Neler Yeni

35K Bütçe ile Topladığım Sistem Hakkında Yorumlarınız

onurksc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Onur
Arkadaşlar 35k Bütçe ile aşağıdaki sistemi topladım forumdaki arkadaşların yardımıyla parçaların hepsi elimde şuan pazartesi günü montajını yaptıracağım iş işten geçti ama yinede yorumlarınızı bekliyorum;

EKRAN KARTI: ASUS TUF GAMING Radeon RX 6900 XT
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 7 5800X
İŞLEMCİ SOĞUTUCU: SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm
ANAKART: MSI MAG B550M MORTAR DDR4
RAM: Crucial Ballistix Max RGB 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18
KASA: GamePower WARCRY
PSU: MSI MPG A750GF 750W 80+ GOLD
SSD: CORSAIR 1TB Force MP600 PRO NVMe
HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB

Sistem bu şekilde onun dışında ise max 2500 TL bütçe ile kablosuz olursa çok iyi olur klavye ve kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
Felaket iyi

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
Oh içim açıldı

Tataer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Mehmet Ali
RGB önemli değilse sıvı soğutma olarak bunu da alabilirsin.
Parçaları itopya'dan almazsan çok daha ucuza gelir bu sistem

0W3R

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ömer Beyazkılınç
- Ekran kartı kısmında keşke Nvidia tercih etseydin amd ekran kartları genelde Nvidia dan geride kalıyor ve yazılım kısımlarında mavi ekran verdirebiliyorlar

- Kasanın hava akış performansı iyi değil gösteriş kasasıdır içindeki oarçaları şahlandırır fakat dediğim gibi hava akış performansı iyi değil

- Keşke ram ları biraz daha arttırsaydın artık 16 gb sıradan sıradan demiyimde günümüz oyunları artık min 10 gb ram kullanıyo yani günümüzde bi pc toplayak olsak en minimum 16 gb ram gerekir

+ Kalan bütün parçalar nokta atışı çok güzel parçalar özenle seçilmiş

onurksc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RGB önemli değilse sıvı soğutma olarak bunu da alabilirsin.
Bir de ssd burada daha ucuz
RGB önemli değil benim için fakat ürün şuan elimde iade edip bunu almam gerekir mi çok mu fazla fark var sıvı soğutmaların arasında. SSD'yi 2k ya aldım itopya indirimdeyken

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,710
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Knka keşke hazır alsaydın ve Rtx sistem efsane olurdu ama yinede hayırlı olsun güzel sistem

onurksc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
- Ekran kartı kısmında keşke Nvidia tercih etseydin amd ekran kartları genelde Nvidia dan geride kalıyor ve yazılım kısımlarında mavi ekran verdirebiliyorlar

- Kasanın hava akış performansı iyi değil gösteriş kasasıdır içindeki oarçaları şahlandırır fakat dediğim gibi hava akış performansı iyi değil

- Keşke ram ları biraz daha arttırsaydın artık 16 gb sıradan sıradan demiyimde günümüz oyunları artık min 10 gb ram kullanıyo yani günümüzde bi pc toplayak olsak en minimum 16 gb ram gerekir

+ Kalan bütün parçalar nokta atışı çok güzel parçalar özenle seçilmiş
3080 Alıcaktım fakat baya bi istişare ve araştırma sonucu 6900xt nin daha başarılı olduğunu düşündüm kendimce oyun için, kasa içinde montaj ve kombinasyonları iyi yaptığımız sürece bir sıkıntı yaşamıyacağımızı düşünüyorum

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
Bu bütçeye 3070ti önerecekler RTX diye boşver

Tataer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Mehmet Ali
RGB önemli değil benim için fakat ürün şuan elimde iade edip bunu almam gerekir mi çok mu fazla fark var sıvı soğutmaların arasında. SSD'yi 2k ya aldım itopya indirimdeyken
İncelemelerde artic çok iyi bir sonuç veriyor , senin almayı düşündüğün modelle artic'in karşılaştırıldığı video var mı bilmiyorum ama, şahsen bende artic 360 kullaniyorum , daha önce farklı 360 modelleri de test ettim , artic hepsinin çok üstündeydi.

onurksc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Onur
İncelemelerde artic çok iyi bir sonuç veriyor , senin almayı düşündüğün modelle artic'in karşılaştırıldığı video var mı bilmiyorum ama, şahsen bende artic 360 kullaniyorum , daha önce farklı 360 modelleri de test ettim , artic hepsinin çok üstündeydi.
Yani mutlaka iade edip artic almalıyım öyle mi

Tataer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Mehmet Ali
Yani mutlaka iade edip artic almalıyım öyle mi
Elinde ki modelin performansını bilmiyorum dediğim gibi , ama ben 5950x ile artic kullanıyorum , yarın işlemci soğutucusu alacak olsam yine artic alirdim.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
Mesaj otomatik birleştirildi:

25k'ya 3080 ti var gaming gen de ben şahsen onu tercih ederim ama render önemli değilse rx6900xt'de harika kart
25kya 3080ti alıcak ee kalan parçalar? 18kya asus tuf 6900xt almış adam 7kyı sen mi vericeksin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,904
Üyeler
147,035
Son üye
EypEnsr
Top Bottom