Neler Yeni

2K VE 4K MONİTÖR TAVSİYESİ

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Sercan GÖKALP
Bütçe
12000
Maks bütçe 12 bin. Arkadaşlar 2k ve 4k monitör tavsiyelerinizi bekliyorum. 2k da MSI ve Asus arasında kaldım. Vatan bilgisayar dan alacağım. Asus olursa deneme imkanım var ölü piksel ghosting ve ışık sızması testi yapıp veriyorlar eğer bir şey çıkarsa anında orada değişim yapıyorlar ayrıca renkleri acayip canlıydı ama MSI böyle bir hizmet sunmuyor ve açıkçası bu aralar gerek kargo yönünden olsun gerek ölü piksel olsun çok sorunlu monitör başlıkları görüyorum. Buladar sorun varken Asus deneyip almak daha mantıklı geliyor ama gözüm hala MSI 274QPF qd modelinde... 4k olarak ise hiç bakmadım ekran kartım 3090 ve oynayacağım oyunlar CoD Cold War, Diablo 4 ve Forza gibi oyunlar. 4k tarafında ne gibi önerileriniz olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yunus Özlü
Hocam 2K monitör düşünüyorsan asus'un VG27AQ modelini tavsiye ederim işini görür, renk kalitesi ve canlılığı oldukça iyi şubeye gittiğinde teşhir ürünleri arasında ben buradayım diye bağırıyor.

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
Hocam 2K monitör düşünüyorsan asus'un VG27AQ modelini tavsiye ederim işini görür, renk kalitesi ve canlılığı oldukça iyi şubeye gittiğinde teşhir ürünleri arasında ben buradayım diye bağırıyor.
Bu fiyata alınmaz.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Sercan GÖKALP
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu fiyata alınmaz.
Ne alınır kardeşim alınmaz diyip duracağına alınacak seçenekler sun ki biz de bilelim ne alınır. Şu an sadece Asus vatan bilgisayarda test imkanı sunuyor onun harici firmalar böyle bir hizmet sunmuyor. 1 kere monitör aldım sağlam çıktı ama hep böyle olacak garantisi yok. Ozaman 3500 e almıştım kötü çıksa çok koymazdı ama 10 bin verip baş çıkarsa canımı sıkar. Gidip wiewsonic 2k modeli tavsiye etme bana onun haricinde senin tavsiyen nedir onu söyle. Fiyat performans umrumda değil bana kalite lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

VG27AQ ile VG27AQ1A modeli arasında ne fark var acaba? Mağazada farkettiğimr göre vg27aq daha canlı renkleri var ama vg27aq1a %130 srgb ile renk derinliği daha fazla. Gözüm vg27aq da kaldı Asus lar arasında ama tabi MSI bu hizmeti sunarsa kesinlikle MSI alırım quantum dot ve 1ms gtg olduğu için

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
Ne alınır kardeşim alınmaz diyip duracağına alınacak seçenekler sun ki biz de bilelim ne alınır. Şu an sadece Asus vatan bilgisayarda test imkanı sunuyor onun harici firmalar böyle bir hizmet sunmuyor. 1 kere monitör aldım sağlam çıktı ama hep böyle olacak garantisi yok. Ozaman 3500 e almıştım kötü çıksa çok koymazdı ama 10 bin verip baş çıkarsa canımı sıkar. Gidip wiewsonic 2k modeli tavsiye etme bana onun haricinde senin tavsiyen nedir onu söyle. Fiyat performans umrumda değil bana kalite lazım

VG27AQ ile VG27AQ1A modeli arasında ne fark var acaba? Mağazada farkettiğimr göre vg27aq daha canlı renkleri var ama vg27aq1a %130 srgb ile renk derinliği daha fazla. Gözüm vg27aq da kaldı Asus lar arasında ama tabi MSI bu hizmeti sunarsa kesinlikle MSI alırım quantum dot ve 1ms gtg olduğu için
Vatan bilgisayardan bütün monitörleri test ederek alabilirsin sadece asus değil. Monitörü aldıktan 1-2 hafta sonrada çok sorunlar yaşanı gördük. Viewsonice karşı ne garezin var onuda anlamış dehilim. Viewsonic panel olsun, malzeme kalitesi olsun frc desteği olsun bundan hem daha ucuz hem daha iyi. Birde üzerine amazon üzerinden aldığın için amazon çoğu ürünlerde 40 güne kadar iade hakkı tanıyor. Frc 4 bit ve 6 bitte ne kadar fark yaratmasada 8 bit ve 8 bit+frc arasında dağlar kadar fark var. Asusun pivotu zamanla gevşiyor monitör 1-2 yıl sonra sağa sola yatmaya başlıyor, çerçevesi çatalıyor. Tek artısı joyistik. O da olsa ne olur olmasa ne olur. İkisine yanyana bakarsan viewsonicin cam gibi olupda asusun onun yanında panel kalitesi olarak daha kötü olduğunu anlarsın.

