Neler Yeni

Çözüldü✓ 2 Monitör arasında kaldım yardım

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
monitör 2k, ve piyasası normalde 12k, indirim olduğu için attım belki fikri değişir
Sadece ıps panellere baktığım için 1080p olduğunu düşündüm. 2k 240hz verecek sistemi var mı bilmiyorum. Yine de tn panel almazdım ben.

Viper35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
usame şahan
Asus konusunda yorum yapamam çok fazla tutulan bir model olmadığı için gerekli testleri ve incelemelerini bulamadım. İkisinin de renk boyutları parlaklık düzeyleri neredeyse aynı asus'da hdr10 özelliği var aoc'da yok. Fakat Aoc tepkime süresi konusunda gayet başarılı ghosting vs olmaz. Benim tercihim aoc olurdu

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
Farklar aslında sadece bunlar. Aradaki fiyat farkını karşılar mı bilmiyorum. Açıkçası gönlüm marka güvenilirliği açısından Asus diyor. Geri kalan panel özellikleri vs. tamamen aynı sayılır.
1678538107674.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Eren
Asus monitörü kullanıyorum alalı 1.5 hafta falan oldu memnunum. Aklında bulunsun içinden DP kablosu çıkmıyor 270 hz kullanabilmek için kendin ekstradan alman gerekiyor. Asusun ekipmanını anlat etkinliğine de katılabiliyorsun bu monitörle. 300 TL de ordan gelmiş oluyor.

Hocam keşke kullanan biri olsa da sorsam diyordum iyi ki geldin. Siyah performansı vs. nasıl genel olarak tamam 240 hz vs. oyunlarda çok çok tatmin eder illaki ama film izlerken vs. nasıl görüntüyü güzel aktarıyor mu? deneyimlerini paylaşır mısın biraz benimle
siyahı gayet iyi veriyor ips olması zaten siyah için ekstra iyi oluyor yani film izlerken de gayet iyi. hatta şöyle diyim aşırı karanlık olan filmler dizilerde (sinemada izlesen dahi kapkaranlık olan filmler vb.) normalde oyunlar için ürettikleri shadow boost teknolojisini açıyorum bazen bu tarz karanlık dizilerde filmlerde. görüntüyü bozmadan sahneyi çok güzel aydınlatıyor

ha bu arada ayrıca asusun 31 marta kadar devam bir eventi var ürüne güzel bir yorum yapıp bir form dolduruyorsun ve 300 lira para veriyorlar.

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
Asus ROG Strix XG249CM Siparişimi verdim. 6.779₺'ye geldi. Ürün elime ulaşınca deneyimlerimi de aktarırım detaylıca isteyen olursa. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Merhabalar, bir kaç gün önce açtığım bir konuda arkadaşların belirttikleri monitör modellerini inceledim ve beğendiğim 2 model seçtim. Fiyatlarını takibe aldım ve bugün ikisini de uygun fiyata buldum.
Görseldeki monitörler arasında kaldım ve nasıl karar vereceğimi bilmiyorum. Özellikleri birbirlerine bayağı yakın ama Asus modelinin 1 2 özellik artısı var gibi ayrıca Asus sonuçta.Hangisini tercih etmeliyim? Neden?

Alıntıyı görüntüle
soldaki ıps panelse onu al bir de epeyden renk sayılarına bak, bi arkadaşım tuf gaming 24" ips aldı renkleri benimkinden 10 kat daha iyi

Top Bottom