Neler Yeni

225 liraya 240 gb ssd

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
burda inceleme yapmışlar
Detaylı inceleme için kullanıcı istiyorum, Flash ID yaptıracağım. İnternette birkaç incelemesine ulaştım, PCB'si vs. paylaşılmış. SM2258H ya da SM2259H olduğu iddia ediliyor, DRAM'i olduğu bile iddia ediliyor. Performansı da iyi duruyor. Doğru mu öğrenmek istedim.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kerem arkadaşımıza Flash ID attım, merak edenler için;
1682606324112.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

@IntelPentium senin daha önce sdn de hesabın varmıydı tanıdık geldi

• Muhteşem
Reaksiyonlar: M.2.

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
furkan gezgin

Arkadaşlar ve JS600 varmış ya, karıştırmışım ikisini fakat fiyat olarak çok aşırı bi' fark yoktu sanırım ki teknik olarakta fazla fark olduğunu sanmıyorum. Bendeki SSD'nin hızları şöyle;
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

IOPS değerleri MLD den daha iyi.
Alıntıyı görüntüle
Maksimum 50 derece görmüş.

Birde ek olarak benim SSD'nin olduğu yerde hava akımı yok gibi bir şey o yüzden daha sıcaktır
100 tl ye yakın bir fark var aralarında bir fark yoksa değmez gibi ama incelemek lazım.

100 TL ye yakın bir fark var aralarında bir fark yoksa değmez gibi ama incelemek lazım.
çoğunluk js600 almış forumlarda falan bakıyorum Technopat forumunda önermemişler.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Modelin internette eski tarihte yapılan bir incelemesine ulaşmıştım, PCB'si heyecanlandırmıştı. DRAM vardı. Fakat görünen o ki revize edilmiş. SM2258H/2259H varken XT'ye düşürüp DRAM'i çıkarmışlar. Şu an eldeki giriş seviye sıradan bir SSD. Hız değerlerinde bir problem gözükmüyor. Uzun vadede üzülen de görmedim şu ana kadar. Fiyat ucuzluğu sebebiyle tercih edilebilir. Ayrıca basmakalıp Çin SSD'leri gibi Intel NAND değil. Micron NAND. Bu da bir tercih sebebi, oldukça f/p duruyor fakat çok şey beklemeyin. Giriş seviyesi nihayetinde.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Son düzenleme:

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
furkan gezgin
Kerem arkadaşımıza Flash ID attım, merak edenler için;
Alıntıyı görüntüle

@IntelPentium senin daha önce sdn de hesabın varmıydı tanıdık geldi
MLD yerine şans verebileceğim SSD... (bu arada değerler gayet iyi)

Açıklamaya göre JS300PRO modeli dramli görünüyor. TR de bulunmuyor herhalde...
Detaylı inceleme için kullanıcı istiyorum, Flash ID yaptıracağım. İnternette birkaç incelemesine ulaştım, PCB'si vs. paylaşılmış. SM2258H olduğu iddia ediliyor, DRAM'i olduğu bile iddia ediliyor. Performansı da iyi duruyor. Doğru mu öğrenmek istedim.
1682606883490.png

1682606902382.png

1682606948889.png

1682606968806.png

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bu attığınız mesajlar bana ait zaten hocam, diğer forumdaki üyeliğim. :D

Söylediğim gibi bu 2021'de ulaştığım bilgilerdi. 2019 yahut 2020 yılında yapılmış bir yabancı forum incelemesinden almıştım. Fakat şu an elimizdekine baktığımızda bu haliyle alakası yok. Revize edilmiş gibi duruyor. Şurada özetlediğim gibi:
Modelin internette eski tarihte yapılan bir incelemesine ulaşmıştım, PCB'si heyecanlandırmıştı. DRAM vardı. Fakat görünen o ki revize edilmiş. SM2258H/2259H varken XT'ye düşürüp DRAM'i çıkarmışlar. Şu an eldeki giriş seviye sıradan bir SSD. Hız değerlerinde bir problem gözükmüyor. Uzun vadede üzülen de görmedim şu ana kadar. Fiyat ucuzluğu sebebiyle tercih edilebilir. Ayrıca basmakalıp Çin SSD'leri gibi Intel NAND değil. Micron NAND. Bu da bir tercih sebebi, oldukça f/p duruyor fakat çok şey beklemeyin. Giriş seviyesi nihayetinde.

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
furkan gezgin
Bu attığınız mesajlar bana ait zaten hocam, diğer forumdaki üyeliğim. :D

Söylediğim gibi bu 2021'de ulaştığım bilgilerdi. 2019 yahut 2020 yılında yapılmış bir yabancı forum incelemesinden almıştım. Fakat şu an elimizdekine baktığımızda bu haliyle alakası yok. Revize edilmiş gibi duruyor. Şurada özetlediğim gibi:
bundan 2 tane alacaktım server için alsam mı diye düşünüyorum yoksa 100-200 TL daha koyup adam akıllı bir şey mi alsam? Kararsız kaldım.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
bundan 2 tane alacaktım server için alsam mı diye düşünüyorum yoksa 100-200 TL daha koyup adam akıllı bir şey mi alsam? Kararsız kaldım.
Silicone'deki mesajı güncelledim, isterseniz bakabilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak "server için almak"tan kastınız depolama amacı ise sorun yaratmaz. Fakat aktif olarak dosya yazıp çizilecek, server -kast ettiğiniz şeyi tam bilmiyorum- o diskin üzerinde bilfiil çalışacaksa uzun vadede problem çıkarmaması için daha kaliteli bir disk almanızda fayda var.

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
412
İsim
furkan gezgin
Silicone'deki mesajı güncelledim, isterseniz bakabilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak "server için almak"tan kastınız depolama amacı ise sorun yaratmaz. Fakat aktif olarak dosya yazıp çizilecek, server -kast ettiğiniz şeyi tam bilmiyorum- o diskin üzerinde bilfiil çalışacaksa uzun vadede problem çıkarmaması için daha kaliteli bir disk almanızda fayda var.
veri yazılacak üstüne ama her gün değil depolama gibi kullanılacak düşünebiliriz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,562
Üyeler
149,048
Son üye
Baran Berk
Top Bottom