Neler Yeni

450tl ye modem önerisi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Önerilerinizi bekliyorum.
Tokatta merkeze bir kaç km uzakta yaşıyorum.
Evim yüksekte sayılabilecek bir mahallede.
450TL ye alacağım modem işimi görür mü?
Perfonmans arttırır mı?
Lutfen biraz yorumlayıp ona göre önerin.
Elimde Turk telekomun standart modemi var.
Aşırı bir perfonmans artışı bekliyorum çünkü internet baya kötü.

cnut

80+ Bronze
Altyapın kötü olduğu için düşük internet hızı alıyorsun. Örnek veriyorum altyapın 8 Mbps'e kadar destekliyor. Sen istersen 1000 TL değerinde bir modem al yine 8Mbps hızı alırsın.
Eğer modemin gerçekten eski ise o zaman belki performans artışı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Önerilerinizi bekliyorum.
Tokatta merkeze bir kaç km uzakta yaşıyorum.
Evim yüksekte sayılabilecek bir mahallede.
450TL ye alacağım modem işimi görür mü?
Perfonmans arttırır mı?
Lutfen biraz yorumlayıp ona göre önerin.
Elimde Turk telekomun standart modemi var.
Aşırı bir perfonmans artışı bekliyorum çünkü internet baya kötü.
Bu siteden altyapı sorgulaması yaparak eve gelen internet hızının maksimum kaç olduğunu yazar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapın kötü olduğu için düşük internet hızı alıyorsun. Örnek veriyorum altyapın 8 Mbps'e kadar destekliyor. Sen istersen 1000 TL değerinde bir modem al yine 8Mbps hızı alırsın.
Eğer modemin gerçekten eski ise o zaman belki performans artışı olabilir.
Hocam yakın zamanda değiştirmedim rahat 2-3 yılı vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu siteden altyapı sorgulaması yaparak eve gelen internet hızının maksimum kaç olduğunu yazar mısın?
unknown_2021.12.16-19.50.png

Böyle çıktı hocam.
Ama tam doğru mu bilmiyorum ancak konum doğru mu bilmiyoruım ama baya yakın seçtim büyük ihtimalle

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Hocam yakın zamanda değiştirmedim rahat 2-3 yılı vardır.

Alıntıyı görüntüle
Böyle çıktı hocam.
Ama tam doğru mu bilmiyorum ancak konum doğru mu bilmiyoruım ama baya yakın seçtim büyük ihtimalle
Baya yakında olsa da olmaz tam adres girmelisin. Yanındaki binaya 75Mbps hız geliyor sizin binaya 8Mbps gelebilir açık adresten sorgulatabilirsin kapı numarasına kadar ona göre bilgilendirme yapalım tekrar sorgula.

Örnek:

22222.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Baya yakında olsa da olmaz tam adres girmelisin. Yanındaki binaya 75Mbps hız geliyor sizin binaya 8Mbps gelebilir açık adresten sorgulatabilirsin kapı numarasına kadar ona göre bilgilendirme yapalım tekrar sorgula.

Örnek:

Alıntıyı görüntüle
Hocam sokak ve daire numarası cok karmasık atıyorum ben C2 blokta oturuyorum onu nasıl bulupta seçeceğimki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Hocam sokak ve daire numarası cok karmasık atıyorum ben C2 blokta oturuyorum onu nasıl bulupta seçeceğimki?
Örneğin bizimki Sefa Mh. Delice Sk. Basın Sitesi No: 36 A Blok Kat: 1 D: 1 mahalle sokağı girdikten sonra Apt adı ya da Apt no çıkacak diyelim ki no 38'de oturuyorsunuz 38 işaretle Apt adı yazıyorsa direk apt sonra altında bloklar varsa A B C blok diye çıkar zaten blogu seçip daire no seçin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Örneğin bizim ki Sefa Mh. Delice Sk. Basın Sitesi No: 36 A Blok Kat:1 D:1 mahalle sokağı girdikten sonra Apt adı yada Apt no çıkacak diyelim ki no 38'de oturuyorsunuz 38 işaretle Apt adı yazıyorsa direk apt sonra altında bloklar varsa A B C blok diye çıkar zaten bloğu seçip daire no seçin
Mahalle sokagını nerden görebilirim hocam tam olarak. Konumdan acıyorum oda 62 sokak cıkıyor baska bisey cıkmıyor.
Oda sitede yok zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Alt yapın 50mbit kadar hızı destekliyor adresi doğru girdiysen eğer hız testi yapıp atar mısın?
Niye böyle bir şey istediniz hocam?
Cok mu dusuk geldi o yuzden mi soruyorsunuz.

Alt yapın 50mbit kadar hızı destekliyor adresi doğru girdiysen eğer hız testi yapıp atar mısın?
unknown_2021.12.16-20.16.png

Hocam böyle geldi ama Turk Telekom neden Trabzon gösteriyor onu değiştirmem mi gerekiyordu.

@unbreakableFB
Nolacak simdi hocam yeni modem hiç etki etmez mi?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Niye böyle bir şey istediniz hocam?
Cok mu dusuk geldi o yuzden mi soruyorsunuz.

Alıntıyı görüntüle
Hocam böyle geldi ama Turk Telekom neden Trabzon gösteriyor onu değiştirmem mi gerekiyordu.

@unbreakableFB
Nolacak simdi hocam yeni modem hiç etki etmez mi?
Dostum etki eder tabii ki 50mbit hıza kadar çıkabilirsin şuan aldığın hızın yaklaşık 17 Katı daha fazla hız alabilirsin ama önce Türktelekomu arayıp hangi paketi kullanıyorsun onu sorgulaman gerekir örneğin 8Mbps'lik bir paket almışsındır. İstediğin modemi'de alsan yine 50Mbps'yi göremezsin türktelekomu arayıp hangi paketi kullandığını ve kullandığın paketin hızı kaç Mbps'ye kadar desteklediğini sorup yazarsan modem için yardımcı olunur.

Top Bottom