Neler Yeni

Çözüldü✓ 2tb ssd öneri laptop

HellonGod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ekin Bora Topcu
Bütçe
6000
Merhabalar elimde gamegaraj ın slayer 7 (i7 11800h rtx 3060 maxq) modelli laptop u var. Anakart modelini bilmiyorum bir kaç programdan baktım sadece gamegaraj slayer yazıyor anakart modeline. Firmaya sorduktan sonra m2 ssd slotlarının PCLe 3.0 olduğunu öğrendim. Şuan 500+1tb şeklinde 2 m2 ssd takılı 500 lük yerine 2tb takmak istiyorum. Daha sonra ise kasa aldığım zaman 2tb olan ssd yi kasaya takmnayı düşünüyorum. Bu yüzden PCLe 3.0 almak mı daha mantıklı olur PCLe 4.0 almak mı. Mimarlık öğrencisiyim pc den render alıyorum oyun oynamanın yanı sıra. 4.0 alıp taktıktan sonra pc ve ya ssd ye bir zarar gelir mi eğer gelmezse erkenden 4.0 alıp kullanmak 1-2 sene sonra da kasa alınca ona aktarmak daha mantıklı geliyor.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
PCI 4.0'ın olayı PCI 3.0 a göre daha yüksek hızları desteklemesi. Bir zararı olmaz.

Samsung 980 Pro, KC 3000 bakabilirsin. Bu ikisi arasından hangisini önerirsin dersen 980Pro öneririm. Samsung piyasadaki en iyi SSD üreticisi ve diğer firmalara göre çok daha stabil. Isınma gibi bir sorunu da yok. Bende bir alt modeli 970 Evo Plus var laptobumda takılı dediklerimi karşılar nitelikte.

HellonGod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ekin Bora Topcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PCI 4.0'ın olayı PCI 3.0 a göre daha yüksek hızları desteklemesi. Bir zararı olmaz.

Samsung 980 Pro, KC 3000 bakabilirsin. Bu ikisi arasından hangisini önerirsin dersen 980Pro öneririm. Samsung piyasadaki en iyi SSD üreticisi ve diğer firmalara göre çok daha stabil. Isınma gibi bir sorunu da yok. Bende bir alt modeli 970 Evo Plus var laptobumda takılı dediklerimi karşılar nitelikte.
Bende samsung almayı düşünüyorum ama 3.0-4.0 olayı biraz düşündürdü bir zararı olur mu diye. Herhangi bir zararı olmazsa 980 serisinden devam etmek daha iyi olur gibi kasaya geçince de tam performans kullanmaya başlarım. Teşekkür ettim yanıtınız için.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Ege
Bende samsung almayı düşünüyorum ama 3.0-4.0 olayı biraz düşündürdü bir zararı olur mu diye. Herhangi bir zararı olmazsa 980 serisinden devam etmek daha iyi olur gibi kasaya geçince de tam performans kullanmaya başlarım. Teşekkür ettim yanıtınız için.
Samsung almanızı önermem hocam marka sebebiyle biraz fazla fiyat çekiyorlar. Onun yerine gene sağlam bir markadan şu model var
Samsungla aynı düzey kalite de diyebilirim. Daha mantıklı bir seçim olur fiyat konusunda.

HellonGod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ekin Bora Topcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Samsung almanızı önermem hocam marka sebebiyle biraz fazla fiyat çekiyorlar. Onun yerine gene sağlam bir markadan şu model var
Samsungla aynı düzey kalite de diyebilirim. Daha mantıklı bir seçim olur fiyat konusunda.
Öneriniz için teşekkür ederim ben de tam listeme eklemiştim bu modeli alırken indirimde yakalarsam samsung almayı düşünüyorum yoksa bu modelden ilerleme gibi bir planım var.

Top Bottom