Neler Yeni

45 bin TL bütçe ile hangi gaming laptop alınmalı?

NovaRiper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Can ELGEZEN
Dostlar selamlar, çok yakın bir arkadaşım laptop alacak. Başlangıçta daha düşük bir bütçeyle ürün arıyorduk sonra bütçenin biraz daha artışı söz konusu oldu. 45 bin TL civarında bütçemiz var, 45-46 arasındaki küsüratları göz ardı edebiliriz ama daha fazla aşamayız. Aklımızda iki model var, Bir tanesi ROG Strix G16 diğeri ise TUF A15, ikisinin de linklerini aşağıya bırakacağım. Alternatif öneriniz varsa yine değerlendirmeye açığız. Tereddüt ettiğimiz noktalar şunlar:
ROG 16" dolayısıyla kasa boyutu ve soğutma alanı daha büyük, 3 adet fana, 7 adet bakır ısı borusuna ve işlemcide sıvı metal macuna sahip ayrıca cihazın arka kısmına sıcak havayı tahliye edebilmek için boylu boyuna hava çıkışı konumlandırılmış. TUF ise 15.6" yani kasa alanı daha küçük, 2 adet fan, 5 adet bakır ısı borusu ve standart termal macuna sahip ayrıca 4 hava çıkışı sunulmuş ama arka kısım boydan boya çıkış içermiyor. ROG i7 13650HX ile 4060 kombinasyonuna TUF ise Ryzen9 7940HS ile RTX 4070 kombinasyonuna sahip. Cihazlar yük altında uzun süre kullanıldıktan sonra acaba ısınma ile birlikte 4060 ve 4070 farkı kapanır mı? Arkadaşım LOL, Valorant, CS 2, RDR2, GTA 5 gibi oyunlar oynuyor, zaman zaman daha üst düzey AAA oyunlar da oynayacak. Uzun ömürlü ve kaliteli bir cihaz istiyor. Soğutma farkı, malzeme ve ekran kalitesi gibi çeşitli şeyler ROG de daha ön planda olduğu için şuan oraya daha yakınız ama 4070'in performansı da yabana atılacak düzeyde değil. Fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Nanoreview karşılaştırmaları bu şekilde:

Son düzenleme:

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum
sicakliklari onemsemiyorsan asus tuf 4070 cok iyi bir secenek

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Mete C. E.
Tufu al bizzat kullandım, tüm laptoplar ısınıyor, 7940 hs de turbo kapatsanız bile muazzam hızlı bu sayede maksimum sıcaklık dengelemek kolay.

NovaRiper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Can ELGEZEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sicakliklari onemsemiyorsan asus tuf 4070 cok iyi bir secenek
Tereddüt ettiğimiz nokta sıcaklık zaten.
Tufu al bizzat kullandım, tüm laptoplar ısınıyor, 7940 hs de turbo kapatsanız bile muazzam hızlı bu sayede maksimum sıcaklık dengelemek kolay.
Gördüğüm kadarıyla i7nin oyun ve çekirdek performansları az da olsa daha önde ama tereddüt ettiğimiz kısım işlemci değil genel olarak çok yakınlar. Sorunumuz soğutma sistemlerinin farklı olmasından kaynaklı ekran kartının ve genel olarak sistemin sıcaklık değerleriyle alakalı.

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Tereddüt ettiğimiz nokta sıcaklık zaten.

Gördüğüm kadarıyla i7nin oyun ve çekirdek performansları az da olsa daha önde ama tereddüt ettiğimiz kısım işlemci değil genel olarak çok yakınlar. Sorunumuz soğutma sistemlerinin farklı olmasından kaynaklı ekran kartının ve genel olarak sistemin sıcaklık değerleriyle alakalı.
o zaman gosterdigin 2 laptopta isiniyor dostum, hp victuslara bakmani oneririm

• Hahaha
Reaksiyonlar: soul

NovaRiper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Can ELGEZEN
o zaman gosterdigin 2 laptopta isiniyor dostum, hp victuslara bakmani oneririm
Her cihaz ısınıyor, ROG'nin soğutması TUF'a göre çok daha üst düzey. İlk mesajımda fan, ısı borusu sayısı vs. gibi detaylandırarak anlattım ama sanırım dikkatlice okumamışsınız. Ayrıca ROG ve TUF arasında kalmışken Victus tavsiye etmeniz ironidir umarım. Teşekkürler.

• Beğen
Reaksiyonlar: soul

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Her cihaz ısınıyor, ROG'nin soğutması TUF'a göre çok daha üst düzey. İlk mesajımda fan, ısı borusu sayısı vs. gibi detaylandırarak anlattım ama sanırım dikkatlice okumamışsınız. Ayrıca ROG ve TUF arasında kalmışken Victus tavsiye etmeniz ironidir umarım. Teşekkürler.
evet sahsen ironi yapmayi seviyorum ve cokca kullaniyorum bircok kisi ironi onerilerimden gayet memnun
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.akakce.com/laptop-noteb...ayar-nh-qljey-001-siyah-fiyati,240698519.html bir ironi daha yaparaktan bunun attigin laptoplarin ikisindende cok daha iyi oldugunu soyluyorum

NovaRiper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Can ELGEZEN
evet sahsen ironi yapmayi seviyorum ve cokca kullaniyorum bircok kisi ironi onerilerimden gayet memnun

https://www.akakce.com/laptop-noteb...ayar-nh-qljey-001-siyah-fiyati,240698519.html bir ironi daha yaparaktan bunun attigin laptoplarin ikisindende cok daha iyi oldugunu soyluyorum
Yeni Nitro aklımdaki bir modeldi bu fiyat bandında görememiştim attığınız için teşekkürler. Fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Tavsiyeniz için teşekkürler. 2K 165hz olması çok güzel. Herhangi bir sorunu var mı ve soğutması nasıl acaba?

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Yeni Nitro aklımdaki bir modeldi bu fiyat bandında görememiştim attığınız için teşekkürler. Fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Tavsiyeniz için teşekkürler. 2K 165hz olması çok güzel. Herhangi bir sorunu var mı ve soğutması nasıl acaba?
cift fanli 4 izgarali sivi metal macunlu bir sogutma sistemi var, 40 serisinin tepe sogutmasina sahip modellerindendir, fiyat bandinda rakibi yoktur

detayli video

NovaRiper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Can ELGEZEN
cift fanli 4 izgarali sivi metal macunlu bir sogutma sistemi var, 40 serisinin tepe sogutmasina sahip modellerindendir, fiyat bandinda rakibi yoktur

detayli video
Attığınız videoyu izliyordum şuanda, dediğim gibi daha önce bu fiyat bandında bulamadığım için ROG ve TUF modelleri arasında kalmıştık.
Bu 3 model arasından en iyisinin bu olduğunu düşünüyorum ama eskiden Nitro serisi daha giriş seviye cihazlar üretiyordu. Malzeme kalitesi ve genel kalite diğer modellerle yarışabilecek seviyede mi?

Model fiyatı 53 bin, gözden kaçırmışım ama bizim bütçemiz 45 bin. Fark etmediğim için Acer'ı 43 bin sanmıştım. Bütçe içerisinde öneri yapabilir misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,633
Üyeler
155,448
Son üye
speeler01
Top Bottom