Neler Yeni

Çözüldü✓ 4070 ısınma problemi

n3meSSis

80+
4070 ekran kartım var furmark testinde en fazla 65 derece görüyor ama ghost recon breakpoint gibi oyunlarda millet 2k en yüksekte 55 derece görürken ben 1080p yüksek ayarlarda 69 derecelere kadar görüyorum ne yapmam gerek karttamı bir sorun var?

En İyi Cevap
3
kafayı yemişsin sen

JSezar

80+ Silver
100 derece mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra
aldıktan sonra gördüm asus dual modelleri için çok ısınıyor diyorladı o yüzden kafam takıldı, birde fanları kendim özel ayarlamama rağmen bu derecelere çıkıyor (50 derecede %50 60 derecede %60 olarak yaptım)
Fanlari oto yap termal macun yenile

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
ismail
Kartın ısısı normal.Milletin yaptığı testi aynı koşullarda yapmıyorsun.Oda sıcaklığın ve kasan + kasa soğutması aynı şartları sağlamıyor.Yükte o derecelerde gezmesi normal.Buzdolabı mı bu daha düşük sıcaklık bekliyorsun.Takılma bu kadar

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra
hayır 69 falan görüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

fanları oto yapınca daha beter oluyor bu sefer 70lere kadar çıkıyor birde kart daha yeni en fazla 2.5 aylık termal macun sıkıntısı olur mu ki?
Ozaman fanlari fulle (birsey olursa senin sorumlulugun) ama olmayacagini dusunuyorum

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
ahmet alaca
4070 ekran kartım var furmark testinde en fazla 65 derece görüyor ama ghost recon breakpoint gibi oyunlarda millet 2k en yüksekte 55 derece görürken ben 1080p yüksek ayarlarda 69 derecelere kadar görüyorum ne yapmam gerek karttamı bir sorun var?

Rtx 4070 le ilgili bir durum mu sence bu ?
Aldığın modelle ilgili olmasın ?
Sıcaklık değerlerini hangi kartla kimle kıyaslıyorsun bilmiyorum ama modeli paylaş muadillerine biz de bakalım.
40 farklı rtx 4070 var. Böyle kıyas mı olur.

Ayrıca iddaa ediyorum furmark 2k / maximum antialiansing'te bırak 4070'i hiç bir kart 55 derece kalmaz palavra sıkmayın.
(minimum 61-63lerde gezinecektir en soğuk çalışan modeller)

Son düzenleme:

n3meSSis

80+
Rtx 4070 le ilgili bir durum mu sence bu ?
Aldığın modelle ilgili olmasın ?
Sıcaklık değerlerini hangi kartla kimle kıyaslıyorsun bilmiyorum ama modeli paylaş muadillerine biz de bakalım.
40 farklı rtx 4070 var. Böyle kıyas mı olur.

Ayrıca iddaa ediyorum furmark 2k / maximum antialiansing'te bırak 4070'i hiç bir kart 55 derece kalmaz palavra sıkmayın.
(minimum 61-63lerde gezinecektir en soğuk çalışan modeller)
modeli asus dual 4070 birde yanlış anlaşılma olmuş test videolarında oyunda 55derece alırken ben daha yüksek alıyorum dedim furmark testlerim benimde gayet normal max 60 derece gördü %58e yakın bir fan oranıyla

Kartın ısısı normal.Milletin yaptığı testi aynı koşullarda yapmıyorsun.Oda sıcaklığın ve kasan + kasa soğutması aynı şartları sağlamıyor.Yükte o derecelerde gezmesi normal.Buzdolabı mı bu daha düşük sıcaklık bekliyorsun.Takılma bu kadar
anladım teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra
modeli asus dual 4070 birde yanlış anlaşılma olmuş test videolarında oyunda 55derece alırken ben daha yüksek alıyorum dedim furmark testlerim benimde gayet normal max 60 derece gördü %58e yakın bir fan oranıyla

anladım teşekkürler
zaten 80derece ye kadar sorun yok 60 ne ki sorun çıkarsın aynı koşulda ben çalışsam bende 60 derece olurum

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
ahmet alaca
Sorun yok kartında dostum. Fan sesini vs. dert ediyorsan biraz undervolt yaparsın (msi afterburner çoğunluğun kullandığı) daha da soğuk çalışacağından daha az devreye girer fanlar. Gpu fan rpm'lerini 1300 üstü , kasa fan rpmleri 1100 üstüne çıkmaya başladığında ses duyulmaya başlanıyor. Ürünlerin boyutuna kalitesine bağlı olarak +- biraz farklılık gösterebilir ama genel itibariyle bu şekilde. Kasa fanlarınız PWM olursa istediğiniz rpm'e ayarlayabilir , istediğiniz hava akışıyla , kasanızın traktör gibi çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Noxyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Deniz TAŞKIN
Cektigi watta göre değişir. 69 falan yüksek değil harbi kafayı yemişsiniz sistemi dizdikten sonra bırakın bu işleri oyunların keyfini almaya bakın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,211
Üyeler
146,901
Son üye
emrecnylm
Top Bottom