Neler Yeni

4060 ti 16gb 5600 işlemci 27.750 TL nasıldır

umtdrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut
Arkadaşlar 16gb tercih etmemin sebebi ileriye dönük olmasını istediğimden

7500f aynı fiyata sistemler vardı fakat özelleştirme yapınca pahalı ya anakarttan kısmam ya da diğer parçalardan kısmam gerekiyordu.

Fakat aldığım sistemde tüm parçalar içime sindi o yüzden kafam rahat 🙃

BatınGg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Batın
4060ti 8 ve 16 gb arasında pek fark yok. Kaldı ki sistemi alan arkadaşın monitörü de 1080p.
Hangisi alınır ?

umtdrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut
Sisteme bakıyorum işlemciden düşüp ekranı yüksek almışsın yani ben 2K'da hikayeli oyunlar oynayacağım sistemi, monitöre bakıyorum ben sadece cs:go valorant oynuyorum, diğer oyunlara elimi sürmüyorum monitörü. İşlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorsan neden 7500f 4060 yerine bunu aldın anlamadım. 8400 TL'ye 1080p monitör almak büyük kazık gibi, 6000 TL'ye Samsung G4 var, 240 hz kaliteli monitör. 8000 TL'ye de vx2780 var. Kasayı FSP CMT391M yerine DarkFlash seçmene anlam veremedim, 10 TL daha verip daha kötü kasayı almışsın. Ramleri de sebebini bilmesem de uzmanlar ram DDR4 olunca XPG yerine GSKILL seçiyorlar.
Saygı duyarım, fakat yanlış bulduğun her olguyu araştırıp, bu sistemi uygun gördüm. Ağırlıklı olarak valorant oynuyorum, başka bir fps oyunu oynamıyorum. 240 hz için 5600 gayet yeterli valorant için. 4060 ti 2kda çok verimli olmuyor maalesef. 5600 işlemci 1080p'de 4060 ti çok rahat besliyor %2-%3 arasında bir darboğaz var sadece. %3 lük bir darboğaz için ekran kartından kısıp işlemciye yüklenmeyi uygun görmedim. Hikayeli oyunların görselliği çok gelişti hakkını verebilmek için 8500 TL'lik monitörü aldım incelemeleri çok hoşuma gitti ips ekranın nimetlerini sonuna kadar kullandırıyor ghosting ve ölü piksel sorunu da yok. Samsung G4'ün kullanıcı yorumlarını inceledim monitör almadan önce çok fazla sorun yaşayan kullanıcı vardı soğudum o monitörden. Gelgelelim kasaya iki kasa da mesh ikisi de kaliteli kasalar dark flashı seçmemin nedeni gözüme daha güzel görünmesiydi. Dürüst olmak gerekirse ram konusunda araştırma yapmadım fakat XPG markasının ram konusunda iyi bir marka olduğunu biliyorum.

Değerli yorumların için teşekkür ederim 😊

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Enes Altunışık
Hangisi alınır ?
Aynılar. Ucuz olanı al geç hocam.

shahbaztr

80+
Saygı duyarım, fakat yanlış bulduğun her olguyu araştırıp, bu sistemi uygun gördüm. Ağırlıklı olarak valorant oynuyorum, başka bir fps oyunu oynamıyorum. 240 hz için 5600 gayet yeterli valorant için. 4060 ti 2kda çok verimli olmuyor maalesef. 5600 işlemci 1080p'de 4060 ti çok rahat besliyor %2-%3 arasında bir darboğaz var sadece. %3 lük bir darboğaz için ekran kartından kısıp işlemciye yüklenmeyi uygun görmedim. Hikayeli oyunların görselliği çok gelişti hakkını verebilmek için 8500 TL'lik monitörü aldım incelemeleri çok hoşuma gitti ips ekranın nimetlerini sonuna kadar kullandırıyor ghosting ve ölü piksel sorunu da yok. Samsung G4'ün kullanıcı yorumlarını inceledim monitör almadan önce çok fazla sorun yaşayan kullanıcı vardı soğudum o monitörden. Gelgelelim kasaya iki kasa da mesh ikisi de kaliteli kasalar dark flashı seçmemin nedeni gözüme daha güzel görünmesiydi. Dürüst olmak gerekirse ram konusunda araştırma yapmadım fakat XPG markasının ram konusunda iyi bir marka olduğunu biliyorum.

monitör çok pahalı, o paraya belki 144 hz 2k monitör bile alınabilirdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramde en iyisi gskill

umtdrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut
monitör çok pahalı, o paraya belki 144 hz 2k monitör bile alınabilirdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramde en iyisi gskill
Dostum ben hikayeli oyunların yanında FPS oyunu da oynuyorum o yüzden 240 hz aldım 😊

Top Bottom