Neler Yeni

300.000 TL Otomatik Araba Önerisi

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
Bütçe
300000
Herkese merhaba 300.000₺ bütçem var ve otomatik araba almak istiyorum ve bu araba benim ilk arabam olacak bundan dolayı hatchback olması benim için daha iyi park yapma açısından fakat araçlar hakkında pek bi fikrim yok aklımdaki modeller İbiza Cupra,Pejo 308 premium plus,polo,a3,pejo 207,fiat punto,mini cooper bu tarz spor görünümlü arabalara bakıyorum aklımdaki modeller bunlar sizce hangisini tercih etmeliyim ya da önerdiğiniz bir araç var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

yusuftheayay

80+ Bronze
Herkese merhaba 300.000₺ bütçem var ve otomatik araba almak istiyorum ve bu araba benim ilk arabam olacak bundan dolayı hatchback olması benim için daha iyi park yapma açısından fakat araçlar hakkında pek bi fikrim yok aklımdaki modeller İbiza Cupra,Pejo 308 premium plus,polo,a3,pejo 207,fiat punto,mini cooper bu tarz spor görünümlü arabalara bakıyorum aklımdaki modeller bunlar sizce hangisini tercih etmeliyim ya da önerdiğiniz bir araç var mı? Teşekkür ederim şimdiden.
O fiyatlara genelde 10 yaşını geçmiş arabalar geliyo maalesef, o yüzden japon grubuna bakmanızı tavsiye ederim sanayide başınız ağırmasın

Bergee

80+ Silver
Kafayı yersin millet 300.000 tllik araba önerisi istiyor bende 15.000 tllik 50cc motor önerisi :D :D :D Şu devirde 300k'yı gider altına yatırırım araba alana kadar gerçi arabada aynı değil mi artık hatta altından daha değerli :D Ben olsam vw'den şaşmazdım. Bende de polo var hiçbir kere yarı yolda bırakmışlığı yok yoldayken bir kere arıza vermedi yiğidim beniimm :D

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O fiyatlara genelde 10 yaşını geçmiş arabalar geliyo maalesef, o yüzden japon grubuna bakmanızı tavsiye ederim sanayide başınız ağırmasın
honda civicleri beğeniyorum fakat kilometreleri 200binlerde problem yaratır mı?

Bergee

80+ Silver
Hocam zaten düşük kilometreli araç bulmak zor artık :D Arabalarda kilometre çok mühim değil motor olsa asla almayın da arabalarda kilometreyi bu kadar takmamak gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
alı
Tam olarak beklentinize yönelik bir cevap olmayacak ama sedan düşünürseniz Fluence tavsiye ederim. Benim de ilk aracım bu, park etmeye sürmeye falan alışmak maksimum bir ay sürdü. Bayağı büyük araba ama sıradan sedanlara göre de büyük.

Fiyatları günümüz için standart,
Yakıtı cidden az,
EDC şanzıman ve 1.5 dCi motor bu bütçelerin biçilmiş kaftanı herhalde,
Ticareti hızlı. Yani satarken elimde kalır, müşteri bulamam, çok fiyat kırmam gerekebilir derdi olmaz,
2013 üstü touch plus paket veya 2015/2016 model touch pakette olabilir. (2012 ve altı makyajsız kasa, şanzımanı sıkıntılı, tipi daha değişik)

Düşükten yükseğe paket sıralaması: Joy - Touch - Touch Plus - Icon - Icon Prestij - Bütçenize uymasa da bilgi olsun diye de yazayım bunu da, birde icon prestijin ekstraları olan modeli (R-link, sunroof, 17 inch jant falan)

Kısacası sedana niyetiniz olursa kesinlikle tavsiye ederim, onun harici uzun zaman sonra okuyan falan olursa diye genel bir bilgi olsun diye ufaktan biraz detay vermek istedim. Şimdiden hayırlı olsun.

muskA

80+ Silver
O fiyata alabileceğiniz en iyi araba Civic Fd6'dır.Boya kalitesi diğer arabalara nazaran bi tık daha aşağıda fakat eniştemde 2009 en full paket otomatik var,müthiş ciğer var arabada atmosferik 1.6 benzinli.
Konfor açısından da tatmin ediyor,şanzımanı sıkıntısız bir şanzıman,japonlar yapıyor bu işi hakkaten.

