Neler Yeni

2k veya Üstü Çözünürlükte Monitör Tavsiyesi

alican_24

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Can BEN
Bütçe
3500

Dostlar merhaba yukarıdaki 5 monitör arasında kaldım. Şuan kullanmakta olduğum monitör bu linkteki hp25 mx monitör TN panel olduğundan açınıza göre renklerde bozulmalar oluyor buda beni rahatsız ediyor.
VA Paneller de TN gibi rahatsız edebilir mi?
Kullandığınız herhangi biri var mı? Varsa nasıldır? Tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleme:

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Ben AOC Q27G2U modelini kullanıyorum. VA panel olarak memnunum. Tek sıkıntısı 250nits olması. Onun dışında pivot özeeliği olsun tasarımı olsun çok güzel. Ghosting vs çıkmadı

alican_24

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Can BEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben AOC Q27G2U modelini kullanıyorum. VA panel olarak memnunum. Tek sıkıntısı 250nits olması. Onun dışında pivot özeeliği olsun tasarımı olsun çok güzel. Ghosting vs çıkmadı
Teşekkür ederim öneri için pivot çok önemli değil vesa ile monte edeeğim büyük ihtimalle :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki VA Panelde bakış açısına göre renklerde bozulalar nasıl TN de ekranın alt tarafından bakınca baya renkler kayıyor

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Teşekkür ederim öneri için pivot çok önemli değil vesa ile monte edeeğim büyük ihtimalle :)
Bende monitor alırken bana Monster Aryondu önermediler. Ghosting olayı çok varmış bilgin olsun. Benim AOC modelde rastalndığı durumlar oluyormuş ama beimkinde çıkmadı

Peki VA Panelde bakış açısına göre renklerde bozulalar nasıl TN de ekranın alt tarafından bakınca baya renkler kayıyor
Eve gidince bakayım dostum uzun süredir kullandığım için dikkatimi çekmemiştir.

alican_24

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Can BEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende monitor alırken bana Monster Aryondu önermediler. Ghosting olayı çok varmış bilgin olsun. Benim AOC modelde rastalndığı durumlar oluyormuş ama beimkinde çıkmadı

Evet monster icin onu duydum kavisli va panellerde genelde oluyormus duzeleyeyim konuyu da :)

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Evet monster icin onu duydum kavisli va panellerde genelde oluyormus duzeleyeyim konuyu da :)
IPS ve VA panellerde olma olasılığı yüksek. Bazı kronkleşmiş modellerde var. Kavisli panellerde de ışık sızması olayı çok yaşanır bilgin olsun. Benim ilk kavisli phlips monitorde vardı.

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver

Dostlar merhaba yukarıdaki 5 monitör arasında kaldım. Şuan kullanmakta olduğum monitör bu linkteki hp25 mx monitör TN panel olduğundan açınıza göre renklerde bozulmalar oluyor buda beni rahatsız ediyor.
VA Paneller de TN gibi rahatsız edebilir mi?
Kullandığınız herhangi biri var mı? Varsa nasıldır? Tavsiyeleriniz nedir?
Aoc alabilirsiniz

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu

Dostum şimdi baktım Düz ekranlı VA panelde aşağıdan yukarıdan sağdon soldan her yer aynı

Dostum şimdi baktım Düz ekranlı VA panelde aşağıdan yukarıdan sağdon soldan her yer aynı
@alican_24

Top Bottom