Neler Yeni

Çözüldü✓ 24 GB Ramin %46'dan azını kullanmama rağmen %46 kullanılıyor gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren
Merhabalar. Sistemimi yaklaşık 1 ay önce satın aldım. Ramlerim 2x8'ikende aynı sorun vardı kendim ekstra ekleme yaptım. 3x8 yaptım aynı markadan.
KİNGSİZE FURY BEAST 3600MHZ 3x8 kullanıyorum şuan.
Taş çatlasa attığım ekran görüntüsünde 6gb kullanır bilgisayar neden bu şekilde %46 kullanılıyor gösteriyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    74.3 KB · Hit: 19

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Merhabalar. Sistemimi yaklaşık 1 ay önce satın aldım. Ramlerim 2x8'ikende aynı sorun vardı kendim ekstra ekleme yaptım. 3x8 yaptım aynı markadan.
Taş çatlasa attığım ekran görüntüsünde 6gb kullanır bilgisayar neden bu şekilde %46 kullanılıyor gösteriyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Windows ve sistemde ram kullanır ayrıca sistemde çok fazla şey açık Chrome açık operda sekmeler açık Steam açık epic açık bunlar çok ram yiyo normal yani onların hepsini kapat gerekli olduğu zaman aç kullan

hekr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
ahmet melih atay
onun sanırım ayarı var bide ayar oto matik ise açtığın sisteme göre harcar + olarak anakartın 4 ram soketi varsa yalnış takılmış olabilir

Ygtkrcaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
yiğit karaca
preformans kısmından ram kısmına girerseniz önbelleğe alınmış kısmında kaç yazıyorsa bi okadarda arkada çalışan ama şu anda kullanılmayan programlara ayrılmış RAM ss atarmısınız oranın

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
onun sanırım ayarı var bide ayar oto matik ise açtığın sisteme göre harcar + olarak anakartın 4 ram soketi varsa yalnış takılmış olabilir
Bilgisayardan Anlayan bir tanıdığıma taktırttım bir yanlışlık olacağını düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

preformans kısmından ram kısmına girerseniz önbelleğe alınmış kısmında kaç yazıyorsa bi okadarda arkada çalışan ama şu anda kullanılmayan programlara ayrılmış RAM ss atarmısınız oranın
Önceden aldığım bir ss yukarıdaki güncelini atıyorum şuanda.

Ekler

• ss.PNG
    ss.PNG
    48.9 KB · Hit: 11
  • sss.PNG
    sss.PNG
    100.8 KB · Hit: 11

Ygtkrcaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
yiğit karaca
Bilgisayardan Anlayan bir tanıdığıma taktırttım bir yanlışlık olacağını düşünmüyorum
gördüğünüz gibi 11 gb ayrılmış siz 15 gb kullanabilirsiniz

Önceden aldığım bir ss yukarıdaki güncelini atıyorum şuanda.
windows kendi ayarlıyor onu uzun bir süre kullanmazsanız o programı otomatik siliyor

Top Bottom