Neler Yeni

4070 ti sistem 380000 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Ateş
Bütçe
43000
Arkadaşlar merhaba şu an PcKolik'te bu sistem 38.000 TL olarak satışta sizce fiyatı ve parça kaliteleri nasıl?

Birkaç özelleştirilme ile almak istiyorum:
Anakart: Gigabyte B650M DS3H.
Sıvı soğutma: DeepCool LS520 SE ARGB 240 mm.
Bu özelleştirmeler ile birlikte toplam: 43.616 TL'ye denk geliyor sizce alınır mı? Ekran kartı marka, modeli ve soğutması nasıldır?
Anakart ve sıvı soğutma iş görür mü? Yorumlarınızı bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Baran Aygül
Ram 32 yap bence. Pardon zaten 32ymiş. Kasa değişebilir bir de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Arkadaşlar merhaba şu an PcKolik'te bu sistem 38.000 TL olarak satışta sizce fiyatı ve parça kaliteleri nasıl?

Bu özelleştirmeler ile birlikte toplam: 43.616 TL'ye denk geliyor sizce alınır mı? Ekran kartı marka, modeli ve soğutması nasıldır?
Ben daha iyi marka model bileşenler ile ayrı ayrı kendim topladım 43 bin filan çıktı bence hazır almak yerine kendin topla daha iyi olur en azından istediğin parçaları eklersin mesela gainword yerine gigabyte, msi veya asus ekran kartı ekleyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben daha iyi marka model bileşenler ile ayrı ayrı kendim topladım 43 bin filan çıktı bence hazır almak yerine kendin topla daha iyi olur en azından istediğin parçaları eklersin mesela gainword yerine gigabyte, msi veya asus ekran kartı ekleyebilirsin.
Bende öyle düşünüyorum ama sistemi kurarken sıkıntı yaşayabileceğimi düşünüyorum ve hiçbir bilgisayarcıya falan bu konuda güvenemiyorum.

v3ttt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Hakan AĞCA
bence güzel sistem anakart kasa değişirse daha iyi gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence güzel sistem anakart kasa değişirse daha iyi gibi.
Anakart zaten b650m d3sh yapmayı düşünüyorum. Kasa öneriniz var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yakında oturuyorsan sana kıyak yapıp ben kurarım :)
Teklifiniz için teşekkür ederim çok kibarsınız. Fakat yakın olduğumuzu düşünmüyorum. Nerede yaşıyorsunuz?

messihase

80+

İnternette bu model ekran kartının herhangi bir test verisini bulamadım. Malzeme kalitesi konusunda da bilgim yok.
Bunların haricinde b650m ds3h için ödeyeceğin fark çok fazla onun yerine b650m k daha mantıklı oradaki fiyat farkına göre. Anakartın özelliklerine baktığımda öyle çok da fark yok. En belirgin fark fazladan DP çıkışı olması gibi görünüyor. Detaylı incelemedim bunu belirteyim.
Kasa konusunda ise bu kasayı ben üreticinin internet sayfasında bulamadım. Onun yerine ufak bir farkla yükseltmekte yarar görüyorum. Ancak ben senin yerinde olsam o psu'lara güvenmezdim. XPG'ninkini bilmemekle beraber diğerleri e-f tier psular. Başka bir yerden Nzxt c Gold ya da Corsair rmx gibi bir psu alıp onu kullanmanı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Anakart zaten b650m d3sh yapmayı düşünüyorum. Kasa öneriniz var mı?

Teklifiniz için teşekkür ederim çok kibarsınız. Fakat yakın olduğumuzu düşünmüyorum. Nerede yaşıyorsunuz?
Kocaeli sen ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Ateş
İnternette bu model ekran kartının herhangi bir test verisini bulamadım. Malzeme kalitesi konusunda da bilgim yok.
Bunların haricinde b650m ds3h için ödeyeceğin fark çok fazla onun yerine b650m k daha mantıklı oradaki fiyat farkına göre. Anakartın özelliklerine baktığımda öyle çok da fark yok. En belirgin fark fazladan DP çıkışı olması gibi görünüyor. Detaylı incelemedim bunu belirteyim.
Kasa konusunda ise bu kasayı ben üreticinin internet sayfasında bulamadım. Onun yerine ufak bir farkla yükseltmekte yarar görüyorum. Ancak ben senin yerinde olsam o psu'lara güvenmezdim. XPG'ninkini bilmemekle beraber diğerleri e-f tier psular. Başka bir yerden Nzxt c Gold ya da Corsair rmx gibi bir psu alıp onu kullanmanı tavsiye ederim.
Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim. Bir kaç konuya açıklık getirmek istiyorum. İlk olarak kasa xpg ama PSU fsp marka 650 w bir güç kaynağı. Anakarta gelince DP çıkışı vs. gibi fazla derin bilgi sahibi değilim anakart konusunda. Beni ikna eden sadece M2 slotunun 2, ram slotunun 4 ve daha sonra eğer işlemci değiştirirsem belirli bi watt'dan sonrasını desteklemesi. Bilgisayardan fazla anlayan birisi değilim mantıklı geldi bana sistem fakat daha farklı sistem önerileriniz varsa memnun olurum. Dandik parçalarla 4070 ti kullanacağıma kaliteli parçalardan oluşan 4070 kullanmak daha mantıklı.

Bilecik 🥲

messihase

80+
PSU fsp marka 650 w bir güç kaynağı.
Merakımdan soruyorum psu'nun markasını biliyorsanız paylaşabilir misiniz?
Anakarta gelince DP çıkışı vs. gibi fazla derin bilgi sahibi değilim anakart konusunda. Beni ikna eden sadece M2 slotunun 2, ram slotunun 4 ve daha sonra eğer işlemci değiştirirsem belirli bi watt'dan sonrasını desteklemesi.
Anakar konusunda endişeniz anlayamadım B650m k modeli de ds3h ile aynı sayıda ram ve M2 slotuna sahip. Watt değerinden ne kastettiğinizi anlayamadım.
Bilgisayardan fazla anlayan birisi değilim mantıklı geldi bana sistem fakat daha farklı sistem önerileriniz varsa memnun olurum.
Bence bu sistem yeterince iyi endişelerimi yukarıda belirttim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Ateş
Merakımdan soruyorum psu'nun markasını biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

Anakar konusunda endişeniz anlayamadım B650m k modeli de ds3h ile aynı sayıda ram ve M2 slotuna sahip. Watt değerinden ne kastettiğinizi anlayamadım.

Bence bu sistem yeterince iyi endişelerimi yukarıda belirttim.
Artık çok geç stok kalmamış 🥲 fakat daha sonradan fark ettim xpg miş PSU.
Yine de teşekkürler destek ve yorumlarınız için.

Top Bottom