Neler Yeni

30.000 TL hazır sistem önerisi

asko56

80+ Bronze
ryzen 7500f alıyor isen hava sogutucu şartın şartı işlmeci yanıyor stok sgoutucuda

2: 500gb ssd 2024 yılı için yetersiz 1 tb şart

3: amd sistemde b650 şart a serisi alınmaz

4: kullanıcı ilerde ekran kartını güncellemek ister sistemi yenilemek ister kasa psu tekrar degiştirmemesi için 750w gold ürün 500 l farka eklenmeli

bu özelleştirmeli yap işlemci degiştirmeden çıkan fiyata bir bakın

junm1sugi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dogukan Ertan
ryzen 7500f alıyor isen hava sogutucu şartın şartı işlmeci yanıyor stok sgoutucuda

2: 500gb ssd 2024 yılı için yetersiz 1 tb şart

3: amd sistemde b650 şart a serisi alınmaz

4: kullanıcı ilerde ekran kartını güncellemek ister sistemi yenilemek ister kasa psu tekrar degiştirmemesi için 750w gold ürün 500 l farka eklenmeli

bu özelleştirmeli yap işlemci degiştirmeden çıkan fiyata bir bakın
https://www.gamegaraj.com/urun/hero-7a-kyber-4060ti/

bu daha iyi değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

30k ya 4060 mı aldırıcaksın adama
ne önerirsin 30kya

ConquerorXIV

80+ Gold

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
bu daha iyi değil mi

ne önerirsin 30kya
sadece oyun ise amd sistem bile olabilir sadece emin olduğum kısım bu fiyata 4060 alınmaz düzeltme:sistem 30k gözükürken 40k gözüktü (sildim)https://www.gaming.gen.tr/urun/3598...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ bu alınabilir ddr5 istersenız 4060ti alınır sadece oyun ise 4070 alın geçin gidipte yükseltme için çer çöp 4060 almayın bu fiyata(sonradna geldi aklıma sistem darboğaz yapabilir 2k monitör alırsanız öyle hiisedilmez fakat monitör 1080p alınıcaksa)

Son düzenleme:

Uğur4040

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Uğu
Aynen kardeşim ultra alt seviye a serisi hurda anakart aldırmaya devam et belki 9000 serisinin r5 ini takarmı diye düşünür durur

a320 anakarta nasıl 5800x3d takamıyorsa kullanıcı a620 yede 9800x3d takamayacak amd sistem alınıyor ise ankarttan kısılmaz soket 2028 e kadar gidecek.

bu daha iyi değil mi

ne önerirsin 30kya
Hocam bu sistem hoşuma gitti game garajdaki sıvı soğutma ekleyip anakartı Asus prime yapıp alabilirim çok sağlam kasa olur gibi duruyor

Hocam bu sistem hoşuma gitti game garajdaki sıvı soğutma ekleyip anakartı Asus prime yapıp alabilirim çok sağlam kasa olur gibi duruyor
Aldığım zaman uzun süreli götürsün istiyorum 6-7 sene götürür gibi duruyor monitör öneriniz varmı peki 1080 p alabilirim gibi duruyo bütçe de 2 k lar pahalı

Sparshtum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ahmet Soylu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü pc

Aldığım zaman uzun süreli götürsün istiyorum 6-7 sene götürür gibi duruyor monitör öneriniz varmı peki 1080 p alabilirim gibi duruyo bütçe de 2 k lar pahalı
Reis sana tavsiyem 2k monitör alıp kalan bütçeyi sisteme ayırmak olur çünkü 2k'nın vereceği keyif ve 1080p arasında çok fark var. Ets gibi oyunlar oynayacaksanız da zaten bunlar sistem zorlamayan oyunlar sorun yaşamazsınız. Bunun yanında psu sertifikasının psu kalitesini kanıtlamadığını ve prime serisi anakartların uzun süreli kullanımda size yetmeyeceğini eklemek isterim. 500gb ssd de bugün sadece oyun için yeterli sayılabilecek bir miktar. Eğer alacağın sisteme daha güçlü bir ekran kartı sığdırmanı sağlayacaksa Gta cyberpunk mortal kombat gibi büyük oyunların hepsini aynı anda yüklemeyiver ne olacak.

Uğur4040

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Uğu
Reis sana tavsiyem 2k monitör alıp kalan bütçeyi sisteme ayırmak olur çünkü 2k'nın vereceği keyif ve 1080p arasında çok fark var. Ets gibi oyunlar oynayacaksanız da zaten bunlar sistem zorlamayan oyunlar sorun yaşamazsınız. Bunun yanında psu sertifikasının psu kalitesini kanıtlamadığını ve prime serisi anakartların uzun süreli kullanımda size yetmeyeceğini eklemek isterim. 500gb ssd de bugün sadece oyun için yeterli sayılabilecek bir miktar. Eğer alacağın sisteme daha güçlü bir ekran kartı sığdırmanı sağlayacaksa Gta cyberpunk mortal kombat gibi büyük oyunların hepsini aynı anda yüklemeyiver ne olacak.
Hocam monitörde 7-8 e çıkabilirim 2 k için iyi bir şey önerirseniz game garajdaki sistemde SSD 1 TB bu arada Asus anakart konusunde kötü değil bence ekran kartı vrami yüksek olmasıda beni cezbetti o konuda işlemci zaten güçlü bir işlemci 240 mm sıvı soğutma ekledim seçeneklerden 35.600 gibi bir fiyat ortaya çıktı bu sistem beni uzun bir süre götürür gibi bu sistem

Hocam monitörde 7-8 e çıkabilirim 2 k için iyi bir şey önerirseniz game garajdaki sistemde SSD 1 TB bu arada Asus anakart konusunde kötü değil bence ekran kartı vrami yüksek olmasıda beni cezbetti o konuda işlemci zaten güçlü bir işlemci 240 mm sıvı soğutma ekledim seçeneklerden 35.600 gibi bir fiyat ortaya çıktı bu sistem beni uzun bir süre götürür gibi bu sistem
Aklım PSU da kaldı iyi mi? kötümü ona karar veremedim

Sparshtum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ahmet Soylu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü pc
Reis Asus anakartlar kötü demedim zaten, Asus Prime serisi anakartlar kötü dedim, maalesef yerli kaynaklarda pek test eden göremedim ama yabancı kaynaklar mevcut. Asus prime serisi tüm anakartlar arasında en düşük performans verenlerden. Sizin içinize öyle siniyorsa buyurun ama en azından testlerine bakmanızı öneririm.

Uğur4040

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Uğu
Reis Asus anakartlar kötü demedim zaten, Asus Prime serisi anakartlar kötü dedim, maalesef yerli kaynaklarda pek test eden göremedim ama yabancı kaynaklar mevcut. Asus prime serisi tüm anakartlar arasında en düşük performans verenlerden. Sizin içinize öyle siniyorsa buyurun ama en azından testlerine bakmanızı öneririm.
Peki game garajdaki kasa da başka anakart önerebilirmisiniz

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Ege
Peki game garajdaki kasa da başka anakart önerebilirmisiniz
Sisteme karar vermişsinizdir belki ama bende yinede bi öneri yapayım
Bu sisteme görseldeki özelleştirmeler 30,604TL yapıyor. Bütçe çıkarsa anakart b650m silver yapar çok daha iyi bir anakarta geçersin.

Ekler

• 1705857033358.png
    1705857033358.png
    68.1 KB · Hit: 13
Top Bottom