Neler Yeni

🟢 2024 Asgari Ücret AÇIKLANDI! 🔥

TahinPekmez

80+ Silver
açıklama teklif olacak, son güne kaldi

ege_onall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
585
İsim
ege
üzücü ya böyle böyle ne olması bekleniyor ki 3-5 seneye asgari 100k :D

heraishere

80+ Bronze
Knk ne anlation TÜİK e göre ülkede enflasyon yok zaten Almanya'dan daha güçlü ekonomimiz var diyolar
Tabi birde onu ele almak lazım. Ülkemizde sahte verilerin kullanımı bi hayli arttı. Milletimiz basit bir oran orantı bile yapmayıp TÜİK'in verilerine gözü kapalı inanıyorlar. Neyse diyecek bir şey yok.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,530
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
babalar yanlış anlamayın da ne fark eder 50k olsa ne yazar 100k olsa ne yazar elinizde cebinizde paranız varsa harcayın geçin 1 seneye sakız bile alınmaz artık hiper enflasyon geldi
"Enflasyon uzun sürdüğünde toplumun davranışları değişiyor ve eldeki parayı bir an önce harcamak temel hedef haline geliyor. Öyle olunca talep gereksiz yere artıyor, talep artınca fiyatlar artıyor ve enflasyon yükseliyor. Enflasyon yükseldikçe paradan kaçış ve harcama eğilimi daha da artıyor. Böylece tüketim artışı enflasyonu, enflasyon artışı da tüketimi besler hale geliyor ve ekonomi kısır döngüye giriyor."

heraishere

80+ Bronze
üzücü ya böyle böyle ne olması bekleniyor ki 3-5 seneye asgari 100k :D
Zaten doların 40 TL olması gibi bir durumda alacağımız para 408 dolar yapıyor. Benzin desen 1 dolar. Gelip 1 ayını 408 litre benzin için heba ediyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
TunaErsoy
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Yardım-Konu Dışı
Discord
turgut#1980
boş yapıyor şuan az sonra açıklanacak

ege_onall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
585
İsim
ege
"Enflasyon uzun sürdüğünde toplumun davranışları değişiyor ve eldeki parayı bir an önce harcamak temel hedef haline geliyor. Öyle olunca talep gereksiz yere artıyor, talep artınca fiyatlar artıyor ve enflasyon yükseliyor. Enflasyon yükseldikçe paradan kaçış ve harcama eğilimi daha da artıyor. Böylece tüketim artışı enflasyonu, enflasyon artışı da tüketimi besler hale geliyor ve ekonomi kısır döngüye giriyor."
faizin yüzde 50 olduğu ülkede paramı harcamayıp ne yapıcam xd yazdığın Trde geçerli değil ne yazık ki

heraishere

80+ Bronze
Ve sonuç zengin daha çok zengin oluyor. Fakir daha çok fakir oluyor. Böylece bariz bir sınıf farkı meydana geliyor. Sanırım tek kurtuluş yolu kara para aklamaya yardım etmek vs. Kalıyor.

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord