Neler Yeni

2K 27 inç Monitör tavsiyesi

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
Taha Kenan

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Sercan GÖKALP
İki monitörü deneyimlemiş biri olarak Asus daha ağır basıyor o zaman teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Evet dediğiniz gibi şu an stoksuzluktan çok fazla gösteriliyor. MSI modeli için çok memnun olan var ve renklerini sevmeyenler var siz önerir misiniz ?

Aşırı fark yaratır mı ?
Ben öneririm herhangi bir ghosting veya ölü piksel çıkmadı bende. Renk konusunda da bahsedilen başka monitör ile bunu yan yana koysak eminim ki aradaki fark anlaşılmaz o yüzden bir tık abartı geliyor bana bu yorumlar

vladseras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Seras

1080p moedelini kullanıyorum ve çok memnunum 2k modelide bu
Normalde MSI aslında direkt alıp gideyim diyordum ama dediğiniz model çok kafamı karıştırıyor :D
Ben öneririm herhangi bir ghosting veya ölü piksel çıkmadı bende. Renk konusunda da bahsedilen başka monitör ile bunu yan yana koysak eminim ki aradaki fark anlaşılmaz o yüzden bir tık abartı geliyor bana bu yorumlar
Asus ve MSI olarak çok kaldım arada ama tüm PC parçalarımın MSI dan oluştuğu için ve yorumları gayet iyi olduğu için MSI çok yükseliyorum :D

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Sercan GÖKALP
Normalde MSI aslında direkt alıp gideyim diyordum ama dediğiniz model çok kafamı karıştırıyor :D

Asus ve MSI olarak çok kaldım arada ama tüm PC parçalarımın MSI dan oluştuğu için ve yorumları gayet iyi olduğu için MSI çok yükseliyorum :D
Ben de Asus ve MSI arasında kaldım özellik karşılaştırınca her türlü MSI daha önde çıktı. Bir de şöyle bir olay var vatandaki çalışan dedi ki monitörü burda açıp test ettiğimizde bir sorun çıkarsa MSI direkt orda değişim yaptırıyor ama Asus servis raporu istiyor dedi. Sonuç olarak MSI aldım iyi ki de aldım. Zaten ekran kartım da süprim x 3090 mesela Amazon japonya ürünü 2. El aldım testlerine bakıp çok hafif coil whine harici bir şey yok taş gibi kart

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
Taha Kenan

Ben direkt asuscuyum attığım monitörü bizzat 2 hafta önce aldım böyle bir canlı ekran yok 8k sanki, mübarek

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Berkay Demir

1080p moedelini kullanıyorum ve çok memnunum 2k modelide bu
"1080p olanini kullaniyorum 2K olanini oneririm" gibi anlamsizca bir cumle yok. Panel ve arka aydinlatma komple farkli. Neye gore oneriyorsun, ASUS TUF'tan memnunsun diye mi? Monitor alirken markaya degil, modele bakilir. 1080p versiyonu olan VG279Q3A'dan memnun kalmis olman, VG27AQ3A'nin da iyi olacagi anlamina gelmez.

VG27AQ3A'nin maksimum parlakligi dusuk. Renk gamutu ve kontrasti fena degil.

G2724D, konuya atilan monitorlerden daha mantikli.

12-13K bandina cikarsan ASUS TUF VG27AQML1A veya HP Omen 27qs oneririm.

vladseras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Seras
Ben direkt asuscuyum attığım monitörü bizzat 2 hafta önce aldım böyle bir canlı ekran yok 8k sanki, mübarek
Kesin net cevabınız çok kafa karıştırıcı oldu benim için teşekkürler :D
"1080p olanini kullaniyorum 2K olanini oneririm" gibi anlamsizca bir cumle yok. Panel ve arka aydinlatma komple farkli. Neye gore oneriyorsun, ASUS TUF'tan memnunsun diye mi? Monitor alirken markaya degil, modele bakilir. 1080p versiyonu olan VG279Q3A'dan memnun kalmis olman, VG27AQ3A'nin da iyi olacagi anlamina gelmez.

VG27AQ3A'nin maksimum parlakligi dusuk. Renk gamutu ve kontrasti fena degil.

G2724D, konuya atilan monitorlerden daha mantikli.

12-13K bandina cikarsan ASUS TUF VG27AQML1A veya HP Omen 27qs oneririm.
MSI modeli daha aşağıda mı kalıyor
Ben de Asus ve MSI arasında kaldım özellik karşılaştırınca her türlü MSI daha önde çıktı. Bir de şöyle bir olay var vatandaki çalışan dedi ki monitörü burda açıp test ettiğimizde bir sorun çıkarsa MSI direkt orda değişim yaptırıyor ama Asus servis raporu istiyor dedi. Sonuç olarak MSI aldım iyi ki de aldım. Zaten ekran kartım da süprim x 3090 mesela Amazon japonya ürünü 2. El aldım testlerine bakıp çok hafif coil whine harici bir şey yok taş gibi kart
Kafamı karıştıran bir şeyi sorabilir miyim aynı modelin sanırım 2 farklı türü var bazılarında adaptive freesync yazıyor bazılarında g-sync çok aşırı farkları var mı ? Rica etsem sizdeki modeli link olarak atabilir miniz

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,250
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
2 tane monitör var piyasada alınacak. Ya amazondan acer alacaksın ya da gaminggentr den dell alacaksın.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,049
İsim
Draq123
Evet bu yorumdan sonra baya kafam karıştı açıkçası :D

Sanırım 3 model arasında gidip geleceğim gibi MSI, Asus, Dell
Gidip gelincek bişe yok dell varken diğerleri seçenek değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

G2724D al.