Neler Yeni

2K 165Hz mi önerirsiniz yoksa 1080p 240Hz monitör mü almalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Can
Önerin için teşekkür ederim!
Monitör ile ilgili bir sorum olacak. 280Hz'e göre neden bu kadar uygun bir fiyatı var sence?
Hocam kusura bakmayın cevabı yeni gördüm ama yine de geç olsun güç olmasın cevap vereyim.

Sebebini dell markasının Türkiye’ye yeni giriş yapmasına bağlıyorum. Ya Türkiye’deki alım gücüne göre bir ayarlama yaptılar ya da dediğim gibi pazara yeni giriş yaptı ve belli başlı Asus msi gibi güçlü rakiplerin karşısında bir seçenek olmak istedi sonuçta çok kaliteli bir marka olsa bile çoğu kişi bu ismi ilk kez duymuştur ülkemizde. Xiaominin pazara ilk giriş yaptığı zaman huawei Samsung apple gibi firmalara karşı ayakta durabilmek için uygun fiyatlı ama bir o kadar da kaliteli telefonlarla piyasaya giriş yapması gibi düşünebiliriz bunu. Dell kaliteli bir markadır ve msi Asus gibi herhangi bir donanım ekipman veya benzeri alanların hepsinde deneme yapıp o ürünleri satmak yerine belli başlı kaliteli ürün satan bir firma bana göre. Ha tabii ki de bu iki markanın kaliteli ürünleri var pazarda ama bu markalar her türlü mouse klavye ram Anakart gibi pazara girip her birinde satış yapıyor o yüzden bir yerde iyiyken bir yerde daha kalitesiz ürünleri olabiliyor. Dell ise belli başlı bir kaç alanda alanının en iyisi denilecek işler yapıyor ve bu fiyat bandında kesinlikle tavsiye edebilirim yani pişman etmez. Aynı şekilde alienware de Dell markasına ait model serisidir Asus rog gibi düşünebilirsiniz uygun fiyatlı görürseniz çekinmeyin derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
Merhaba! 24 inç 165Hz Curved Monitör kullanıcısıyım ve yeni bir monitör alıp ana monitör olarak kullanmak istiyorum. Yani şu anda kullandığımı 2. monitör olarak yanda kullanmak istiyorum.

Hiç 240Hz kullanmadım ve FPS oyunlarında vs. gözle görülür faydası olduğu söylendiğinden dolayı eğer gerçekten iyiyse 240Hz kullanmak istiyorum.

Araştırdım ama iki tür özellik arasında kaldım.

240Hz 1080P monitör mü almalıyım yoksa 2K 165Hz monitör mü almalıyım?

Oyunları vs. her şeyi satın alacağım monitörde kullanmak istediğim için elimdekinden daha iyi olmasını istiyorum.

Bütçem 10K ve buna uygun iyi monitörler olacağı düşüncesindeyim.

Ek olarak 240Hz 1080p ASUS Rog Strix XG258Q 24.5 inç 240Hz 1ms Full HD Aura RGB Adaptive Sync TN Gaming Monitör buldum ve fiyatı da uygun geliyor. Çok bilmediğim için siz değerli üyelerin yanıtını da istedim. Şimdiden teşekkür ederim.
😎 Nedir bu 2 monitör sevdası?
Ekran kartın uyumlu mu?
Kimse bunlara bakmıyor!
Herkes şark bülbülündeki şabanın bul karayı al parayı müdahale modunda!

Vatandaş 10.000tl param var diyor...
Ticareti yapanlardan! Ne alandan ne satandan cebinize para girmeyecekse!
Bu bedava aklı işinizdede kullanında enflasyonu düşürün size lazım olmayan şeylerin peşinde koşmaya ne meraklısınız vay arkadaş...

Tavsiyem senin en fazla kullanacağın 21" 1920*1080 monitör...
Fazlası o narin bünyene ağır gelir...

inşaallah ülkemizde sayılı tasarım mühendisleri avrupalı firmalardan iş teklifi alırsa inşaallah o zamana belki 2k monitöre harcayacak paranın son kuruşuna kadar sana aitse o zaman sahip olursun 😉

Herkese saygılarımla...

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
https://steamcommunity.com/id/bimkasasi
Discord
Aquínas#2019
😎 Nedir bu 2 monitör sevdası?
Ekran kartın uyumlu mu?
Kimse bunlara bakmıyor!
Herkes şark bülbülündeki şabanın bul karayı al parayı müdahale modunda!

Vatandaş 10.000tl param var diyor...
Ticareti yapanlardan! Ne alandan ne satandan cebinize para girmeyecekse!
Bu bedava aklı işinizdede kullanında enflasyonu düşürün size lazım olmayan şeylerin peşinde koşmaya ne meraklısınız vay arkadaş...

Tavsiyem senin en fazla kullanacağın 21" 1920*1080 monitör...
Fazlası o narin bünyene ağır gelir...

inşaallah ülkemizde sayılı tasarım mühendisleri avrupalı firmalardan iş teklifi alırsa inşaallah o zamana belki 2k monitöre harcayacak paranın son kuruşuna kadar sana aitse o zaman sahip olursun 😉

Herkese saygılarımla...
Duyarını kastıysan tek tek cevaplayayım değerli dostum.

Yılar öncesinden çift ekran isteğim vardı, diğer ihtiyaçlarımı hallettim sıra buna geldi.
Evet ekran kartım uyumlu
Aslında ben bakmıştım.
Hayır o modda değilim.
Evet var.
Bu ne alaka şimdi?
Bedava akıl'dan kastın nedir açıklarsan sevinirim.
Yok canım istemiyor o şekil bir monitör almayacağım zaten 24 inç FHD kullanıyorum ikinci monitörüm olacak o.
Kendi hastalıklı bünyen ile karıştırmazsan sevinirim, teşekkürler.
Yalnız inşaallah değil, "inşallah" olarak yazılır. 2 adet a harfi kullanmak istiyorsan 2. A harfini büyük yapabilirsin, bunun da duyarını kasmadan söyleyeyim dedim dostum.
Param son kuruşuna kadar bana ait sorun yok.
Bu sitede duyar kasmak yerine gidip "Dolar 1.000TL de olsa alırız ne olacak ki yani" gibi cümleler kurup insanları yanına toplamaya çalış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,710
Üyeler
140,689
Son üye
rumblecroos
Top Bottom