Neler Yeni

Yardım 360 hz monitör önerisi

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Bu arkadaş bi rol verin ya şöyle açıklama yapabilecek insanlara ihtiyacımız var forumda

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Viewsonic'te PureXP teknolojisi var, bu da hareket bulanikligini dusurmeye yarayan etkili bir teknoloji. Basitce anlatmak gerekirse MPRT'yi dusurmeye yariyor.

Normalde 240 Hz monitorun MPRT degeri 1000/240'tan yaklasik 4ms olur. PureXP yani BFI teknolojisi sayesinde 4ms olan MPRT degeri, 1ms veya 0.5ms degerine kadar dusurulebilir. Tabii bu islemin bir bedeli de var, maksimum parlaklik dususu, crosstalk, overshoot, inverse ghosting ve flickering gibi. XG2431'de bunlarin hicbirisi olmuyor, sadece maksimum parlaklikta azalis oluyor, o da goz yumulabilecek duzeyde masum bir eksi. Oyuncular icin mukemmel bir ozellik. Bu ozelligi en cok BenQ sayesinde duyduk, onlarin kullandigi isimlendirme de DyAc+'tir.

XG2431'in PureXP kapali hali;

Alıntıyı görüntüle

PureXP acik hali;

Alıntıyı görüntüle

Bu arada Fast IPS pazarlama stratejisidir. Isminde Fast IPS olmayan bir monitor Fast IPS yazan bir monitorden daha hizli olabilir veya isminde Fast IPS yazan bir monitor kotu GtG degeri de sunabilir.
videolardan izlediğim kadarıyla 360hzlik monitörlerden bile daha fazla performans veriyor bu monitör çok iyiymiş ya yorum yazmasan varlığından haberim bile olmayacak alıyorum teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
videolardan izlediğim kadarıyla 360hzlik monitörlerden bile daha fazla performans veriyor bu monitör çok iyiymiş ya yorum yazmasan varlığından haberim bile olmayacak alıyorum teşekkürler
rica ederim hayirli olsun

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
MUSA
Viewsonic'te PureXP teknolojisi var, bu da hareket bulanikligini dusurmeye yarayan etkili bir teknoloji. Basitce anlatmak gerekirse MPRT'yi dusurmeye yariyor.

Normalde 240 Hz monitorun MPRT degeri 1000/240'tan yaklasik 4ms olur. PureXP yani BFI teknolojisi sayesinde 4ms olan MPRT degeri, 1ms veya 0.5ms degerine kadar dusurulebilir. Tabii bu islemin bir bedeli de var, maksimum parlaklik dususu, crosstalk, overshoot, inverse ghosting ve flickering gibi. XG2431'de bunlarin hicbirisi olmuyor, sadece maksimum parlaklikta azalis oluyor, o da goz yumulabilecek duzeyde masum bir eksi. Oyuncular icin mukemmel bir ozellik. Bu ozelligi en cok BenQ sayesinde duyduk, onlarin kullandigi isimlendirme de DyAc+'tir.

XG2431'in PureXP kapali hali;

Alıntıyı görüntüle

PureXP acik hali;

Alıntıyı görüntüle

Bu arada Fast IPS pazarlama stratejisidir. Isminde Fast IPS olmayan bir monitor Fast IPS yazan bir monitorden daha hizli olabilir veya isminde Fast IPS yazan bir monitor kotu GtG degeri de sunabilir.
Hocam peki bu purexp teknolojisi sadece xg2431de mi var qhd olupta yada daha büyük inç olan model var mı bu teknolojiye sahip bakındım lakin bulamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
Hocam peki bu purexp teknolojisi sadece xg2431de mi var qhd olupta yada daha büyük inç olan model var mı bu teknolojiye sahip bakındım lakin bulamadım
PureXP'yi sadece XG2431 icin degerlendirdim. Yoksa her Viewsonic monitorde PureXP iyi calisacak diye bir sey yok.

Isterseniz butce belirtin, bakayim.

royles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Caner demirdal
Samsung odyssey g4 aldım memnunum ghosting hiç yok g3 gibi değil, Önceki seri kronik arızalıydı ips'e geçmişler g4 ile fiyatı 6000 sinerjide

Salihayaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Salih Ayaz
Selam Dostum Ben olsam ASUS XG259QN Modeline bir göz atarım fiyat olarak makul ve 380 hz 0.3 ms e kadar destekliyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,873
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom