Neler Yeni

20 bin TL bütçe ile hazır sistem önerisi

UlughBeg

80+
İyi forumlar,

Hocalarım hazır sistemlerdeki ekran kartları hakkında bir şey sormak istiyorum, ben almışken 2-3 yıl kullanmak istiyorum ona göre bir tercih yapacağım, 4060 düşündüm fakat 8 GB olması beni üzüyor. RX 6700 XT 12 GB sistem var bu kafama uydu, PC hocasının sistemi fakat AMD'dede fazla driver sorunu, yazılımsal hatalar oluyor,stabil değil diyorlar forumlarda. Kafam bayağı karıştı ekran kartı mevzusunda. Hazır sistem alacağım 20k toplam bütçe. Ne almalıyım sizce? Aslında en çok kafama yatan AMD'li pch velar sistem. İncelediğim sistemler:

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver
İyi forumlar,

Hocalarım hazır sistemlerdeki ekran kartları hakkında bir şey sormak istiyorum, ben almışken 2-3 yıl kullanmak istiyorum ona göre bir tercih yapacağım, 4060 düşündüm fakat 8 GB olması beni üzüyor. 3060'lı sistemlere o kadar para verilmez diyorlar bence de verilmez. RX 6700 XT 12 GB sistem var bu kafama uydu, PC hocasının sistemi fakat AMD'dede fazla driver sorunu, yazılımsal hatalar oluyor diyorlar forumlarda. Kafam bayağı karıştı ekran kartı mevzusunda. Hazır sistem alacağım 20k toplam bütçe. Ne almalıyım sizce? Aslında en çok kafama yatan AMD'li pch velar sistem. İncelediğim sistemler:
4060 Sistem daha mantıklı VRAM olayına çok takılmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Paşadöner
İyi forumlar,

Hocalarım hazır sistemlerdeki ekran kartları hakkında bir şey sormak istiyorum, ben almışken 2-3 yıl kullanmak istiyorum ona göre bir tercih yapacağım, 4060 düşündüm fakat 8 GB olması beni üzüyor. 3060'lı sistemlere o kadar para verilmez diyorlar bence de verilmez. RX 6700 XT 12 GB sistem var bu kafama uydu, PC hocasının sistemi fakat AMD'dede fazla driver sorunu, yazılımsal hatalar oluyor diyorlar forumlarda. Kafam bayağı karıştı ekran kartı mevzusunda. Hazır sistem alacağım 20k toplam bütçe. Ne almalıyım sizce? Aslında en çok kafama yatan AMD'li pch velar sistem. İncelediğim sistemler:
hocam 3060 lı sistemi direk çıkarın zaten bu fiyata olmaz şimdi ben 3060 kullanıcısı olarak amd tercih ederim nvıda Vram konusunda çok kötü kaldı bence amd artık kartları hem daha güçlü hemde Vram daha fazla ama amd watman hatası alırsanız garantiye gitseniz dahi bir şey değişmiyormuş çok büyük risk 4060 lı sistemlerden 20.444 tl lik olanı tercih ederdim ama psu daha önce duymadım büyük ihtimalle kalitesiz

viceex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Efe Durmaz
İyi forumlar,

6700xt baya iyi karşılığı rtx 3060 ti 3070 falan oluyor

UlughBeg

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam 3060 lı sistemi direk çıkarın zaten bu fiyata olmaz şimdi ben 3060 kullanıcısı olarak amd tercih ederim nvıda Vram konusunda çok kötü kaldı bence amd artık kartları hem daha güçlü hemde Vram daha fazla ama amd watman hatası alırsanız garantiye gitseniz dahi bir şey değişmiyormuş çok büyük risk 4060 lı sistemlerden 20.444 TL lik olanı tercih ederdim ama psu daha önce duymadım büyük ihtimalle kalitesiz
Hocam son sürümlerde watman hataları yok denecek kadar azaldı diyorlar forumlarda

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer

The Semih

80+ Silver
Sence APU sistemin RAM'den karşıladığı VRAM ile ekran kartının GDDR bellekleri aynı mı? AMD haterlarının argümanları çok komik ya :D
Neden APU daha mı iyi ? videoda APU olmasına rağmen FPS drop gözükmüyor, GDDR bellek daha hızlı olduğuna göre videoda ki sonuçlardan daha iyi performans alırsın neyini beğenmedin onu anlamadım, AMD haterda değilim birkaç konuda gördüm seni sürekli salça oluyon AMD ye laf söyleyenlere kendin AMD fanboyu gibi savunuyorsun görüyorum.

Ben yıllarca AMD kullanmış biriyim NVIDIA GTX serisine kadar AMD önerirdim çevreme, insanlara yalan söylemem başımdan geçen olayları anlatırım ki başkasının parasına vebal olmayayım bu sebepden AMD yi şuan da eleştiriyorum. Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz insanların sistem almak için nasıl para biriktirdiğini bilmiyoruz o yüzden kendi deneyimlerim ile arkadaşlara en iyi seçenekleri söylüyorum, sonuçta her ay kart değiştirmiyoruz aldık mı senelerce götürsün bizi her nimetinden faydalanmak ister insan.

Son düzenleme:

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
Neden APU daha mı iyi ? videoda APU olmasına rağmen FPS drop gözükmüyor, GDDR bellek daha hızlı olduğuna göre videoda ki sonuçlardan daha iyi performans alırsın neyini beğenmedin onu anlamadım, AMD haterda değilim birkaç konuda gördüm seni sürekli salça oluyon AMD ye laf söyleyenlere kendin AMD fanboyu gibi savunuyorsun görüyorum.

Ben yıllarca AMD kullanmış biriyim NVIDIA GTX serisine kadar AMD önerirdim çevreme, insanlara yalan söylemem başımdan geçen olayları anlatırım ki başkasının parasına vebal olmayayım bu sebepden AMD yi şuan da eleştiriyorum. Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz insanların sistem almak için nasıl para biriktirdiğini bilmiyoruz o yüzden kendi deneyimlerim ile arkadaşlara en iyi seçenekleri söylüyorum, sonuçta her ay kart değiştirmiyoruz aldık mı senelerce götürsün bizi her nimetinden faydalanmak ister insan.
APU'lar VRAM'i zaten RAM'den alıyor. Ama ekran kartları RAM'den gerekmedikçe almıyor. Sistemdeki en ufak hatada sorun AMD'de diyenlere sinir oluyorum. AMD kartlar daha fiyat performans. Wattman hatası karttan dolayı değil sistemdeki bileşenlerin hataları yüzünden oluyor. Durmadan hata alıyorsa da garantiye göndersin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,157
Üyeler
154,704
Son üye
Shadow JQ
Top Bottom