Neler Yeni

40.000 Tl Gaming Laptop Önerisi

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
ONUR
Marka fark etmez en az 16 GB RAM, 1 TB SSD, ekran kartı NVIDIA, işlemci fark etmez, oyunlarda grafik odaklı, kronik sorunu olmayan, ekran en az 144 Hz ve üstü olan bir laptop arıyorum. Fiyat 40K malesef daha üstü olmaz.

Ben bunu gözüme kestirdim istersen sende bak bi

Selin0935

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Selin D.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Neye göre karar vereceğim ya? Sanırım sormak istediğiniz testleri yani puanları falan diyorsunuz. Elbette ne zaman çıktıklarına bakıyorum. Ama İ5-13500HX en yeni çıkmasına rağmen i7 her türlü yeniyor. Bulursam linkini atacağım. Kİ AYNI PARALARA İ7 hatta ve hatta AMD RYZEN R7 gibi İ7 yi bile yenen işlemciler varken ben i5 yazısına hiç bakmam bile. En kötü i7 alırım. Çünkü İ5'i her türlü yeniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam bu konularda çok.bilgim.yok. kabul ediyorum. Ama puanları var..yani puanı yüksek olanın diğerinden daha iyi olduğunu anlamak için aşırı detaya gerek yok. Zaten bir işlemci diğerinden iyiyse genelde her puanı (benchmark, single core falandan bahsediyorum) diğerinden fazla oluyor. Ki sadece i7 yazısı bile i5 ten fazla. 7>5. İ7 nin i5'ten daha yeni olduğunu bilmek için filozof olmaya da gerek yok. Hiç bilmeyen biri bile sadece tahmin yürüterek bilebilir. Ha AMD işlemciler için araştırma yapmak gerekiyor ama Intel için gerek yok bence. Hiç olmadı i7 vs i5 yazarsın aynı laptoplardan. FPS değerlerine bakarsın. Hangisi yüksekse onu seçersin. Ben aşırı detaya bakmıyorum ki gerek yok bence. Zaten işlemcilerde puanlara bakılıyor. İşlemciler ekran kartı gibi değil yani o.c, dlss veya rtx gibi teknolojiler yok.(işlemcilerde GHz yükseltme var o ayrı). Bunları hiç araştırmadan sadece internete x vs y gibi yazarak veya yorumları okuyarak öğrendim. Siz düşünün gerekli mi sizce?

AMD fanboyu değilim. Evet AMD daha performanslı ve bir tık fazla ısınıyor intelden ama Intel bence daha kararlı yani sürekli. Sorunu olmaz. Ben alabilirsem önceliğim Intel..her ne kadar AMD almak istesem de, daha sonra sorunlarla uğraşmak istemiyorum. Yani hangisi mantıklıysa onu almaya çalışacağım. Fanboyluk yapmayacağım.
Aga ne cahil bir adamsın sil lütfen şu yorumları

Latino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tufan
Hocam eğer ekran sizin için önemliyse net Acer çünkü ekranı 2k eğer performans istiyorsanız biraz daha çıkıp 4070 bir laptop alın.

Acer soğutması en üst modellerden.
Aga ne cahil bir adamsın sil lütfen şu yorumları
İlk esprin için fena değil.😃her neyse senle tartışacak değilim. Zaten uğraşacağım en son şey de sensin. Bana 4060 laptop önerir misin? Cidden soruyorum. Lazım çünkü. https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,184402472.html
Buna bir bakar mısın? Ayrıca bunda mux switch var mıdır bilgin var mı? O kadar derdim var ki bana laf "salladığın" halde sana bile soruyorum. Cidden alacağım. Yardımcı olursan sevinirim. Bütçe Max 40k.

Bu alınır mı hocam ve mux switch var mı?

Son düzenleme:

arturo

80+ Silver
İlk esprin için fena değil.😃her neyse senle tartışacak değilim. Zaten uğraşacağım en son şey de sensin. Bana 4060 laptop önerir misin? Cidden soruyorum. Lazım çünkü. https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,184402472.html
Buna bir bakar mısın? Ayrıca bunda mux switch var mıdır bilgin var mı? O kadar derdim var ki bana laf "salladığın" halde sana bile soruyorum. Cidden alacağım. Yardımcı olursan sevinirim. Bütçe Max 40k.

Hocam bütçeniz varsa https://www.gpnteknoloji.com/urun/a...-7940hs-16gb-ram-512gb-ssd-15-6-inc-fhd-144hz mux stiwch var bütçeniz yoksa attığım aceri alabilirsiniz.

Latino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tufan
Hocam bütçeniz varsa https://www.gpnteknoloji.com/urun/a...-7940hs-16gb-ram-512gb-ssd-15-6-inc-fhd-144hz mux stiwch var bütçeniz yoksa attığım aceri alabilirsiniz.
Hocam W değerlerini tam kullanabiliyor muyuz? Boşuna 4070 almayayım. 4050-60-70 serisinde sanırım 100 W sınırı var. Üstüne çıkmıyor diye biliyorum. Ayrıca o attığınız en iyi 4070 olabilir bu arada.
Şu attığım Linke bakar mısınız yani mux switch var mıdır? Veya mux switch nasıl bakabiliyoruz?

TİTAN.

80+ Platinum
Hocam W değerlerini tam kullanabiliyor muyuz? Boşuna 4070 almayayım. 4050-60-70 serisinde sanırım 100 W sınırı var. Üstüne çıkmıyor diye biliyorum. Ayrıca o attığınız en iyi 4070 olabilir bu arada.
Şu attığım Linke bakar mısınız yani mux switch var mıdır? Veya mux switch nasıl bakabiliyoruz?
hayır öyle bir sınır yok
@LOCKED_- alabileceğin en iyi cihaz budur fiyatına göre fiyat artarsa daha iyi seçeneklerde var

not: diğer insanların cevaplarına bakmadım onlarda bu laptopu atmış olabilir

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
ONUR

Mux switch var hocam ve i7 13700h , 4060 120w ve 16 ram ile baya güçlü ve tasarım açısından da çok hoşuma gitti bir sıkıntı çıkmazsa bunu alacağım

Latino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tufan
Mux switch var hocam ve i7 13700h , 4060 120w ve 16 ram ile baya güçlü ve tasarım açısından da çok hoşuma gitti bir sıkıntı çıkmazsa bunu alacağım
Hocam bu nasıl? Bunu almayı düşünüyorum. Forumdakiler de önerdi. Sadece tek sorun mux switch var mı bilmiyorum. Bilsem hemen alacağım.

LOCKED_-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Usta
Attığım linkteki laptop excalibur

Excalibur alınmaz servisten çıkaramazsın
Excalibur servisten çıkaramazsın derken nasıl yani ? Sistem olarak baktığım da en iyisi bu bir tek ekranı beğenmedim harici ekran takılırsa gayet iyi. 64gb ram 1tb ssd 4060 i7 ...

Selin0935

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Selin D.
Excalibur servisten çıkaramazsın derken nasıl yani ? Sistem olarak baktığım da en iyisi bu bir tek ekranı beğenmedim harici ekran takılırsa gayet iyi. 64gb ram 1tb ssd 4060 i7 ...
Isınma sorunu oluyor ve uçuşa geçiyormuş gibi ses çıkarıyor servise gidip gelince. Bizzat arkadaşla deneyimledik 2. Elden dip fiyatına sattı kurtulabilmek için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye
cacaxrd
Top Bottom