Eğer illa hatchback istiyorsanız aynı modelin hatchback olan kasa tipi var,onlara da bakabilirsiniz.

yusuftheayay

80+ Bronze
Hocam kesin bişey diyemeyiz arabının nasıl kullanıldığına bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

O fiyata alabileceğiniz en iyi araba Civic Fd6'dır.Boya kalitesi diğer arabalara nazaran bi tık daha aşağıda fakat eniştemde 2009 en full paket otomatik var,müthiş ciğer var arabada atmosferik 1.6 benzinli.
Konfor açısından da tatmin ediyor,şanzımanı sıkıntısız bir şanzıman,japonlar yapıyor bu işi hakkaten.

Eğer illa hatchback istiyorsanız aynı modelin hatchback olan kasa tipi var,onlara da bakabilirsiniz.
Bencede sadece park kolay diye hb şartı koşmayın sedandada kolay parledersiniz ve fd6 iyi bi seçenek 1.6 benzinli olmasına rağmen 6.4 lt yakıyoruz şehir içi sanayiye gitmez zaten, temiz kuşlanıldıysa tabi

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Kafayı yersin millet 300.000 tllik araba önerisi istiyor bende 15.000 tllik 50cc motor önerisi :D :D :D Şu devirde 300k'yı gider altına yatırırım araba alana kadar gerçi arabada aynı değil mi artık hatta altından daha değerli :D Ben olsam vw'den şaşmazdım. Bende de polo var hiçbir kere yarı yolda bırakmışlığı yok yoldayken bir kere arıza vermedi yiğidim beniimm :D
DSG Şanzuman Keyfisi, Hor Kullanımda Bir Şanzuman Parası daha çıkarsınız.
300K'ya Alacağı Max Boş jetta falan olur 2013-2014. Bence 300-400 Arasına En İyi Araba Honda Civic Veya Toyota Corolla'dır.

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
Sorun çıkartmasın diyorsan clio 4 2018-2019 kasa boş paketlere bakman lazım.
Hocam baktım da en az 320'den başlıyor aşıyor beni biraz :)

Evet bende çok beğeniyorum birkaç kez binme şansım oldu gerçekten hoşuma gitmişti ama sedan olması biraz geriyor beni park açısından falan fakat alışırım herhalde hb modeli sedana göre biraz daha az tutuluyor sanırım sedan tercihim olacak eğer fd6 olursa.
Hocam kesin bişey diyemeyiz arabının nasıl kullanıldığına bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bencede sadece park kolay diye hb şartı koşmayın sedandada kolay parledersiniz ve fd6 iyi bi seçenek 1.6 benzinli olmasına rağmen 6.4 lt yakıyoruz şehir içi sanayiye gitmez zaten, temiz kuşlanıldıysa tabi
Araba konusunda hiç fikrim yok temizden kastın kaputunun falan orijinal olması lazım değil mi? Herhangi başka dikkat etmem gereken bir şey var mı?

muskA

80+ Silver
Hocam baktım da en az 320'den başlıyor aşıyor beni biraz :)

Evet bende çok beğeniyorum birkaç kez binme şansım oldu gerçekten hoşuma gitmişti ama sedan olması biraz geriyor beni park açısından falan fakat alışırım herhalde hb modeli sedana göre biraz daha az tutuluyor sanırım sedan tercihim olacak eğer fd6 olursa.

Araba konusunda hiç fikrim yok temizden kastın kaputunun falan orijinal olması lazım değil mi? Herhangi başka dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Hocam cidden sürüşü vs çok keyifli araba,dediğim gibi tek boya problemi var tek kat çekiliyor ama düzgün bakarsan her araba kusursuz olur.
Hb bi tık daha az tutuluyor dediğiniz gibi,cidden otomatiklerin kralı o bütçe de daha doğrusu o bütçenin kralı.

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
Hocam cidden sürüşü vs çok keyifli araba,dediğim gibi tek boya problemi var tek kat çekiliyor ama düzgün bakarsan her araba kusursuz olur.
Hb bi tık daha az tutuluyor dediğiniz gibi,cidden otomatiklerin kralı o bütçe de daha doğrusu o bütçenin kralı.
Peki alırken nelere dikkat etmeliyim tavsiyeniz var mı acaba?

Top Bottom