Neler Yeni

3500x cpu hızı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
mert çevik
Beyler ben bios ayarlarıyla oynadım sonrasında pc açılmadı bende bios pilini çıkardım falan derken biosu sıfırladım sonrasında ram profili fala değiştirdim konuya gelirsek pc yi başlatınca cpu hızım 3.6-4.1 arası değişiyor normaldi 3500x işlemcim bu biosla oynamadan önce sorun yoktu 4.1 e çıkıyordu fakat şimdi pc açınca bazen hızı 3.77 de kalıyor sebebi ne olabilir pc yi yeniden başlatınca bazen normale dönüyor bazende 3.77 de kalıyor sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz acil

Biosla oynadım derken?Açıklarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Beyler ben bios ayarlarıyla oynadım sonrasında PC açılmadı bende bios pilini çıkardım falan derken biosu sıfırladım sonrasında ram profili fala değiştirdim konuya gelirsek PC yi başlatınca cpu hızım 3.6-4.1 arası değişiyor normaldi 3500x işlemcim bu biosla oynamadan önce sorun yoktu 4.1 e çıkıyordu fakat şimdi PC açınca bazen hızı 3.77 de kalıyor sebebi ne olabilir PC yi yeniden başlatınca bazen normale dönüyor bazende 3.77 de kalıyor sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz acil
Bios varsıyalan ayarlara al duzelır cogunlukla

İkisininde sonrasında PC açılmayınca PC kapatıp bios pilini çıkardım bekledim taktım sıfırlanmış oldu
Sıfırlanıp görüntü geldiyse sorun yok.Stress testi yapıp frekans değerlerini takip edin.İşlemcinizin aşağı yukarı olması gereken frekansı ne ise onu takıp edin çekirdeklerde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
mert çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfırlanıp görüntü geldiyse sorun yok.Stress testi yapıp frekans değerlerini takip edin.İşlemcinizin aşağı yukarı olması gereken frekansı ne ise onu takıp edin çekirdeklerde.
Knk bazen 3.77 de full sabit kalıyor testlerde onu anlatmaya çalışıyorum

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Frekanaları yükselttim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk sonrasında sıfırladım biosu zaten
wındows 1903 surumu olması gerek en az neden dersenız 1903 oncesınde amd 3000 serısınde ıslemcı frekans degısımı 30ms 1903 ve sonrasında 1-2ms oluyor ona dıkkat ettınız mı wındows en guncel olmanızı tavsıye ederım bıos da varsıyalan ayardaysa bıde advance cpu yerınde core performance boost auto veya enable mı o ayar cunku boost frekansa cıkartıyor bunlar kontrol edın sonra tekrardan test edın

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
mert çevik
wındows 1903 surumu olması gerek en az neden dersenız 1903 oncesınde amd 3000 serısınde ıslemcı frekans degısımı 30ms 1903 ve sonrasında 1-2ms oluyor ona dıkkat ettınız mı wındows en guncel olmanızı tavsıye ederım bıos da varsıyalan ayardaysa bıde advance cpu yerınde core performance boost auto veya enable mı o ayar cunku boost frekansa cıkartıyor bunlar kontrol edın sonra tekrardan test edın
her şey güncel knk

şuna bakın beyler pc açtım 3,77 ghz max. sabit

Ekler

• zz.PNG
    zz.PNG
    24.4 KB · Hit: 39
  • zz.PNG
    zz.PNG
    24.4 KB · Hit: 35

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
her şey güncel knk

şuna bakın beyler PC açtım 3,77 ghz max. sabit
kanka bende bıos ayarıyla oynayıp bıraz bozmustum hem bıos sıfırlayıp hemde format atmıstım duzeltmıstım bıosla wındows ne alaka dersen bende bılmıyorum ama olmustu tavsıyem overclock yapmana pek gerek yok kendısı boost frekansa cıkıyor ısı ıyı oldukca saglıklı bır sekılde klasık bılgısayarcı klişesi olcak ama baska bısey gelmıyor elımden

Top Bottom