Neler Yeni

30-40 bin arası geliştirmeye açık bir sistem arıyorum.

bayboll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baris kahraman
Bütçe
30.40
öncelikle merhabalar. beni uzun süre götürebilecek bir sistem arıyorum, bütçem 30-40 bin arası ,geçen şöyle bir sistem topladım. ama henüz almaya karar veremedim. önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
1707659766745.png
1707659790768.png

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Abdullah

Aydn1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Ahmet Aydın
DDR5 Önerimdir Hocam İleriye Dönük

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
İlk sistem bana pahalı geldi benzer özellikte bir sistem işinizi görecekse alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

İkinci olan kesinlikle elenmeli 35k'ya ddr4 sistem toplanmaz.

Bunlar dışında bütçenin tamamı kullanılacaksa yukarıda atılanlar güzel gibi.

Farway

80+ Silver
İlk sistem bana pahalı geldi benzer özellikte bir sistem işinizi görecekse alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Sistem ddr5?

bayboll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baris kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Galaxy ekran kartına güvenemiyorum ve kasadaki psu da kötü gözüküyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

4070 ventus modelini almayın diyorlar ısınma sorunu yapıyormuş ve sistem de psu markasına güvenmiyorum çünkü daha önce başıma psu dan bir takım olaylar geldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
Galaxy ekran kartına güvenemiyorum ve kasadaki psu da kötü gözüküyor
Vento kasada fsp'nin bir psusu var beğenmiyorsanız xpg olanı tercih edebilirsiniz.

Galax ekran kartı kısmına gelirsek yine sizin bileceğiniz iş. Ben size yaklaşık 10-12 k daha ucuza topladığınıza benzer bir sistem önerdim. Benim fikrimi soracak olursanız ben değişmezdim ama kasayı siz alacaksınız sonuçta.

bayboll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baris kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vento kasada fsp'nin bir psusu var beğenmiyorsanız xpg olanı tercih edebilirsiniz.

Galax ekran kartı kısmına gelirsek yine sizin bileceğiniz iş. Ben size yaklaşık 10-12 k daha ucuza topladığınıza benzer bir sistem önerdim. Benim fikrimi soracak olursanız ben değişmezdim ama kasayı siz alacaksınız sonuçta.
sence bu sistem nasıl ? ssd yi corsair Corsair MP600 PRO yaptım https://www.gaming.gen.tr/urun/4100...oc-12gb-16gb-ram-500gb-ssd-gaming-bilgisayar/
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu sistem nasıl corsair mp600 pro sdd TB ekledim https://www.gaming.gen.tr/urun/4100...oc-12gb-16gb-ram-500gb-ssd-gaming-bilgisayar/ bir sorum daha olacaktı sizce i513400f ile 4060 ti darboğaz yapar mı ve oyunlarda kaç fps alırım bazı videolara baktığımda adamlar i9 ile test ettiği için kararsız kalırım intel serisi işlemci alınır mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
Sence bu sistem nasıl? SSD'yi Corsair MP600 Pro yaptım.

Fiyat olarak daha uygunu var mı bilmiyorum yine kendiniz ek bir araştırma yapın. Parçalar güzel gibi ama ben özelleştirecek olsam 100 lira fark ile RAM'leri 5600MHz seçerdim bundan başka SSD değişilebilir fakat SSD'ler benim alanım değil hangisini seçmen gerektiğini söylersem yanlış yönlendirebilirim. Uygun fiyatlı 1TB bulursanız ayrıca alabilirsiniz illa sistemin içinde gelmesine gerek yok indirimleri takip etmeniz iyi olacaktır.

Bir sorum daha olacaktı sizce i5 13400F ile 4060 Ti darboğaz yapar mı?

Yapmaz.

Oyunlarda kaç FPS alırım?

İnternette çeşitli test videoları vardır güncel olan videolardan belirtilen parçalarla ne gibi bir performans alınabileceğini üç aşağı beş yukarı görürsün.

Intel serisi işlemci alınır mı?

Ben olsam yeni sokete geçilene kadar almazdım. Bildiğim kadarıyla 1851 soket diye yeni bir sokete geçilecek ve 15. nesil işlemciler bu yıl içinde çıkacaklar doğru biliyorsam. Şu an için gelecekte yükseltmeye daha açık olması sebebiyle AM5 tercih etmek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
öncelikle merhabalar. beni uzun süre götürebilecek bir sistem arıyorum, bütçem 30-40 bin arası ,geçen şöyle bir sistem topladım. ama henüz almaya karar veremedim. önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
42000TL olursa şunun RAMini 32GB SSD yi 1TB yap al. Hem ikeriye dönük olur hem de büyük ihtimalle hiçbir upgrade ihtiyacın olmadan yıllarca kullanırsın.

Top Bottom