Neler Yeni

2k-5k arası Mekanik Klavye Önerisi (Acemiyim cidden yardım lazım)

koaykut92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aykut Kocabıyık
Bütçe
5000
Merhaba arkadaşlar. Sizden bir klavye önerisi isteyeceğim. Benim bu güne kadar her zaman ortalamanın üzerinde bir kasam olsa da klavye mouse hatta monitör için yeterli bütçem kalmadığı için genelde ucuza kaçtım. Klavyem 3-4 yıl önce 100 lira civarına aldığım düz eski tip everest kb-r01 modeli. Son 1 haftadır bazı tuşları tek seferde basmamaya başladı. Ben basamıyorum zannediyordum ama artık 2 basıyor 3. basmıyor gibi oldu. Anlayacağınız sizlere ömür. Şimdi bu yeni nesil klavyelerden hiç anlamadığımı (switch filan yeni yeni bakıyorum) belirterek yardımınızı isteyeceğim.

Benim için olmazsa olmaz özellikleri :
*Enter tuşu kesinlikle büyük olmasını istiyorum. Tek karakter satırı değil de 2 satırlık uzunluğu olanlardan.
*İnsert delete end tuşları mutlaka olması gerektiği yerde olsun istiyorum. Özellikle ; tuşu kolay ulaşılabilir (?böyle bir şey var mı bilmiyorum) olabilir.

+Mümkün mertebe uzun ömürlü kaliteli bir şey olmasını tercih ediyorum. Ama mesela yarı fiyatına %80 %90 kalitesinde bir ürün olursa tabi olabilir.
+Numpad sayısal tuş takımı olursa çok sevinirim. Fiyatı çok ucuza gelecek gibi durumlarda vazgeçebilirim ondan.
+Macro özelliği hiç şart değil. Olsa da olur olmasa da olur.
+Multimedya tuşları diyorsunuz sanırım (Ses açma kısma tamamen mute'leme videoyu oynatma durdurma gibi) tuşlar olursa çok sevinirim ama şart değil.
+Left shift , left control tuşlarının daha solunda başka tuşlar olmasın mümkünse.
+Sanırım red switch iyi diyorlar. Blue switch çok sesliymiş. red blue snow gibi bir switch olabilir.

Şimdi sizlere kendimce bulduğum birkaç klavye modeli bırakacağım. Asus ürünlerine ilgim var. Monster de görece ucuz olduğu için listeme aldım ama tahminen onu alacağıma asus tuf'ı tercih ederim.

Monster Pusat K3 Pro Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi : 1875 TL​

Asus Rog Strix Scope II NX Snow Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi : 3600 TL​

Asus ROG Strix Scope NX Wireless Red Switch Mekanik Oyuncu Klavyesi : 4940 TL​

Asus TUF K3 AURA Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi : 2700 TL​

Asus ROG Strix Scope II RX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi : 3679 TL​

Kendim bulabildiğim klavyeler ve fiyatları bunlar. Bunların hangisini önerirsiniz. Veya hangisi iyi ama fiyatı yüksek biraz bekle dersiniz. Veya bunlar dışında önermek istediğiniz bir klavye varsa incelemek isterim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bütçe olarak 5000 yazıyorum ama k3 Aura yeterince iyiyse tabi onu almak isterim mesela. Olabilecek en pahalı değil hedefim.

Top Bottom