Neler Yeni

25000TL bütçe ile topladığım bilgisayar iyi mi?

Soofly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda Ahmet Yavz-uz
geliyor kardeşim kendi stock fanıyla geliyor eğer sıvı soğutucu almazsan. Ben hazır sistem olarak aldım beraberinde sıvı soğutma aldım. Adamlar işlemcinin kendi fanını da kutusunda gönderdiler.
Sıkıntı yok hocam o zaman ancak sıvı soğutma aklıma takılmadı değil.
Xfx ekran kartını tercih etmişsiniz iyi etmişsiniz kaliteli ekran kartı pişman olmazsınız diğer parçalarda kaliteli hayırlı olsun yalnız işlemciye soğutucu alırsanız daha iyi olur çünkü amd işlemcilerin stok soğutucusu yetersiz kalıyor
Aynen hocam ısınma konusunda sıkıntı çekmek istemiyorum çok.
Hocam Rx 6800 xt bu sisteme fazla olur eğerki rx 6800 xt diyecekseniz işlemcinizi ryzen 7 işlemciler kullanmanızı tavsiye ederim sıvı soğutma olmadan kesinlikle olmaz bu konuda 240mm sıvı soğutma öneririm

4x8 sacma olur render işiyle uğraşmıyorsanız bu yüzden tavsiyem 2x8 kullanmanız dual channel sadece 2 esit seviyede ramlerle olur sizin slotlarınızda 2x8 dual channel olurken gerisi 1x8 seklinde çalışır yani kısacası 2x8 + 1x8 + 1x8 olur

Rx 6800 kullanmak yeterlidir piyasadaki en güç oyunları bile rahat oynamanızı sağlar

750 watt fazla gelir yük altında kullanmıycaksınız bu yüzden tavsiyem 650 watt sizi götürür ama işlemciyi yükseltip ekran kartını Rx 6800 XT olarak kullanacaksanız bu psu ( güç kaynağı ) yeterli gelicektir.
O zaman 2x8 dual channel = 16gb 3600mhz ramler yeterli olur hocam dediğiniz gibi. Ekstra olarak RX6800 XT modelinde karar kıldım. Biraz güçlü ekran kartını tercih etmek istemiştim. Ekstra olarak ileride dediğim gibi Ryzen 7 serilerine yükselteceğim işlemcimi bu yüzden de bu CPU yeterli olacaktır diye düşündüm.

Son olarak ise sıvı soğutma olarak bu ürünü düşünüyorum hocam: COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 RGB SIVI SOĞUTUCU
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benimde yeni bulduğum şöyle bir sistem var. Yine forumda konusunu açtım. Sizinde yorumlarınızı merak ediyorum. 27000 TL.Bütçenize biraz daha ekleyerek buna yönelebilirsiniz sizde.

Ryzen 5 5600 işlemci ile RTX 4070 dar boğaz yaratır mı hocam? Biraz o tereddütlerim var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mustafa Batuhan BOLAT

O zaman 2x8 dual channel = 16gb 3600mhz ramler yeterli olur hocam dediğiniz gibi. Ekstra olarak RX6800 XT modelinde karar kıldım. Biraz güçlü ekran kartını tercih etmek istemiştim. Ekstra olarak ileride dediğim gibi Ryzen 7 serilerine yükselteceğim işlemcimi bu yüzden de bu CPU yeterli olacaktır diye düşündüm.

Son olarak ise sıvı soğutma olarak bu ürünü düşünüyorum hocam: COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 RGB SIVI SOĞUTUCU
Başkan 5600 ısınan güçlü bir işlemci. Sıvı soğutma kesin al. Ben 120mm aldım şuan memnunum herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyorum. Ama 240mm soğutma almak en garantisi.

eglarest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yusuf arda karakaya

Ryzen 5 5600 işlemci ile RTX 4070 dar boğaz yaratır mı hocam? Biraz o tereddütlerim var.
2k da yaratmaz ama 1080p de yapar diyorlar bende milletin yalancısıyım :D

Soofly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda Ahmet Yavz-uz
Başkan 5600 ısınan güçlü bir işlemci. Sıvı soğutma kesin al. Ben 120mm aldım şuan memnunum herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyorum. Ama 240mm soğutma almak en garantisi.
Peki hocam RX 6700 XT yerine RTX 3060 veyahut 3070TI olsa da olur mu? Sizce hangisi?

SinanKk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Sinan

Islemciye göre gayet iyi ryzen 7 serisinde bile etkisini sürdürür ucuz ve kalitelidir sıvı soğutma tercihiniz gayet iyi 2x8 3600 mhz yeterlidir dediğimiz gibi zaten bildiğim kadarıyla bu yılın sonlarına doğru RTX 5000 ve Rx 8000 serisi bizleri bekliyor geleceğe yatırım yapmış olursunuz dolar ne kadar artsada ürünler alınmamaya başlayınca ilerde upgrade için de güzel seçim yapmış olursunuz bence sistem gayet iyi alıcaksınız şimdiden hayırlı olsun.

Monitor ihtiyacınız varsa 2k Monitor işinizi görür.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mustafa Batuhan BOLAT
Peki hocam RX 6700 XT yerine RTX 3060 veyahut 3070TI olsa da olur mu? Sizce hangisi?
3060Tİ ile kullanıyorum darboğaz yok performans çok iyi 3060 değilde 3060Tİ öneririm. Bütçe varsa 3070Tİ

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom