Neler Yeni

2000TL Bütçeli Sistem Önerisi

Silvers

80+
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ve sağlıklı bir cuma günü dilerim. Küçük bir arkadaşımıza bilgisayar toplayacağız ve aileside bana danışmak istedi. Bu zamanda pek almanızı önermem dolar gördüğünüz üzere yükseldi biraz bekleyin ve daha iyi bir şey bakarsınız dedim fakat aciliyeti olduğunu ve çokta büyük bir şey beklemediklerini söylediler. Bütçe gördüğünüz gibi 2000TL. Şöyle Roblox, CS GO ve benzeri oyunları düşük ayarlardada olsa rahatlıkla oynatacak bir sistem gerekli. Ben kendim birkaç sistem topladım fakat siteden siteye fiyatlar farklılık yapabiliyor. Bir defada olsun bitsin uğraşmak istemiyoruz dediler yoksa parça parça ucuza toplamak mümkün. Bu yüzden tek bir siteden toplu alım gerçekleştirecekler. Topladığım sistemlerin çoğu AMD APU sistemler. APU sistemlerden pek anlamadığım için donanımarşivi ailesinede bir danışmak istedim. Uzun bir süre içerisinde yükseltme gibi bir düşünce yok ortada o yüzden "İleriye dönük" bir sistem beklemiyorlar. En fazla yapılabilecek bir şey eğer APU sistem olursa bir ekran kartı eklemek olacaktır. Yeni oyunlar oynanmayacağı için 120GB bir hafıza yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler dilerim.

Sorok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alp
Şu süreçte corone virüs varken ve dolar bu fiyatta iken 2000 TL bütçeli bir bilgisayar zor
ama eger bütçen 3000 TL olursa donanım arşivi ve webteknonun toplama bilgisayarlarına bakmalısın bence

memoliady

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
mehmet adıyman
Bin lira daha koy itopyada var iyi sistemler cs de 250 fps alabilceğin (düşük ayarlarda) gidipteşu hepsiburada ve n11 vs yerlerden alma sana tavsiyem budur biraz daha bekle öyle mesela bu gün incehesapt indrimler var oraya da bakderim

ykyavuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Yusuf Kerim Yavuz
R
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ve sağlıklı bir cuma günü dilerim. Küçük bir arkadaşımıza bilgisayar toplayacağız ve aileside bana danışmak istedi. Bu zamanda pek almanızı önermem dolar gördüğünüz üzere yükseldi biraz bekleyin ve daha iyi bir şey bakarsınız dedim fakat aciliyeti olduğunu ve çokta büyük bir şey beklemediklerini söylediler. Bütçe gördüğünüz gibi 2000TL. Şöyle Roblox, CS GO ve benzeri oyunları düşük ayarlardada olsa rahatlıkla oynatacak bir sistem gerekli. Ben kendim birkaç sistem topladım fakat siteden siteye fiyatlar farklılık yapabiliyor. Bir defada olsun bitsin uğraşmak istemiyoruz dediler yoksa parça parça ucuza toplamak mümkün. Bu yüzden tek bir siteden toplu alım gerçekleştirecekler. Topladığım sistemlerin çoğu AMD APU sistemler. APU sistemlerden pek anlamadığım için donanımarşivi ailesinede bir danışmak istedim. Uzun bir süre içerisinde yükseltme gibi bir düşünce yok ortada o yüzden "İleriye dönük" bir sistem beklemiyorlar. En fazla yapılabilecek bir şey eğer APU sistem olursa bir ekran kartı eklemek olacaktır. Yeni oyunlar oynanmayacağı için 120GB bir hafıza yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler dilerim.
Sana Önerim Şudur Bende Bunu Alacağım
Ryzen 3 2200g Veya Ryzen 3 1200
8GB 3000 Mhz Ram
500 Gb Hard Disk
120 GB SSD (Windows İçin)
Gigabyte B450M -S2H
GT 1030 - RX 550 Ekran Kartı Sizin Tercihiniz Benim Önerim Budur İyi Günler Dilerim

Özlay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Özlay K
şu zamanda dediğin gibi fiyatlar değişken kolay gelsin, keşke elinde minimum 350watt psu olan bir kasa olsaydı şöyle derdim ( ekran kartı takamazsın bu psuya ama tercihin 650w 80+ sertifikalı güncel kasa alman olacaktır ), Ryzen3 3200g işlemci, bütçe uygun bir b450 anakart seçmen ve kesinlikle 8gb iki tane en aşagı 3000 mhz ramler alman olurdu, kalan bütçene görede sata ssd yada nvme ssd seçmen olurdu.

Top Bottom