Bu arada biraz agresif yazmışım gibi anlaşılabilirim fakat amacım yardımcı olmak. Yanlış anlamayın hocam.

soul

80+ Silver
2k da bu

4k da bu

Ama bana kalırsa 2k yeterli olur.4k alıp 60 Hz kullanmak günümüzde mantıklı değil.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Sercan GÖKALP
Vatan bilgisayardan bütün monitörleri test ederek alabilirsin sadece asus değil. Monitörü aldıktan 1-2 hafta sonrada çok sorunlar yaşanı gördük. Viewsonice karşı ne garezin var onuda anlamış dehilim. Viewsonic panel olsun, malzeme kalitesi olsun frc desteği olsun bundan hem daha ucuz hem daha iyi. Birde üzerine amazon üzerinden aldığın için amazon çoğu ürünlerde 40 güne kadar iade hakkı tanıyor. Frc 4 bit ve 6 bitte ne kadar fark yaratmasada 8 bit ve 8 bit+frc arasında dağlar kadar fark var. Asusun pivotu zamanla gevşiyor monitör 1-2 yıl sonra sağa sola yatmaya başlıyor, çerçevesi çatalıyor. Tek artısı joyistik. O da olsa ne olur olmasa ne olur. İkisine yanyana bakarsan viewsonicin cam gibi olupda asusun onun yanında panel kalitesi olarak daha kötü olduğunu anlarsın.

Bu arada biraz agresif yazmışım gibi anlaşılabilirim fakat amacım yardımcı olmak. Yanlış anlamayın hocam.
Vatanda sordum MSI bu hizmeti vermiyor. Evet açıp deniyorsun ama herhangi bir sorunda direkt sana orda yenisini vermiyor. Asus ise 1 ölü piksel çıksa bile mağazada değişip yaptırıyor en azından çalışan arkadaş bana öyle söyledi. Bu arada pivot falan zerre umrumda değil curve falan da umrumda değil yandan bakınca rengi hiç hiç umrumda değil ben bunu karşıma koyacağım ve renkleri bana hoş gelsin benimtek isteğim bu. O yüzden 1-2 k tasarruf edeceğim gibi bir düşüncem yok benim gözüme hangisi hoş gelirse onu alacağım. Wiewsonic şu yüzden istemiyorum aralarında malzeme kalitesi farkı var ben wiewsonic daha büyük monitörleri bepeniyorum ama 24 ve 27 inçleri hoşuma gitmiyor. Ya Asus ya MSI olacak ona artık oraya gidince karar vereceğim galiba. Aslında 4k olması da gönlümden geçiyor ama geneli 60hz 4ms olduğu için üst seviyelerde fiyat biraz baba oluyor

2k da bu

4k da bu

Ama bana kalırsa 2k yeterli olur.4k alıp 60 Hz kullanmak günümüzde mantıklı değil.
Ben de öyle düşünüyorum 60hz üstü çok pahalı

• Beğen
Reaksiyonlar: soul

Ahmet ER

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
ahmet er
merhabalar hocam asus vg27aq modelini tercih edebilirsiniz 165 hz ıps ekran 1 ms pivot özellikli bir ürün

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Sercan GÖKALP
merhabalar hocam asus vg27aq modelini tercih edebilirsiniz 165 hz ıps ekran 1 ms pivot özellikli bir ürün
Ben ikisi arasında kaldım ama Asus 144hz PC ile 165 Hz çıkıyor ayrıca srgb oranı msı de %150 falan ben herşeyini karşılaştırdım MSI çok önde duruyordu onu aldım

Ahmet ER

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
ahmet er
Ben ikisi arasında kaldım ama Asus 144hz PC ile 165 Hz çıkıyor ayrıca srgb oranı msı de %150 falan ben herşeyini karşılaştırdım MSI çok önde duruyordu onu aldım
hayırlı olsun kötü cihazlar değil :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,269
Üyeler
141,275
Son üye
Uğur er
Top Bottom