Neler Yeni

4070 hazır sistem 30.099₺ alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ascani chang
Bu kasa ile 1080p de darboğaz yersin. 2k da da tatmin etmeyrbilir. Anakart sınırda idare eder. Psu kötü. Ssd fena değil ama keşke 1 tb olsa. 1500 liralık hava soğutucu işlemciyi buz gibi çalıştırır ama asıl bu sistemin sıkıntısı işlemci. 1080p de ortalama FPS atıyorum 150 lerde gezerken birden 60-70 e düşünce takılma hissi yaşıyorsun. Benim gözüm hassas ben fark ediyorum. Herkes aynı mı görüyor bilmiyorum. Bu kasa seni 2-3 sene götürebilir. Sıfırdan topluyorsan ddr5 sistem toplamak daha mantıklı

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İbrahim Toglu
Sırf mesajına cvp yazmak için üye oldum.
Dostlar selam, ben yaklaşık 30.000 TL bandında kasa almayı düşünüyorum en düşük 4060ti sistem bakıyordum ama bu sistem karşıma çıktı. Sizce f/p olarak değerlendirilir mi? Ve de alsam eklemem gereken şeyler veya değiştirmem gereken şeyler olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Knk sırf cvp için üye oldum.Bu sistem bu fiyata göre denk olsada listedeki anakart-kasa-psu(markası belli değil)-ram kitleri 2024 yılında yetersiz. Hatta 1440p oyunlar için 5600'de yetersiz. Tavsiyem am5 ankart alıp,7500f-rx7900gre-2x16 ramlerle desteklemen. 3-5 k daha fazla vericeksin ama hem ileriye dönük ryzen 8000 ve 9000 serileri desteğin olacak, hem cpu-gpu amd olduğundan SAM açabileceksin. Ayrıca 4070+5600 ikilisinden çok daha güçlü sistemin olacak.7900gre stok hali 4070ti ayarında(rt hariç)+oc kapasitesi çok yüksek bir gpu.Keza 7500f 5250mhz'ye oc ile ulaşıp 7600 performansı veriyor.(kendimde var ordan biliyorum).Elindeki nakit hepsine yetmezse kasayı sonradan alabilirsin bir süre uzay montaj takılırsın.Ssd 2tb değil 1tb alırsın 1tb sonra eklersin.Hazır sistem bulabilirsen de olur bulamazsan tek tek sıfır-ikinci el her türlü piyasada var bulunup toplanır forumda yardımcı da olurlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Efe Zafer
İlgilendiği Kategoriler
LoL- Ordu
Az cok bu sistem icin forumlara baktım, alınmaz diyorlar. 4060ti i5 13400f 16gb ddr5 ram 2tb ssd sıvı soğutmayı bu fiyatın altına alabilir miyim peki? Cok fazla fiyat çeşitliligi var, artik kafam karışıyor
Sen boşver onları reis 4070 çok güzel kart sistemi al bak keyfine 3 4 yıl gık demez

Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Sırf mesajına cvp yazmak için üye oldum.

Knk sırf cvp için üye oldum.Bu sistem bu fiyata göre denk olsada listedeki anakart-kasa-psu(markası belli değil)-ram kitleri 2024 yılında yetersiz. Hatta 1440p oyunlar için 5600'de yetersiz. Tavsiyem am5 ankart alıp,7500f-rx7900gre-2x16 ramlerle desteklemen. 3-5 k daha fazla vericeksin ama hem ileriye dönük ryzen 8000 ve 9000 serileri desteğin olacak, hem cpu-gpu amd olduğundan SAM açabileceksin. Ayrıca 4070+5600 ikilisinden çok daha güçlü sistemin olacak.7900gre stok hali 4070ti ayarında(rt hariç)+oc kapasitesi çok yüksek bir gpu.Keza 7500f 5250mhz'ye oc ile ulaşıp 7600 performansı veriyor.(kendimde var ordan biliyorum).Elindeki nakit hepsine yetmezse kasayı sonradan alabilirsin bir süre uzay montaj takılırsın.Ssd 2tb değil 1tb alırsın 1tb sonra eklersin.Hazır sistem bulabilirsen de olur bulamazsan tek tek sıfır-ikinci el her türlü piyasada var bulunup toplanır forumda yardımcı da olurlar.
Ben de bu arkadaşı desteklemek için üye oldum :) Ddr4 e sisteme para vermek yerine ddr5 bir sistem yapmak uzun vadede sana yarar. İyi düşün!
Gaming gecelerinde falan uyguna toplayabilirsin mesela. Ben dün geceki indirimden 3 parça aldım

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Taha Furkan Doğan
Ben de bu arkadaşı desteklemek için üye oldum :) Ddr4 e sisteme para vermek yerine ddr5 bir sistem yapmak uzun vadede sana yarar. İyi düşün!
Gaming gecelerinde falan uyguna toplayabilirsin mesela. Ben dün geceki indirimden 3 parça aldım
Parça parça yerine hazir sistem bakiniyorum. Işten güçten pek vakit kalmaz. Hazıra konayım diyorum :D

https://www.gaming.gen.tr/urun/3297...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Bu bilgisayarı düşünüyorum. Ilerleyen zamanlarda ekran karti yükseltmem daha olası sanki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Parça parça yerine hazir sistem bakiniyorum. Işten güçten pek vakit kalmaz. Hazıra konayım diyorum :D

https://www.gaming.gen.tr/urun/3297...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Bu bilgisayarı düşünüyorum. Ilerleyen zamanlarda ekran karti yükseltmem daha olası sanki?
Bende R5 3600 AM4 ve DDR4 lü bir sistem vardı. Satınca yine AM4 toplayacaktım, tabi işlemci ve ekran kartımı da yükselterek.
Hazır sistemlere bakıyorsun, fiyat güzel geliyor aslında. Ama mesela ekran kartı güzel ama anakart kötü oluyor.Ben mesela mATX anakart sevmiyorum illa ATX olacak :)
En iyisi kendim toplayayım dedim bir öncekindeki gibi.
Dün de Gaming Gecesi vardı. Şansıma istediğim anakart da indirimdeydi.
Biraz da gözümü kararttım :)
1- MSI B650 Gaming Plus Wifi
2- Bitfeniz Cube 360 MM Sıvı Soğutma ( Soğutması çok iyi olduğu söyleniyor. Şans vermek istedim )
3-Apacer Panther 32 GB (2*16) 5600 MHz DDR5 Ram siparişi verdim. En azından AM4 mü AM5 mi, DDR4 mü DDR5 mi kurayım diye düşünmek zorunda değilim artık :)
Aklımdaki ekran kartı Radeon RX 7800xt yada 7900 GRE ( %90 bu olacak ) İşlemci ve özellikle PSU ya tam karar veremedim.Aklımda MSI MAG A750GL 750w+ Gold var. İleriye dönük fena değil aslında. Hem PCIE5 hem ATX 3.0 özelliği var hem de full modüler.
Kasa da Dark Maxima V30 düşünüyorum.
SSD olarak Kingston 1 TB KC3000 alacağım kesinlikle ondan eminim
Umarım tamamlayabilirim en kısa zamanda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih Tufan
Dostlar selam, ben yaklaşık 30.000 TL bandında kasa almayı düşünüyorum en düşük 4060ti sistem bakıyordum ama bu sistem karşıma çıktı. Sizce f/p olarak değerlendirilir mi? Ve de alsam eklemem gereken şeyler veya değiştirmem gereken şeyler olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Dostum herşeyin başı para olmuş ben seni forumdaki konuşmalardan az çok anladım benim sana tavsiyem öyle ddr5 sistemlere falan girmene gerek yok ne kadar forumdakiler ddr4 ün önü açık değil deselerde sen normal bir kullanıcısın bugün ben 10 yıllık laptop kullanıyorum inşallah yazın yenisini alacam hala oyun oynayabiliyorum bugün 4070 ekran kartına baktığımızda 1080p için çok mükemmel bir kart ne kadar darboğaz olsa da 5600 e o darboğaz seni etkilemez sana sıkıntı yapmaz demek istediğim şu yani 4070 bugün güncel iyi bir kart ve seni en az 5 6 sene çok iyi götürür bugün hala gtx 1660 super ekran kartı kullananlar var bu kart yarın çöp olmayacak ya diyeceğim ddr5 e o kadar para verip geçmeye bence gerek yok bugün hala bir çok f/p sistemlerde ddr4 kullanılıyor senin için sıkıntı olmaz o sistem en az 5 6 sene gider yatırımı bence ram e ve depolamaya yap bu arada ben Aydında yaşıyorum burda havalar sıcak 5600 e stok fan yetmiyor ben 240mm sıvı soğutma aldım ilerde de kullanırım diye ona bi hava soğutma yada sıvı soğutma düşün tavsiyem bunlardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih Tufan

Yani bu videodan da anlaşılacağı üzere işlemciyle film çekmedikten sonra darboğaz konusunda az çok fikirler anlaşılır herhalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
CtrlAltDefeat
Bu fiyatı 2000 TL indirimli hali o yüzden kaçırma bence. Bu sistem 2-3 aydır 32k'ydı ve 32k iken bile daha fp'si yoktu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,197
Üyeler
141,101
Son üye
Löschen
Top Bottom