Neler Yeni

Çözüldü✓ 2K Monitör için hangisini almalıyım

mertdgncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mert Doğançay
Herkese selam 1080p monitörümü satıp 2k ya geçmek istiyorum rtx3060 ti ekran kartım ryzen 5 5600 işlemcim var.
Bütçe meselesi tabii ki çok fazla değil ama gerekirse yükseltebilirim.

Fotoğrafta en ucuz olanı almak istiyorum ama diğerlerine bütçe yükseltip geçmeye gerek var mı arada ki fark değer mi ve farkları nelerdir.

Oyun olarakta günümüzün popüler oyunlarını (spider man, rdr2, cyberpunk vb.) ve lol cs go gibi oynuyorum

1678665389095.png

Romalu lakaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Emre
En büyük fark en ucuz olanın va panel olması diğerleri ips olması lazım görüntü olarak büyük fark eder.Onun dısında pivot özeliği ve tepkime süreleride fark eder

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan Ergün
VG27AQ Kullanıcısıyım herhangi bir sorunla karşılaşmadım gayet memnunum.Renkler gayet güzel sadece siyahlar biraz daha siyah olabilirdi bence tek eksi yönü o ayrıca monitörde hubdan profil ayarları yapabılıyorsun moba,fps,manzara... gibi cross eklentisi de var

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
VG27AQ1A kullanıcısıyım ben de, oldukça memnunum. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Renkler gerçekten çok güzel

mertdgncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mert Doğançay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim yorumlarınız için başka bir tavsiyesi olan var mı Dell markası çok önerilmiş ve puanı bi tık yüksek mesela onunla Asus ararsında ki fark nedir? Aynı zamanda Dell daha pahalı olmasına rağmen hoparlörü de yok o yüzden daha pahalı olmasının kesin bir sebebi vardır diye düşünüyorum

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,300
İsim
Recep Can Boyacı
Teşekkür ederim yorumlarınız için başka bir tavsiyesi olan var mı Dell markası çok önerilmiş ve puanı bi tık yüksek mesela onunla Asus ararsında ki fark nedir? Aynı zamanda Dell daha pahalı olmasına rağmen hoparlörü de yok o yüzden daha pahalı olmasının kesin bir sebebi vardır diye düşünüyorum
Dell iyidir nano ips paneli var diğerleinden daha kaliteli.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,601
İsim
bilo
Discord
b1l0
Dellden devam hocam bütçeniz varsa.

mertdgncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Mert Doğançay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dell iyidir nano ips paneli var diğerleinden daha kaliteli.
Dellden devam hocam bütçeniz varsa.
Hocam herkes aynı şeyi diyor ama arada ki fiyat farkı ne için daha kaliteli panel için mi sadece ve aradaki farka değer mi sonuçta kredi kartından alıp taksitlendireceğim +100 tl aylık çok etki etmez ama işte değer diyorsanız sebebini merak ettim sadece

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,601
İsim
bilo
Discord
b1l0
Hocam herkes aynı şeyi diyor ama arada ki fiyat farkı ne için daha kaliteli panel için mi sadece ve aradaki farka değer mi sonuçta kredi kartından alıp taksitlendireceğim +100 TL aylık çok etki etmez ama işte değer diyorsanız sebebini merak ettim sadece
Hocam paneli daha iyi deniyor orasını geçiyorum şöyle özetleyeyim. Attığınız iki asustan birisi 1.07mr renk stant özelliksiz diğeri 16.7 milyon renk stant özellikli mesela. Dellin monitöründe hepsinden fazlasıyla var (yüksek srgb,yüksek parlaklık vs dahil.) yani bence parası çok sıkıntı değilse dell almanızda fayda var. Tek eksisi hoparlörü olmaması o da kullanacaksanız 200 300 liraya bile çözülür yani.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,300
İsim
Recep Can Boyacı
Hocam herkes aynı şeyi diyor ama arada ki fiyat farkı ne için daha kaliteli panel için mi sadece ve aradaki farka değer mi sonuçta kredi kartından alıp taksitlendireceğim +100 TL aylık çok etki etmez ama işte değer diyorsanız sebebini merak ettim sadece
Valla ben hpx27q aldım outlet 5200TL ye 2k monitöre 8k vermek istemedim. Sadece 10 saat kullanılmıştı. Teknosadan aldım takip edebilirsin ara ara.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,247
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Dell al asuslar giriş seviyesi Dell üst seviye bir de taksitlendiriyosun hiç düşünme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla ben hpx27q aldım outlet 5200TL ye 2k monitöre 8k vermek istemedim. Sadece 10 saat kullanılmıştı. Teknosadan aldım takip edebilirsin ara ara.
Geleceğinin garantisi yok hatta gelmez yüksek ihtimal. 5500 6kya vg27aq alanlar teknosadan HP alanlar en iyisini yaptı.

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
564
İsim
Onur
DELL alabilirsiniz.
Renk kalitesi diğerlerinden çok daha iyidir.

Viper35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
usame şahan
VA panel olanı hiç kıyaslamıyorum bile, diğeriyle arasındaki farklar. Dell panel kalitesi, renk gamutu, malzeme kalitesi, tepki süresi olarak Asus'dan daha iyi ayrıca hdr 400 desteği de var bütçe çıkıyorsa kesinlikle del öneririm.

Top Bottom