Neler Yeni

25-30m CAT6 kablo önerisi

Ardaa66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Arda Küçükbaşoğlu
Modemle aramda bayağı bir mesafe var ve ailem kablonun ortadan geçmesini istemediği için saklaya saklaya kenardan köşeden geçireceğim bu yüzden uzun bir kablo lazım 30M falan. CAT6 işimi görür diye düşünüyorum hemen bozulmayacak kaliteli bir marka var mıdır? (bir de bu işlerden anlamadığım için soruyorum :d CAT6 normal Ethernet girişine girer değil mi? Modem ve anakarttaki Ethernet girişine)

Allmuted

80+ Bronze
Elektrikçiden gidip alabilirsin ucuza kapatırsın böylece,odama 60m cat6 çektim maliyeti bana 60₺ falan oldu (biri modem için biri direkt pcye)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
Elektrikçiden gidip alabilirsin ucuza kapatırsın böylece,odama 60m cat6 çektim maliyeti bana 60₺ falan oldu (biri modem için biri direkt pcye)
her elektrikçi uyguna vermiyor hocam bizimki gelene döşemece oynuyor mesela

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,980
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
Modemle aramda bayağı bir mesafe var ve ailem kablonun ortadan geçmesini istemediği için saklaya saklaya kenardan köşeden geçireceğim bu yüzden uzun bir kablo lazım 30M falan. CAT6 işimi görür diye düşünüyorum hemen bozulmayacak kaliteli bir marka var mıdır? (bir de bu işlerden anlamadığım için soruyorum :d CAT6 normal Ethernet girişine girer değil mi? Modem ve anakarttaki Ethernet girişine)
Evet o girişe uyumlu resimlerden de anlayabilirsin zaten.
Aynı sorun bende de vardı Alfaisin CAT6sını aldım birkaç hafta önce onu kullanıyorum ama bütçemi aşmasa Ugreen markasını tercih edecektim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

60metre cat6yı nası 60 liraya aldın dostum ya. Cat6 olduğuna emin misin? Aşırı kötü bir markada bile 60 metre 60 lira olmaz bence.

Ardaa66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Arda Küçükbaşoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorun bende de vardı Alfaisin CAT6sını aldım birkaç hafta önce onu kullanıyorum ama bütçemi aşmasa Ugreen markasını tercih edecektim.

60metre cat6yı nası 60 liraya aldın dostum ya. Cat6 olduğuna emin misin? Aşırı kötü bir markada bile 60 metre 60 lira olmaz bence.
30m alfais 107TL gerçekten uygun eğer 2,3 yıl götürecekse bile yeterli siz şuan memnun musunuz? interneti sorunsuz şekilde iletiyor mu?

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,980
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
30m alfais 107TL gerçekten uygun eğer 2,3 yıl götürecekse bile yeterli siz şuan memnun musunuz? interneti sorunsuz şekilde iletiyor mu?
Evde dandik bi kablo vardı sürekli kopma yaşıyordum, 2-3 haftadır sıfır kopma ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Kısa vadede tavsiye edebilirim ama o kadar uzun kullanmadığım için net bir şey söyleyemem. Araştırdığım kadarıyla Alfais fiyat performans ürünler üreten bir üretici. Bence alabilirsin ama bütçen yetiyorsa ugreen al kafan rahat olsun diye düşünüyorum.

Ardaa66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Arda Küçükbaşoğlu
Evde dandik bi kablo vardı sürekli kopma yaşıyordum, 2-3 haftadır sıfır kopma ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Kısa vadede tavsiye edebilirim ama o kadar uzun kullanmadığım için net bir şey söyleyemem. Araştırdığım kadarıyla Alfais fiyat performans ürünler üreten bir üretici. Bence alabilirsin ama bütçen yetiyorsa ugreen al kafan rahat olsun diye düşünüyorum.
hocam 1000m tam çift yönlü yazıyor yani internetim kaç mbps bilginiz var mı bu konu hakkında

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,980
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0

Ardaa66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Arda Küçükbaşoğlu
Nerde yazıyor hocam o?
İnternet hızınızı şurdan öğrenebilirsiniz.
superonlinedan giriş yapınca modem arayüzünde yazıyor.
hocam ordan tam olarak öğrenemem çünkü şuanda modeme çok uzağım ve kalitesiz bir cihaz ile internete bağlıyım o yüzden doğru göstereceğini sanmıyorum.

Allmuted

80+ Bronze

1 yıl önce falan aldım dostum belki fiyat farkı ondandır. Ama mahalle elektrikçisinden almıştım int de o zaman da daha pahalıydı, daha hiç sıkıntı yaşamadım 1 kere bile kopma olmadı

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,980
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
1 yıl önce falan aldım dostum belki fiyat farkı ondandır. Ama mahalle elektrikçisinden almıştım int de o zaman da daha pahalıydı, daha hiç sıkıntı yaşamadım 1 kere bile kopma olmadı
O zaman bir şey diyemem dostum ben şu anki piyasa üzerinden düşündüm pardon :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,833
Üyeler
157,430
Son üye
erenaks2861
Top Bottom