Neler Yeni

25bin 30bin arası oyun için kasa önerisi

ahmetm41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Muhammet Güler
Bütçe
30000
Merhabalar öncelikle yeniyim ilk konum yardımınızı istiyorum forum konusunda acemiyim hatam varsa özür dilerim.

Bir kaç güne askerliğim bitiyor eve dönünce bilgisayar almayı planlıyorum sorularımı size yazacağım buna göre yardımcı olursanız sevinirim

1-uzun süre kullana bileceğim bir sistem olmasını istiyorum çok fazla oyun oynamıyorum aslında
2-Ekran kartı mantıklı bir şey yazarsanız da fikrim değişe bilir aklımda 4060 4070 vb kartlar var ama derseniz ki örneğin 3060 12 gb lık kart al daha iyi ona göre hareket edeceğim
3-ram minimum 16+8 olur yada 16x2
4-işlemci eski olmasın örnek olarak diyorum bilgim fazla yok amd ryzen 5 eski kalıyormuş
5-ana kart işimi görebilecek düzgün bir öneri yeterli olur
6-ssd 500gb yada 1TB

Sorularım
1-sıvı soğutma vs şartmı bu tarz bir sisteme
2-ssd alsam sabit disk almama gerek varmı
3-toplanan pc darboğaz yaparmı
4-bazı sitelerde hazır sistemler atacaksınız güvenilir mi? itopya vb yerler

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar öncelikle yeniyim ilk konum yardımınızı istiyorum forum konusunda acemiyim hatam varsa özür dilerim.

Bir kaç güne askerliğim bitiyor eve dönünce bilgisayar almayı planlıyorum sorularımı size yazacağım buna göre yardımcı olursanız sevinirim

1-uzun süre kullana bileceğim bir sistem olmasını istiyorum çok fazla oyun oynamıyorum aslında
2-Ekran kartı mantıklı bir şey yazarsanız da fikrim değişe bilir aklımda 4060 4070 vb kartlar var ama derseniz ki örneğin 3060 12 gb lık kart al daha iyi ona göre hareket edeceğim
3-ram minimum 16+8 olur yada 16x2
4-işlemci eski olmasın örnek olarak diyorum bilgim fazla yok amd ryzen 5 eski kalıyormuş
5-ana kart işimi görebilecek düzgün bir öneri yeterli olur
6-ssd 500gb yada 1TB

Sorularım
1-sıvı soğutma vs şartmı bu tarz bir sisteme
2-ssd alsam sabit disk almama gerek varmı
3-toplanan pc darboğaz yaparmı
4-bazı sitelerde hazır sistemler atacaksınız güvenilir mi? itopya vb yerler
Anladığım kadarıyla size performanstan ziyade biraz daha sorun çıkarmayacak uzun süre gidecek bir sistem lazım. O yüzden direkt bu hazır sistemi önerebilirim. Özelleştirme olarak ise B760 anakart, 32GB RAM, 1TB SSD güncellemeleri yapılabilir. Fazlasıyla yeterli, sorunsuz ve uzun ömürlü olacaktır diye düşünüyorum.

Ek olarak incehesap güvenilirdir kendileriyle birçok alışverişim oldu onu da belirteyim 😀

ahmetm41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Muhammet Güler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla size performanstan ziyade biraz daha sorun çıkarmayacak uzun süre gidecek bir sistem lazım. O yüzden direkt bu hazır sistemi önerebilirim. Özelleştirme olarak ise B760 anakart, 32GB RAM, 1TB SSD güncellemeleri yapılabilir. Fazlasıyla yeterli, sorunsuz ve uzun ömürlü olacaktır diye düşünüyorum.

Ek olarak incehesap güvenilirdir kendileriyle birçok alışverişim oldu onu da belirteyim 😀
Vakit ayırdığın için teşşekürler dostum eve dönünce inceleceğim başka fikri olan varsa beklemedeyim :)

Top Bottom