Neler Yeni

20K Civarı bütçe, hazır sistem önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Karakaş
Bütçe
20000
Arkadaşlar merhaba, sonunda ben de sistem toplayan güruhun arasında yerimi alıyorum malum seçim geçti ve çok kısa bir süre sonra alabileceğimiz her şeyin fiyatı çok daha fazla artacak. Ben de ya şimdi ya hiç diye düşünüp bir an önce almaya karar verdim. 20 bin tl civarı bütçem var ve hazır sistem düşünüyorum. Aslında fanboyluk yaparak ryzen işlemcilerden uzak duruyordum ama sonradan arkadaşlarımın da tavsiyesi ile ne kadar f/p olduğunu gördüm. Aşağıya linkini bırakacağım kasayı almayı düşünüyorum,bir kaç sorum var. 1. Anakartı yükseltmeyi düşünüyorum sonraki upgradeler için mantıklı mı? 2. İşlemciyi 5600xe yükseltmek istiyorum, 5600 ile arasında çok büyük fark var mıdır? 3. SSD ve RAM markalarını ilk defa gördüm,buna istinaden bu markaları daha bildiğimiz markalarla değiştireyim mi? 4. ve son sorum,bu sistem sıvı soğutma takmazsak ısınıp magmaya dönüşür mü? (Malum amd işlemci.) Bu kasa dışındaki önerilere de açığım, başka sitelerde de buna benzer kasalar var, genelinde i3 kullanılıyor. 20k verdikten sonra en azından i5 olsun istiyorum neden i3 kullanılıyor anlamadım. Ryzen 5 5600 i3ten daha yüksek performanslı olduğunu söylüyorlar,bu sebepten intelden vazgeçtim.

Kasa linki: https://www.incehesap.com/cogitron-...hsu=560001,566307,559974,582000,560136,559986

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Arkadaşlar merhaba, sonunda ben de sistem toplayan güruhun arasında yerimi alıyorum malum seçim geçti ve çok kısa bir süre sonra alabileceğimiz her şeyin fiyatı çok daha fazla artacak. Ben de ya şimdi ya hiç diye düşünüp bir an önce almaya karar verdim. 20 bin TL civarı bütçem var ve hazır sistem düşünüyorum. Aslında fanboyluk yaparak ryzen işlemcilerden uzak duruyordum ama sonradan arkadaşlarımın da tavsiyesi ile ne kadar f/p olduğunu gördüm. Aşağıya linkini bırakacağım kasayı almayı düşünüyorum,bir kaç sorum var. 1. Anakartı yükseltmeyi düşünüyorum sonraki upgradeler için mantıklı mı? 2. İşlemciyi 5600xe yükseltmek istiyorum, 5600 ile arasında çok büyük fark var mıdır? 3. SSD ve RAM markalarını ilk defa gördüm,buna istinaden bu markaları daha bildiğimiz markalarla değiştireyim mi? 4. ve son sorum,bu sistem sıvı soğutma takmazsak ısınıp magmaya dönüşür mü? (Malum amd işlemci.) Bu kasa dışındaki önerilere de açığım, başka sitelerde de buna benzer kasalar var, genelinde i3 kullanılıyor. 20k verdikten sonra en azından i5 olsun istiyorum neden i3 kullanılıyor anlamadım. Ryzen 5 5600 i3ten daha yüksek performanslı olduğunu söylüyorlar,bu sebepten intelden vazgeçtim.

Kasa linki: https://www.incehesap.com/cogitron-...hsu=560001,566307,559974,582000,560136,559986
5600 5600x arasında fark yok
attıgınız linkteki ürün inanılmaz pahalı
ryzen işlemciler oyun performansından intelden daha başarılı

şahin doğan

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Karakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani i3 yerine i5 alsam bile 5600 daha yükse performans verecektir,doğru anlıyorumdur umarım. Pahalı olması konusunu bilmiyordum,bakınmaya devam edeceğim o zaman.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Kaan
ben yanlış link atmışım ona bakma

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Karakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Attığın sistem yerine kesinlikle bunu al.
Merhaba, açıkçası nvidia ekran kartı dışında bir ekran kartına pek sıcak bakamıyorum. Muhtemelen cahillik ediyorum fakat bi tık pahalı olacak olsa bile düşüncem bu yönde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben yanlış link atmışım ona bakma
Senin attığın da gayet güzel duruyor :D Bu pc toplama işi çok sıkıntı hepsi çok güzel bebeğim gibi bildiğin :D

şahin doğan

80+ Platinum
Merhaba, açıkçası nvidia ekran kartı dışında bir ekran kartına pek sıcak bakamıyorum. Muhtemelen cahillik ediyorum fakat bi tık pahalı olacak olsa bile düşüncem bu yönde.
Fazlasıyla paranı çöpe atıyorsun. 4070 alamadıkça ve aşırı ucuz olmadıkça Nvidia sistem alınmaz bu bütçede.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
684
İsim
Sercan GÖKALP
Arkadaşlar merhaba, sonunda ben de sistem toplayan güruhun arasında yerimi alıyorum malum seçim geçti ve çok kısa bir süre sonra alabileceğimiz her şeyin fiyatı çok daha fazla artacak. Ben de ya şimdi ya hiç diye düşünüp bir an önce almaya karar verdim. 20 bin TL civarı bütçem var ve hazır sistem düşünüyorum. Aslında fanboyluk yaparak ryzen işlemcilerden uzak duruyordum ama sonradan arkadaşlarımın da tavsiyesi ile ne kadar f/p olduğunu gördüm. Aşağıya linkini bırakacağım kasayı almayı düşünüyorum,bir kaç sorum var. 1. Anakartı yükseltmeyi düşünüyorum sonraki upgradeler için mantıklı mı? 2. İşlemciyi 5600xe yükseltmek istiyorum, 5600 ile arasında çok büyük fark var mıdır? 3. SSD ve RAM markalarını ilk defa gördüm,buna istinaden bu markaları daha bildiğimiz markalarla değiştireyim mi? 4. ve son sorum,bu sistem sıvı soğutma takmazsak ısınıp magmaya dönüşür mü? (Malum amd işlemci.) Bu kasa dışındaki önerilere de açığım, başka sitelerde de buna benzer kasalar var, genelinde i3 kullanılıyor. 20k verdikten sonra en azından i5 olsun istiyorum neden i3 kullanılıyor anlamadım. Ryzen 5 5600 i3ten daha yüksek performanslı olduğunu söylüyorlar,bu sebepten intelden vazgeçtim.

Ben 3 gün önce itopyada Dart1 isimli sistemi sipariş ettim Ryzen5 5600 ve 3060ti dual ekran kartı vay 6 ay taksit ile 17.500 e geldi ( taksitten dolayı 1000 TL fark ödedim ) bence bakmalısın bu sistem inanılmaz pahalı

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Kaan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin attığın da gayet güzel duruyor :D Bu pc toplama işi çok sıkıntı hepsi çok güzel bebeğim gibi bildiğin :D
arkadaşın dediği gibi amd kartlara yönel bu bütçede çok daha performans alırsın

Top Bottom