Neler Yeni

Çözüldü✓ 240 fhd monitör almakmı 165hz Qhd monitör almak mı daha mantıklı

aliimran0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali
Yeni sistem aldım ama monitör konusunda kararsız kaldım hem rekabetçi hemde hikayeli oyunlar oynuyorum yardım edebilirseniz çok sevinirim

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Yeni sistem aldım ama monitör konusunda kararsız kaldım hem rekabetçi hemde hikayeli oyunlar oynuyorum yardım edebilirseniz çok sevinirim
E-sporcu değilsen ve hikayeli oyun da oynuyorsan tavsiyem 2K monitör alman, hem 165Hz de kötü değil, yeterli geleceğini düşünüyorum.

frix

80+
Sistemin detaylarını paylaşır mısınız? Rekabetçi oyunları çok ciddiye alıyorsanız 240Hz fark yaratacaktır. Öte yandan eğlence için giriyorsanız, ciddi bir hedefiniz yoksa 165Hz QHD normal kullanım için de çok isabetli olacaktır.

jinxcarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Tarım
ben genel olarak rekabetçi oyunlar oynadığım için (valorant lol vs.) 280 hz fhd aldım hikayeli oyunları da arada oynuyorum ama 2k çözünürlük olmadan da iyi gözüküyor ama dediği gibi genel olarak rekabetçi oyunlar oynadığım için fhd tercih ettim

aliimran0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemin detaylarını paylaşır mısınız? Rekabetçi oyunları çok ciddiye alıyorsanız 240Hz fark yaratacaktır. Öte yandan eğlence için giriyorsanız, ciddi bir hedefiniz yoksa 165Hz QHD normal kullanım için de çok isabetli olacaktır.
Rtx 4070super
Ryzen 5 5700f
16 gb ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

E-sporcu değilsen ve hikayeli oyun da oynuyorsan tavsiyem 2K monitör alman, hem 165Hz de kötü değil, yeterli geleceğini düşünüyorum.
Yani hikaye biraz daha ağırlıklı

2k 240 hz bile zorlanır bence
Yeteri kadar bütçem yok maalesef 6k 8k arası bir bütçeye sahipim

• Beğen
Reaksiyonlar: frix

..............

80+ Bronze
Rtx 4070super
Ryzen 5 5700f
16 gb ram

Yani hikaye biraz daha ağırlıklı

Yeteri kadar bütçem yok maalesef 6k 8k arası bir bütçeye sahipim
o zaman 2k 165 tercih edin bence

aliimran0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali
ben genel olarak rekabetçi oyunlar oynadığım için (valorant lol vs.) 280 hz fhd aldım hikayeli oyunları da arada oynuyorum ama 2k çözünürlük olmadan da iyi gözüküyor ama dediği gibi genel olarak rekabetçi oyunlar oynadığım için fhd tercih ettim
Ben hikaye tabanlı oyunlara biraz daha önem veriyorum ama arada çok fark yoksa 240 hz alınabilir gibime geliyor

Hz 24ün tam katı olmalı. Film felan izlerken microstutter olur yoksa.

Monitor alirken hz hem 24ün hem de 30un tam katı olmasına dikkat edin.
Biraz daha basit anlatabilir misiniz tam olarak ne dediğinizi anlamadım

o zaman 2k 165 tercih edin bence
Yanıtınız için teşekkürler iyi günler dilerim

Teşekkürler yanıtlarınız için 165hz 2k almaya karar verdim hikayeli oyunlar daha ağırlıkta benim için rekabetçi oyunlarda sorun çıkarmaz diye düşünüyorum iyi günler dilerim herkese

Son düzenleme:
Biraz daha basit anlatabilir misiniz tam olarak ne dediğinizi anlamadım

Bundan daha basit anlatılmaz. 144 mesela hem 24e hem 30a tam bölünüyor alınır. Aynı sekilde 120 de öyle. Ama 165 alınmaz. Microstutter yaşarsın. 100%

2009-2010da vsync açık oynardım ben mesela 60hz ekranda. 60fps akıcı oynarken yüksek kaynak kullanan yerlerde fps düşerdi 59a bile düşse o takılma hissiyatinı hissederdim. Microstutter buna benziyor.

Physialis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Oğuzhan Özkuyumcu
Bundan daha basit anlatılmaz. 144 mesela hem 24e hem 30a tam bölünüyor alınır. Aynı sekilde 120 de öyle. Ama 165 alınmaz. Microstutter yaşarsın. 100%

2009-2010da vsync açık oynardım ben mesela 60hz ekranda. 60fps akıcı oynarken yüksek kaynak kullanan yerlerde fps düşerdi 59a bile düşse o takılma hissiyatinı hissederdim. Microstutter buna benziyor.

144 30a nasıl tam bölünüyor anlamadım orayı

Top Bottom