Neler Yeni

4000 TL'ye Giriş Seviyesi Güncel Sistem toplama

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mustafa Yaşar Acartop
Hepinize merhabalar diyorum ve direk konuya geçiyorum

Aşşağıda tüm her şey listeli durumda mevcut

Ekran Kartı :
Tabii klasik olarak MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC RX570 4GB GDDR5 256B

Ekran kartı açıklaması: Bu ekran kartı şahsen bende vardı uzun süre kullandım ve gayet memnun kaldım tam olarak giriş seviyesi bir ekran kartı fakat günümüz durumunda Gta5 inden Minecraft ına :) Her oyunu açabilecek ve size aldığınıza pişman etmiyecek bir ekran kartı diyebilirim. Elbette düşük fps göstereceği bazı oyunlar olacaktır

Işlemci :
Buda giriş seviyesi bir işlemci olacağı için Ryzen 5 2600X

Işlemci açıklaması : Bu işlemcinin adını çok duydum arkadaşımda mevcut kendisini çok met etti ve internetten biraz araştırdıktan sonra Rx 570 ile gidecek çok güzel bir işlemci olduğuna karar verdim emin olun ne oyunda ne de ofis tarzı kullanımda sizlere fazla sorun çıkarmaz Ki şöyle bir gerçek var bu fiyata alınabilecek en iyi işlemcilerden biri de budur. Neden 2600 Değilde 2600X Konusuna gelince 2600x Sizlere fps bakımından pek bir şey kazandırmasada Soğutucusunun ve Overclock hızının daha yüksek olduğunu söyleyebilirim ve çekirdekler daha opsiyonlu uyum içerisinde çalışıyor. Bence bunlar için 100 TL'ye değer.

Hdd :
tabii ki Seagate Barracuda St500dm009 3.5" 500 Gb 7200 Rpm 32 Mb Sata

Hdd açıklama : Elbette fazla hızlı ve kapasitesi yüksek bir HDD Değil fakat bu fiyata bu HDD daha iyi gelecektir . Sistemimizde genel olarak SSD Çalışacağı için Hdd yi sadece depolama olarak kullanmanız için bunu tavsiye ediyorum.

Ram :
Fiyat performans olacağı için :CORSAIR 8GB DDR4 3000 MHz CL16

Ram açıklaması: Bu sefer rami 8Gb tuttuk neden çünki kullandığım sistem fiyat performans olmalı eğer dilerseniz tanesi 300 Tl den 2 adet alabilirsiniz. Piyasadaki en ucuz ve en güvenilir Fiyat performans ramlerinden biridir kendisi 3000MHz olan bu ram eğer kullanmasını bilirseniz 8 gb da fazla yorulmaz fakat dersenizki arttırıcam şu seçenekler mevcut " 8+4 " " 8+8 " "8+16" Bu seçeneklerde istediğinizi de seçebilirsiniz.

SSD : SanDisk 480GB SSD Plus Sabit, SATA-3, 2.5"/7mm, 530

SSD Açıklama : Bu konuda fazla bir şey diyemeyeceğim fakat biraz araştırarak buldum Ssd lerle fazla ilgilenmiyorum fakat piyasadaki en uygun ssd lerden biri budur. Siz yinede bunu etrafınızda bilen birine sorarak alın :)

Anakart : Asus B450M-K Prime AM4 Ryzen

Anakart açıklama : Bu anakart sizlere problem çıkartmayacak Giriş-Orta arasında bi segmentte bir anakarttır bu sistemle gidebilir

Arkadaşlar bu noktada konu bitmiş bulunmaktadır
Diyeceksinizki kasa falan nerde ben sadece sistemi topladım onuda sizin zevkinize bırakıyorum bu sistem eğer güzel bir bilinçle toplanılırsa 3700-4300 arası bi fiyata toplayabilirsiniz her yerde farklı fiyatlar en ucuzunu fakat en güvenilirini bulmaya çalışın.
Bu günlük bu kadar yeterli ilgi gelirse orta segmentte 2. bi bilgisayar toplamasıda yolda.

YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN DOSTLARIM

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Muhammed Ali
Yorumlarınızı esirgemeyin dediğiniz için açık olarak fikirlerimi yazıyorum.

1- İşlemci olarak 2060 seviyesi ekran kartlarına kadar; R5 1600AF 12nm işlemcisi son derece yeterlidir ve 700TL civarına tartışmasız F/P oranı en yüksek işlemcidir.

2- B450M-K anakartından daha giriş seviyesi B450M Dragon. Bu ikisi yerine 420-450 TL civarına B450M S2H anakartını almak bence daha mantıklı.

3- RAM olarak zaten özellikle Ryzen için 2*8 almak lazım çünkü tek RAM ile dual channel çalışmıyor. İkinci RAM sonradan da eklenebilir doğru.

4- HDD olmasa da olur, Kingston A400 480GB SATA SSD'si makul kalitede ve F/P olarak iyidir.

5- Ekran kartına gelecek olursam, bence RX570/580 yerine 1350TL altına kadar 1650S tercih edilmeli. Çok uygun fiyatlı olursa ve kötü olmayan bir model ise ancak RX570 tercih etmek mantıklı olur diye düşünüyorum. Zaten indirim kovalayarak bazı sitelerde GTX1660 gibi çok güzel bir ekran kartının giriş seviye modellerinden birini 1600TL civarına almak mümkün.

• Beğen
Reaksiyonlar: Azim

XUNZSHUW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Avni Balcı
Instagram
https://instagram.com/itsmexunzshuw
Steam
https://steamcommunity.com/id/
Facebook
xunzshuwofficial
Twitter
xunzshuw

1- İşlemci olarak 2060 seviyesi ekran kartlarına kadar; R5 1600AF 12nm işlemcisi son derece yeterlidir ve 700TL civarına tartışmasız F/P oranı en yüksek işlemcidir.

2- B450M-K anakartından daha giriş seviyesi B450M Dragon. Bu ikisi yerine 420-450 TL civarına B450M S2H anakartını almak bence daha mantıklı.

3- RAM olarak zaten özellikle Ryzen için 2*8 almak lazım çünkü tek RAM ile dual channel çalışmıyor. İkinci RAM sonradan da eklenebilir doğru.

4- HDD olmasa da olur, Kingston A400 480GB SATA SSD'si makul kalitede ve F/P olarak iyidir.

5- Ekran kartına gelecek olursam, bence RX570/580 yerine 1350TL altına kadar 1650S tercih edilmeli. Çok uygun fiyatlı olursa ve kötü olmayan bir model ise ancak RX570 tercih etmek mantıklı olur diye düşünüyorum. Zaten indirim kovalayarak bazı sitelerde GTX1660 gibi çok güzel bir ekran kartının giriş seviye modellerinden birini 1600TL civarına almak mümkün.
Eee ama sen benim yazacaklarımın birebir aynısını yazmışsın. Olmaz ki böyle bana yazacak bir şey kalmadı. xd

• Beğen

Ventus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Müptezel
  • Beğen

XUNZSHUW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Avni Balcı
Instagram
https://instagram.com/itsmexunzshuw
Steam
https://steamcommunity.com/id/
Facebook
xunzshuwofficial
Twitter
xunzshuw
  • Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mustafa Yaşar Acartop
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8

1. Ve 2. Maddeyi gayet doğru buluyorum fakat ram ve ekran kartı konusunda Minimum bütçe in bunları tercih ettim ki ramin zaten sonradan ekleme yapılabileceği yazıyor HDD Ye gelince kendimden yola çıktığım için yaptım ? 1 tb kullanıyorum ve 400 dolu sıkıntı olmaması için hdd koydum Ekran kartı ise uygun fiyata 1600tl Gtx 1660 dedinki çok yüksek bi fiyat bu daha kasa ve enerji kaynağı da alınacak olarak düşün ?

System32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Melih
ARMOR modeli için isiniyor diyorlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular