Neler Yeni

4 GÜNLÜK SSD BAŞIMA BELA OLDU

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
5 yıllık laptopumun harddiskinin ömrü bittiği için yeni bir disk almak istedim. amacım sadece dizi film izlemekti. Samsung 870 Evo alacaktım fakat tanıdığım bir abim aynı performansı daha uygun fiyata veren Sandisk 240 gblik bir ssd önerdi 535-440'tı sanırım okuma yazma. Media marka beraber gittik 870 Evo istedim ama o sandiski al dedi ve ben hiç sandiskin yorumlarına bakmadan aldım. hemen Windows 10 kurdum usbden. aldığım gün crystaldiskmark'tan değerlerine baktım normalde ama 4 gün geçti ve değerler düştü. pek beklediğim gibi gelmedi nedense. 1 hafta geçti ve az önce laptop açılırken mavi ekran hatası verdi. fişi faturası ve garantisi bende ama kutusu ne yazık ki attım. arada bir açılırken siyah ekran VE mavi ekran sorunu ssd ile alakalı mıdır geri iade alırlar mı?
aslında tam iade olmayacak üstüne para koyup 870 Evo alıcam

crystaldiskmark kullanmayı bilmiyorum test ederken yanlış yaptığım bir ayar var mı?

Ekler

• IMG_20220728_185021.jpg
    IMG_20220728_185021.jpg
    1.6 MB · Hit: 40
  • IMG_20220728_185802.jpg
    IMG_20220728_185802.jpg
    1.1 MB · Hit: 38

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
5 yıllık laptopumun harddiskinin ömrü bittiği için yeni bir disk almak istedim. amacım sadece dizi film izlemekti. Samsung 870 Evo alacaktım fakat tanıdığım bir abim aynı performansı daha uygun fiyata veren Sandisk 240 gblik bir ssd önerdi 535-440'tı sanırım okuma yazma. Media marka beraber gittik 870 Evo istedim ama o sandiski al dedi ve ben hiç sandiskin yorumlarına bakmadan aldım. hemen Windows 10 kurdum usbden. aldığım gün crystaldiskmark'tan değerlerine baktım normalde ama 4 gün geçti ve değerler düştü. pek beklediğim gibi gelmedi nedense. 1 hafta geçti ve az önce laptop açılırken mavi ekran hatası verdi. fişi faturası ve garantisi bende ama kutusu ne yazık ki attım. arada bir açılırken siyah ekran VE mavi ekran sorunu ssd ile alakalı mıdır geri iade alırlar mı?
aslında tam iade olmayacak üstüne para koyup 870 Evo alıcam

crystaldiskmark kullanmayı bilmiyorum test ederken yanlış yaptığım bir ayar var mı?

Tahmin edeyim Sandisk SSD Plus?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tahmin edeyim Sandisk SSD Plus?
maalesef bildiniz. iade edebilir miyim faturası fişi bende ama kutusu yok ne yazık ki :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bendede 240gb Sandisk SSD plus var okuma yazma düşük
yani 4 günde bu kadar hız düşüyor buna rağmen nasıl satış oluyor ben anlamadım keşke abimi dinlemeyip 870 evo alsaydım.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
maalesef bildiniz. iade edebilir miyim faturası fişi bende ama kutusu yok ne yazık ki :(
Faturası ve fişi varsa iade edebilirsiniz büyük ihtimalle. Direkt sorunlu çıktığını, okuma yazma hızını vaat etmediğini söyleyin. O tanıdığın abinede artık güvenmeyi bırakabilirsin. Sana sorunlu olduğu herkesçe bilinen bir SSD önermiş.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
Faturası ve fişi varsa iade edebilirsiniz büyük ihtimalle. Direkt sorunlu çıktığını, okuma yazma hızını vaat etmediğini söyleyin. O tanıdığın abinede artık güvenmeyi bırakabilirsin. Sana sorunlu olduğu herkesçe bilinen bir SSD önermiş.
sorunlu okuma yazma hızı vaat etmediği gibi ayrıca siyah ekran ve mavi ekran da veriyor bunlar da ssd yüzünden midir yoksa laptopun kendi sorunu mudur?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
sorunlu okuma yazma hızı vaat etmediği gibi ayrıca siyah ekran ve mavi ekran da veriyor bunlar da ssd yüzünden midir yoksa laptopun kendi sorunu mudur?

Anlayacağınız, SSD'nin kendisi sorunlu.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran

teşekkürler yarın media markt'a gidip iade deneyecem

WhoCares

80+ Silver
haydaaa et dürüm yemeye giderken tavuk dürüme dönmüşsün üstünede ayranı dökmüşsün :kekw:

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

Hocam bendede var aynı SSD 540mb okuma 525mb yazma var normalmidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
5ay önce 170tl ye aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İndirim kodum vardı benim amazondan alınma

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran

reisim son bir şey sorucam kusura bakma seni çok rahatsız ettim laptoptan sesler geliyor içini 1 ay önce temizledim ssd den dolayı mı yoksa fanlardan dolayı mı

Top Bottom