Neler Yeni

2 SSD Arasındaki fark ve anakart hk.

szroel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre
Selamlar ,

x firmadan Bir bilgisayar satın aldım.

• Addlink 1TB S90 Lite NVMe Okuma 5000MB-Yazma 4000MB M.2 SSD (ad1TBS90LTM2P) üzerinde default olarak satın aldığım SSD

ancak stokta olmadığından dolayı benzer bir ssd koyacaklarını söylediler ve aşağıdaki ürünü koydular.

• TwinMOS 1TB NVMe Gen3
    Okuma 3600MB-Yazma
    3250MB M.2 SSD
    (NVME1TB2280AP

Okuma ve yazma oranındaki fark ortada ,bunu karşı firmaya sorduğumda aldığım cevap;

Merhaba,

Anakartınız dolayısıyla performans olarak aynı değerleri alırsınız. Herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz bulunmuyor.

İyi günler dilerim.
Anakart modeli:
  • MSI PRO B650M-B 6800mhz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 mATX Anakart
Teknik olarak birbilgiye sahip değilim ancak bana mantıklı bi durum gelmedi.
Fikirlreinizi öğrenmek isterim.
Teşekkürler.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Kadir Efe Ulusoy
fark var müşteri temsilcisi ile iletişime geç o ssd gen3 3600 3250 değil genelde 2500 1900 veriyor performansta çok fark var ya paranı iade etsinler ya da yeni gen4 ssd göndersinler

szroel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesajı güncelledim tekrar bakar mısınız?
fark var müşteri temsilcisi ile iletişime geç o ssd gen3 3600 3250 değil genelde 2500 1900 veriyor performansta çok fark var ya paranı iade etsinler ya da yeni gen4 ssd göndersinler

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Kadir Efe Ulusoy
x firma demene gerek yok teknoloji forumu anakartın nedir b450-a520-1320 ise fark etmez ama gerekeni yapsınlar ya da aradaki farkı geri göndersinler

YazılımKafa

80+ Silver
Selamlar ,

x firmadan Bir bilgisayar satın aldım.

• Addlink 1TB S90 Lite NVMe Okuma 5000MB-Yazma 4000MB M.2 SSD (ad1TBS90LTM2P) üzerinde default olarak satın aldığım SSD

ancak stokta olmadığından dolayı benzer bir ssd koyacaklarını söylediler ve aşağıdaki ürünü koydular.

• TwinMOS 1TB NVMe Gen3
    Okuma 3600MB-Yazma
    3250MB M.2 SSD
    (NVME1TB2280AP

Okuma ve yazma oranındaki fark ortada ,bunu karşı firmaya sorduğumda aldığım cevap;

Anakart modeli:
  • MSI PRO B650M-B 6800mhz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 mATX Anakart
Teknik olarak birbilgiye sahip değilim ancak bana mantıklı bi durum gelmedi.
Fikirlreinizi öğrenmek isterim.
Teşekkürler.
Öyle bir mantık yok. Zaten anakarttan dolayı aynı hız olur diye bir mantıkmı olur? Belki satacaksın. Arada fiyat farkı var. Parasını verdiğin şey yerine neden daha kötüsü gelsin. Ürün ellerinde olmadığında daha iyisi ya da muadili olmak zorunda. Daha kötüsünü gönderemezler

szroel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
x firma demene gerek yok teknoloji forumu anakartın nedir b450-a520-1320 ise fark etmez ama gerekeni yapsınlar ya da aradaki farkı geri göndersinler

Konuyu açarken yazmama izin vermediğinden dolayı x firma demek zorunda kaldım.
Anakart GEN4 destekliyor. İlk satın aldığım ssd de gen4 iken.
İçerisine gen3 ssd takılıyor ve anakartınız bunu desteklediğinden diyor bi fark olmayacaktır diyor.
MSI PRO B650M-B nın gen4 desteği olduğu yazıyor internette.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle bir mantık yok. Zaten anakarttan dolayı aynı hız olur diye bir mantıkmı olur? Belki satacaksın. Arada fiyat farkı var. Parasını verdiğin şey yerine neden daha kötüsü gelsin. Ürün ellerinde olmadığında daha iyisi ya da muadili olmak zorunda. Daha kötüsünü gönderemezler
Benim anlamadığım teknik mantık. Anakart ile ssd ni hız farkının bağlantısı nedir?

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Kadir Efe Ulusoy
hayır aynı hız değil iade et gerekirse sistem hangi site yaz iade et sistemi gerekirse şikayet vara açıkla

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Konuyu açarken yazmama izin vermediğinden dolayı x firma demek zorunda kaldım.
Anakart GEN4 destekliyor. İlk satın aldığım ssd de gen4 iken.
İçerisine gen3 ssd takılıyor ve anakartınız bunu desteklediğinden diyor bi fark olmayacaktır diyor.
MSI PRO B650M-B nın gen4 desteği olduğu yazıyor internette.

Benim anlamadığım teknik mantık. Anakart ile ssd ni hız farkının bağlantısı nedir?
bazı gen4 desteği olmayan anakartlar belli hızın üstüne çıkamaz ama seninkine gen5 yerine gen4 değil gen4 yerine 3 takıyorlar aradaaki hız farkı neredeyse 2x

tamam iletişime geç hızlıca site adını yazmak yasak oldu birden ama böyle bir şey yapmaları yasak gerekrse internetten sipariş edip gönfermeleri gerekir

szroel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre
bazı gen4 desteği olmayan anakartlar belli hızın üstüne çıkamaz ama seninkine gen5 yerine gen4 değil gen4 yerine 3 takıyorlar aradaaki hız farkı neredeyse 2x

tamam iletişime geç hızlıca site adını yazmak yasak oldu birden ama böyle bir şey yapmaları yasak gerekrse internetten sipariş edip gönfermeleri gerekir
Hocam anakart ı 2 kere kontrol ettiğimdede GEN4 desteklediği yazıyor.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Kadir Efe Ulusoy
evet adamlar gen4 yerine gen3 göndermiş ve en kalitesiz gen3lerden biri

szroel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre
Firma ile iletişime tekrar geçtim ve Gen4 ssd kart ile daha yüksek mb li bir ssd takıcaklarını ilettiler.
Bilginize

Top Bottom