Neler Yeni

Yardım 2 Routerdan birini seçmeme yardımcı olur musunuz

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
Arkadaşlar iki router arasında kaldım sizce ve neden hangisini seçmeliyim. 2si haricinde aynı segmentte başka önereceğiniz varsa onuda söyleyebilirsiniz.
1. ASUS RT-AX82U
2. ASUS ROG STRIX-AX3000

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bunlar modem değil router. Yani DSL kablonu takıp internet kullanamazsın. Sadece modeme bağlayıp internet menzilini genişletebilir yada dağıtabilirsin.

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunlar modem değil router. Yani DSL kablonu takıp internet kullanamazsın. Sadece modeme bağlayıp internet menzilini genişletebilir yada dağıtabilirsin.
uyarın için saol router olarak düzenledim başlığı. Modemden cat6 kablo ile interneti routerden dağıtmayı düşünüyorum

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
TTnet in verdiği modem ZTE H298A, internet hızım 500mbps evin içine kadar fiber mevcut 1000mbps destekliyor altyapı ama mevcut modemle tam randuman alamıyorum wifi 6 geçmeyi düşündüm

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
TTnet in verdiği modem ZTE H298A, internet hızım 500mbps evin içine kadar fiber mevcut 1000mbps destekliyor altyapı ama mevcut modemle tam randuman alamıyorum wifi 6 geçmeyi düşündüm
O zaman sen yeni modem al router almak yerine. Modeminin wifi 6 desteği olmadığı için aldığın routerda wifi 6 olsa bile vaad edilen hızları alamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
O zaman sen yeni modem al router almak yerine. Modeminin wifi 6 desteği olmadığı için aldığın routerda wifi 6 olsa bile vaad edilen hızları alamazsın.

benim almayı düşündüğüm router ilk videodaki link aynı yanı kulanma konusunda sıkıntı çıkmaz heralde

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Sana DSL olanı lazım modem yerine kullanacaksan ve wifi6 istiyorsan.

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
Sana DSL olanı lazım modem yerine kullanacaksan ve wifi6 istiyorsan.

satış sitelerindeki müşteri yorumları ve forumlarda insanların verdiği cevaplardan anladığım kadarıyla modemin wifi 6 desteklememesi çok sorun değilmiş modem orada sadece aracı görevi görüyor hatta bir şöyle bir yorum yapmış "Router kullanacaksanız modeminizin desteklemesi önemli değil. Modemin yaptığı tek şey sinyali internete çevirip routera göndermek. Router da gelen interneti Wi-Fi üzerinden dağıtıyor. Yani routerın desteklemesi yeterli."

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
satış sitelerindeki müşteri yorumları ve forumlarda insanların verdiği cevaplardan anladığım kadarıyla modemin wifi 6 desteklememesi çok sorun değilmiş modem orada sadece aracı görevi görüyor hatta bir şöyle bir yorum yapmış "Router kullanacaksanız modeminizin desteklemesi önemli değil. Modemin yaptığı tek şey sinyali internete çevirip routera göndermek. Router da gelen interneti Wi-Fi üzerinden dağıtıyor. Yani routerın desteklemesi yeterli."
Kabloyla bağlayacaksan ve modemin kablolu 1000 mbps alıyorsa doğru olabilir emin değilim.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
587
İsim
Barış Okçu
Hocam modemin iyi değil wifi6 1gbit ethernet çıkışı olan bir modem satın al o tek başına yetmezse bi menzil genişletici alırsın ucuz zaten daha iyi olur

Benim sattığım keenetic extra dsl var baya iyi modem menzil ve wifi hızı olarak ama ethernet soketleri 100mbit olduğu için kullanamıyorum 500 mbit internet var bilgisayar 100 mbit gönderiyor eğer internetin dsl ise senin baya bi işini görür bu tarz bir şey

Top Bottom