Neler Yeni

35.000-40.000tl arası hazır sistem önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
Asus prime b650m-k anakart koysan çok iyi olur, 2x 8gb almanı önermem eğer ileriye dönük tercih edeceksen anakarttaki ram slotlarını da kontrol etmelisin ben olsam 16x2 yapardım yapamıyorsan da tek 16gb al çünkü anakartın ram slotları az ileride 32 yapma şansını kaybetmemek için gerekli, işlemci için stok fan tercih etmemelisin 120mm hava soğutucu koyman lazım, 512gb ssd yeterli değil en az 1tb ssd koymalısın bence okuma yazma hızları yüksek olsun

Son düzenleme:

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır sistem araştırmayı ve önermeyi çok seviyorum.
Instagram
Emirkanyvs
şöyle bir sistem önerdiler

https://www.vatanbilgisayar.com/amd...per-12g-prime-a620m-k-500gb-ssd-16gb-ram.html

bunu öneriyor musunuz öneriyorsanız ne gibi özelleştirmeler yapmamı önerirsiniz

bu fiyat aralığında alabileceğim başka sistem önerileriniz varsa onları da paylaşabilirsiniz
Gayet güzel bir sistem. SSD'yi 1tb kioxia yapılabilir. Onun dışında RAM'leri kötü cl46 değerine sahip 2 slot 16 gb değilde onuda tek slot 1 gb yapıp alınabilir. 1 slot dememin sebebi ilerde 32gb a geçmen daha kolay olur.

ouzai656

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
uzay öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus prime b650m-k anakart koysan çok iyi olur, 2x 8gb almanı önermem eğer ileriye dönük tercih edeceksen anakarttaki ram slotlarını da kontrol etmelisin ben olsam 16x2 yapardım işlemci için stok fan tercih etmemelisin 120mm hava soğutucu koyman lazım, 512gb ssd yeterli değil en az 1tb ssd koymalısın bence okuma yazma hızları yüksek olsun
Crucial 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL46 1.1V PC Ram + Kioxia 1TB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD KUTUSUZ (3400MB Okuma / 3200MB Yazma) bu iki değişikliği yaptım, anakart'ı değiştirmeme çok gerek var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gayet güzel bir sistem. SSD'yi 1tb kioxia yapılabilir. Onun dışında RAM'leri kötü cl46 değerine sahip 2 slot 16 gb değilde onuda tek slot 1 gb yapıp alınabilir. 1 slot dememin sebebi ilerde 32gb a geçmen daha kolay olur.
Kioxia 1TB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD KUTUSUZ (3400MB Okuma / 3200MB Yazma) ve Crucial 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL46 1.1V PC Ram değişikliklerini yaptım

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
ozan başaran
hocam undervolt yaparım ya da hafif overclock yaparım derseniz b650 anakarta geçin fakat anakartı yükseltmektense o parayla sağlam bir soğutucu almanız daha verimli olur. 2x16gb ramlere geçin ve 1tb kioxia ssdye geçin gül gibi sistem

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
Crucial 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL46 1.1V PC Ram + Kioxia 1TB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD KUTUSUZ (3400MB Okuma / 3200MB Yazma) bu iki değişikliği yaptım, anakart'ı değiştirmeme çok gerek var mı?

Kioxia 1TB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD KUTUSUZ (3400MB Okuma / 3200MB Yazma) ve Crucial 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL46 1.1V PC Ram değişikliklerini yaptım
Yo yo hayır dostum sakın 2x16 yapma ramleri bu ramlerin cl değeri çok yüksek 1x16 yap ilerde yanına bir tane daha alırsın o şekilde yaparsın 32 gb ya da bu aldığını satar takım olarak alırsın.

ouzai656

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
uzay öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yo yo hayır dostum sakın 2x16 yapma ramleri bu ramlerin cl değeri çok yüksek 1x16 yap ilerde yanına bir tane daha alırsın o şekilde yaparsın 32 gb ya da bu aldığını satar takım olarak alırsın.
Crucial Pro 16GB DDR5-5600 UDIMM CL46 (16Gbit) Soğutuculu PC RAM bunu mu seçeyim yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho

Ramlerin cl'si ne kadar az olursa o kadar hızlı olur, ssd hızları temel seviyede bütçenize göre bu uygunsa birsey diyemem anakart'a gelirsek A serisi başlangıç serisidir Overclock yapılamaz yani işlemci ve ram'inize ayar çekemezssiniz ve B serisi orta-üst arası bir yerlerdedir işlemci ve ram overclocklanabilir genelde çok büyük fiyat farkları yoksa herkes B serisi anakart seçer o nedenle bütçenize kalmış bir durum

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
Crucial Pro 16GB DDR5-5600 UDIMM CL46 (16Gbit) Soğutuculu PC RAM bunu mu seçeyim yani
Evet dostum. Bunu dememin sebebi cl46 değeri çok yüksek şimdi 32 gb yapsan paranın değerini tam anlamıyla alamazsın onun yerine cl sı düşük bi rami gene forum da sistemi aldıktan sonra konu açıp alabilirsin.

ouzai656

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
uzay öztürk
Ramlerin cl'si ne kadar az olursa o kadar hızlı olur, ssd hızları temel seviyede bütçenize göre bu uygunsa birsey diyemem anakart'a gelirsek A serisi başlangıç serisidir Overclock yapılamaz yani işlemci ve ram'inize ayar çekemezssiniz ve B serisi orta-üst arası bir yerlerdedir işlemci ve ram overclocklanabilir genelde çok büyük fiyat farkları yoksa herkes B serisi anakart seçer o nedenle bütçenize kalmış bir durum
1tb ssd'ler arasında çok fiyat farkı olmadığı için önerebileceğin biriyle değiştirebilirim

Evet dostum. Bunu dememin sebebi cl46 değeri çok yüksek şimdi 32 gb yapsan paranın değerini tam anlamıyla alamazsın onun yerine cl sı düşük bi rami gene forum da sistemi aldıktan sonra konu açıp alabilirsin.
tamamdır soğutucu olarak ne almamı önerirsin 1000-1200tl bütçem var vatan'dan önerebilirsen daha iyi olur

hocam undervolt yaparım ya da hafif overclock yaparım derseniz b650 anakarta geçin fakat anakartı yükseltmektense o parayla sağlam bir soğutucu almanız daha verimli olur. 2x16gb ramlere geçin ve 1tb kioxia ssdye geçin gül gibi sistem
ram'i sonradan yükselteceğim için 1x16 yaptım önerebileceğin soğutucu var mı vatan'dan olursa daha iyi olur

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
1tb ssd'ler arasında çok fiyat farkı olmadığı için önerebileceğin biriyle değiştirebilirim

tamamdır soğutucu olarak ne almamı önerirsin 1000-1200tl bütçem var vatan'dan önerebilirsen daha iyi olur

dediğin gibi yapacağım önerebileceğin soğutucu var mı vatan'dan olursa daha iyi olur
SSD olarak ben kendim alıyo olsam muhtemelen kioxia yı alır çekilirdim. Soğutma olarak ise bi araştırma yapmak lazım kendim daha öbce hiç soğutucu almadım fakat bir ara konu açmıştım ve bu soğutucuyu önermişlerdi.

Thermalright Assassin X 120

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
thermalright assassin spirit soğutucu olarak işin en iyilerindendir, ssd olarak verbatim 1tb olanı alabilirsiniz okuma yazma hızı yüksek 5000/4500 olan

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,305
İsim
Kerem Çavuş
bu sistemde ekran kartı stoğu yok başka sistem bak şimdilik

Top Bottom