıktığını belirtmişsiniz, bence bu bütçe için 4070 super tercih edilmeli. Günümüz oyunlarını biliyorsunuz, çok kötü optimize ediliyorlar ve dlss/fsr gibi upscale teknolojileri olmadan çok kötü performans sunuyorlar. Bu açıdan baktığımızda dlss yapay zeka destekli olduğu için fsr'a göre kat kat daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Üstelik dlss 3 çıkalı uzun zaman olmasına rağmen AMD fsr3'ü uzun zamandır yalnızca 3-5 oyunda native olarak kullanabildi, birçok oyunda mod kurmadan AMD frame generation kullanılamıyor maalesef. Nvidia aldığınızda ise hem birçok oyunda dlss/frame generation desteği bulunuyor hemde AMD'nin frame generation modlarını kullanabiliyorsunuz.

Bish0p

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Ünlücömert

Hikaye oyunları oynuyorsunuz anladığım kadarıyla, ben şahsen 4070 kullanıyorum ve gayet memnunum. Bütçenizin 50000'e kadar çıktığını belirtmişsiniz, bence bu bütçe için 4070 super tercih edilmeli. Günümüz oyunlarını biliyorsunuz, çok kötü optimize ediliyorlar ve dlss/fsr gibi upscale teknolojileri olmadan çok kötü performans sunuyorlar. Bu açıdan baktığımızda dlss yapay zeka destekli olduğu için fsr'a göre kat kat daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Üstelik dlss 3 çıkalı uzun zaman olmasına rağmen AMD fsr3'ü uzun zamandır yalnızca 3-5 oyunda native olarak kullanabildi, birçok oyunda mod kurmadan AMD frame generation kullanılamıyor maalesef. Nvidia aldığınızda ise hem birçok oyunda dlss/frame generation desteği bulunuyor hemde AMD'nin frame generation modlarını kullanabiliyorsunuz.
O zaman bu sistemi alıyımı sizce Ram 32 yapıp 16-16 https://www.gaming.gen.tr/urun/3529...6gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Pardon yanlış link oldu link bu https://www.gaming.gen.tr/urun/4138...-12gb-16gb-ram-1tb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Güzel görünüyor, anakartı b650m-k yapmanızı isteyeceğim çünkü a620 anakart modelleri 65w'a kadar işlemci destekliyor, ileride işlemci yükselteceğiniz zaman sorun yaşamanızı istemem. Birde güç kaynağının 750w olması açısından VENTO VG07F yapabilirsiniz, mevcut sistemde 600w var ve sorun olacağını sanmıyorum ancak nvidia sitesinde 650w öneriyor bu kart için ve ileride yükseltme için yine uygun olması açısından önemli bir seçim bence, bütçenizi aşmıyor çünkü bu yükseltmeleri yaptığınızda. İşlemci için düzgün bir kule tipi bir soğutma yada 240mm sıvı soğutma yeterli olacaktır, 7500f fazla ısınan bir işlemci değil zaten. Ancak stok soğutucu kullanılmamalı, wraith stealth denen malum stok fan işlemciyi soğutmak yerine resmen ısıtıyor, amd'nin tek kabul edilebilir stok fanı wraith prism modeli ancak o da maalesef r7 ve r9 ile geliyor.

Top Bottom