Neler Yeni

2023te Neler olucak Bizi neler karşılıyor

Xsamew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
Furkan
Soru başlıkta soru çok basit

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Türkiye 100 yaşına girmiş olacak ve bazı hedefler var bunlar neler aklımda olanları yazayım
1) Uzay a uydu atmayı düşünüyoruz
2) Cari açık %1 altına inmesini bekliyoruz
3) İşsizlik tek haneli rakamlara düşmesini hedefliyoruz
4)İhracat 200 milyar dolardan fazla olmasını bekliyoruz
5) Kişi basına milli gelir 12 bin doları aşmasını bekliyoruz

En önemlisi 2023 de seçim var mevcut iktidar seçimi kazanmak istediği için kötü ekonomi ile girmez o yüzden dolar 7 nin altında olmasını ben bekliyorum

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ülke artık dışa çok bağımlı değil az bağımlı olmasını umuyorum. Çünkü bir ülke ne kadar dışa bağımlı olursa ekonomisi o kadar kötüleşir. Herhangi bir ABD doları baskısında ekonomimiz göründüğü gibi mahvoluyor.

Yusuf Yıldırım

80+ Silver
hiç bir bişey olmicak bu dedikleri şeyler 2025 ten önce yapılmaz hadi diyelim 2024 ama seçim için acele edebilirler yani eger dolar 5 civarına ekonomiyi felan düzeltirlerse saglık zaten iyi de ,yol bakım'a felan deger verirlerse ben oyumu veririm yani

I Auditore I

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,
2023'e kadar bazı olayları düzelteceklerini düşünüyorum. Ekonomi gibi bunları biraz daha yoluna koysalar kazanırlar. Eğer bu şekilde giderse zaten ciddi oy kaybına uğrayacaktır mevcut iktidar, ve onlar da bence bu durumun farkındalar. Zaten muhalefet arasında sorunlar var oyları bölecek ama yinede bu durumları göz ardı edemezler.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Devletin anlaşamadığı gençlik oy kullanabileçek, bunla beraber siyasi yapının değişebileçeğini düşünüyorum.
Ekonomik olarak bir sürü hedef koyuldu ama oraya gelebileçeklerini düşünmüyorum.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bundan önceki seçimlerde de bir sürü şey vaat ettiler, çoğunlukla çeyreğini anca yaptılar, ve sonra yine eski sisteme döndüler, bu sefer kazanırsalar dediklerinin belli bir kısmını belki yaparlar, ve seçimi kazanırsalar şimdiki hallerine geri dönerler bence, ve şimdi gençler oy kullanabiliyor bu onları zora sokacak hadi bakalım neler olacak.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
2023'e kadar bazı olayları düzelteceklerini düşünüyorum. Ekonomi gibi bunları biraz daha yoluna koysalar kazanırlar. Eğer bu şekilde giderse zaten ciddi oy kaybına uğrayacaktır mevcut iktidar, ve onlar da bence bu durumun farkındalar. Zaten muhalefet arasında sorunlar var oyları bölecek ama yinede bu durumları göz ardı edemezler.
Sağolsun Cumhurbaşkanı danışmanları paso vergi öneriyorlar. Umarım Cumhurbaşkanı danışmanlarını değiştirir. Yoksa düzelme zor. Fetö zamanı danışmanları iyiydi. İçeri atınca onları yenileri iş yapamıyor.

I Auditore I

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,
Sağolsun Cumhurbaşkanı danışmanları paso vergi öneriyorlar. Umarım Cumhurbaşkanı danışmanlarını değiştirir. Yoksa düzelme zor. Fetö zamanı danışmanları iyiydi. İçeri atınca onları yenileri iş yapamıyor.
O konuları pek biliyorum ama dediğin gibiyse umarım yerlerine bilgili birileri geçer.

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Sadece yönetim değişecektir uzay çalışmaları diğer seçim projeleri gibi yarıda kalacaktır benim fikrim böyle.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
O konuları pek biliyorum ama dediğin gibiyse umarım yerlerine bilgili birileri geçer.
Cumhurbaşkanı ve halk arasında aracılar vardır. Cumhurbaşkan'ı kararı kendi vermez. Danışmaları analiz edip karşısında fikir sunar Cumhurbaşkanı onaylar. Bu nedenle danışmanların rolü büyük.
Örneğin uzaya gideceğiz. Maddi kaynak lazım. Danışman gidip Cumhurbaşkanına bizim bütçemiz yok buraya aktarmak için vergi lazım; uzay vergisi koyalım derse Cumhurbaşkanı onaylıyor. Ya da Cumhurbaşkanının ne yapması gerektiğini tartışıyorlar. cumhurbaşkanı her şeyi, tek yapmıyor yani. O nedenle danışman rolü büyük. Her alanda Cumhurbaşkanının danışmanları var. Teknoloji olsun, tarım olsun, ekonomi, olsun...

Berke Gözükara

80+ Bronze
Cumhurbaşkanı ve halk arasında aracılar vardır. Cumhurbaşkan'ı kararı kendi vermez. Danışmaları analiz edip karşısında fikir sunar Cumhurbaşkanı onaylar. Bu nedenle danışmanların rolü büyük.
Örneğin uzaya gideceğiz. Maddi kaynak lazım. Danışman gidip Cumhurbaşkanına bizim bütçemiz yok buraya aktarmak için vergi lazım; uzay vergisi koyalım derse Cumhurbaşkanı onaylıyor. Ya da Cumhurbaşkanının ne yapması gerektiğini tartışıyorlar. cumhurbaşkanı her şeyi, tek yapmıyor yani. O nedenle danışman rolü büyük. Her alanda Cumhurbaşkanının danışmanları var. Teknoloji olsun, tarım olsun, ekonomi, olsun...
Bence her alanda kendisi karar veriyor. Danışmanlarını dinlemiyor olabilir

Top Bottom