Neler Yeni

2070 Super için YENİ işlemci tavsiye isteği

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
Bütçe
4000
Arkadaşlar malumunuz Abdullah abinin son videosundan sonrasında gözüme bir şey takıldı. Bilgisayarımda güncel olarak;
RTX 2070 SUPER 8GB
RYZEN 5 3600X 6/12 3.8-4.2
16GB 3200MHZ CL16
650W 80+ PSU
bulunmakta ve şu sıralar sistemimde bir performans düşüklüğü hissediyorum. Yeni bir işlemci almak istiyorum ve başta aklıma Ryzen 5 5600 gelmişti ancak aralarında çok bir performans farkı görememiştim. Sizce videoda bahsedilen gibi benim sistemimde de bir darboğaz var mıdır? Yoksa dahi artık güncellenmeye değer önereceğiniz bir işlemci modeli var mıdır?
NOT: Çok aktif forumu kullanmıyorum eğer bir yanlışım varsa söylerseniz sevinirim.

zined karpot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Deniz Toprak Demir
Arkadaşlar malumunuz Abdullah abinin son videosundan sonrasında gözüme bir şey takıldı. Bilgisayarımda güncel olarak;
RTX 2070 SUPER 8GB
RYZEN 5 3600X 6/12 3.8-4.2
16GB 3200MHZ CL16
650W 80+ PSU
bulunmakta ve şu sıralar sistemimde bir performans düşüklüğü hissediyorum. Yeni bir işlemci almak istiyorum ve başta aklıma Ryzen 5 5600 gelmişti ancak aralarında çok bir performans farkı görememiştim. Sizce videoda bahsedilen gibi benim sistemimde de bir darboğaz var mıdır? Yoksa dahi artık güncellenmeye değer önereceğiniz bir işlemci modeli var mıdır?
NOT: Çok aktif forumu kullanmıyorum eğer bir yanlışım varsa söylerseniz sevinirim.
bence 5600 iyi bir seçenek

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bütçeyi en fazla ne kadar yükseltebilirsiniz
Hocam en fazla 4.5 olur daha üstü olamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence 5600 iyi bir seçenek
Teknik olarak benchmark sitelerinde baktığımda çok bir fark görememiştim. O yüzden pek yanaşmamıştım ama tam olarak avantaj/dezavantaj açısından 5600 alsam ne farkı olur söyleyebilir misiniz?

zined karpot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Deniz Toprak Demir

Teknik olarak benchmark sitelerinde baktığımda çok bir fark görememiştim. O yüzden pek yanaşmamıştım ama tam olarak avantaj/dezavantaj açısından 5600 alsam ne farkı olur söyleyebilir misiniz?
hangi oyunları oynuyosunuz hocam yada oyun içinmi

hocam 3600x den 5600 e geçmeye pek gerek yok anakart işlemci ve rami satıp ddr5 7600x li bir sisteme geçmeye çalışabilirsiniz

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi oyunları oynuyosunuz hocam yada oyun içinmi
Hocam ağırlıklı olarak oyun, ama bazen okul için kodlama photoshop, premiere gibi programlara da ihtiyaç duyuyorum. Ayriyeten ufak çaplı yayıncılık da yapmak istiyorum. O yüzden işin özeti çoklu çekirdek performansı da çok düşük olmaması gerekiyor.

Top Bottom