Neler Yeni

4K - 144 hz monitörlerden hangisini seçmeliyim???

OzzYKUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Ceylan
Bütçe
20000
Merhaba arkadaşlar.
RTX 4080'li bir sistem topluyorum ve son olarak monitör kaldı. Bu üç monitör arasında kararsızım. Hikaye ve rekabetçi( CS:GO-LoL-Valorant vs.) Oyunları oynuyorum. Önceden 3080 Ti'lı, 17.3 inç bir laptop kullanıyordum ve oyun oynarken yani yük altındayken kapanması sonucu iade ettim. 28 veya 32 inç 4K olan bir monitör almak istiyorum ama CS:GO falan oynarken 32 inç zorlar mı beni; ekran büyük gelir mi onda kararsızım. Açılan önceki konularda 4K için 32 inç ideal boyut gibi şeyler okudum. Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini söylerlerse çok sevinirim.
Baktığım modeller şunlar:
Samsung Odyssey G7 LS28BG702EPXUF 28" 1 ms G-Sync Oyuncu Monitörü
Gigabyte M28U 28" 1 ms 4K Oyuncu Monitörü
Dell G3223Q 32" 1 ms UHD FreeSync IPS Oyuncu Monitörü
Bu üç monitör de 4K çözünürlük ve 144 hz yenilemeye sahip.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bunlar arasından Samsung derim ben en iyi paneller ondadır, ama Gigabyte da güzel bir model.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,384
İsim
Selim
Merhaba arkadaşlar.
RTX 4080'li bir sistem topluyorum ve son olarak monitör kaldı. Bu üç monitör arasında kararsızım. Hikaye ve rekabetçi( CS:GO-LoL-Valorant vs.) Oyunları oynuyorum. Önceden 3080 Ti'lı, 17.3 inç bir laptop kullanıyordum ve oyun oynarken yani yük altındayken kapanması sonucu iade ettim. 28 veya 32 inç 4K olan bir monitör almak istiyorum ama CS:GO falan oynarken 32 inç zorlar mı beni; ekran büyük gelir mi onda kararsızım. Açılan önceki konularda 4K için 32 inç ideal boyut gibi şeyler okudum. Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini söylerlerse çok sevinirim.
Uzun yıllar rekabetçi oynayan kişiler az çok bilir ki 4k da CS oynanmaz ama diğer oyunlarda oynarmisin bilemem. Ama ben 4k IPS monitör alsaydım 32 inç alır hem hikayeli oyunlarda sürükleyici olur hem film izlerken 👍 illa kullanamam dersen 27inc alın.

OzzYKUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açılan diğer konularda 4K için 28 inç'in yetersiz geleceğini yazmışlar. O yüzden kafamı karıştırdı Dell olan model. Samsung olan modelde Wi-Fi bağlantısı falan da var. İleride dizi film içim kullanılabilir pc'yi elden çıkaracak olursam. 32 inç ekranda rekabetçi oyunlar zor mu oynanır dersiniz ?

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,384
İsim
Selim
Açılan diğer konularda 4K için 28 inç'in yetersiz geleceğini yazmışlar. O yüzden kafamı karıştırdı Dell olan model. Samsung olan modelde Wi-Fi bağlantısı falan da var. İleride dizi film içim kullanılabilir pc'yi elden çıkaracak olursam. 32 inç ekranda rekabetçi oyunlar zor mu oynanır dersiniz ?
Hayır zor olmaz ama e sporcu olacam diyorsan 27inc kullan. Lakin bu fiyatı veriyorsam 32 inç alırdım ben. Ayrıca acelesi yoksa 1 ay içinde 10k daha bütçe eklerim derseniz rog strix serisi almanızı tavsiye ederim.

OzzYKUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzun yıllar rekabetçi oynayan kişiler az çok bilir ki 4k da CS oynanmaz ama diğer oyunlarda oynarmisin bilemem. Ama ben 4k IPS monitör alsaydım 32 inç alır hem hikayeli oyunlarda sürükleyici olur hem film izlerken 👍 illa kullanamam dersen 27inc alın.
Aynen öyle rekabetçi için yüksek yenileme hızı 1080p olmalı diye biliyorum. Ama yıllarca laptopta CSGO oynamış biriyim. Sırf CSGO için de bu kadar masrafa girmek mantıksız olacak o yüzden 4K monitör düşünüyorum, idare edebilirim 4K ile CS'de :) Beni tek düşündüren ekran boyutu şu anda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır zor olmaz ama e sporcu olacam diyorsan 27inc kullan. Lakin bu fiyatı veriyorsam 32 inç alırdım ben. Ayrıca acelesi yoksa 1 ay içinde 10k daha bütçe eklerim derseniz rog strix serisi almanızı tavsiye ederim.
Bütçeyi fazla zorladım sistem için, 10k daha ekleyemem maalesef. Eşim kesecek yoksa beni :D

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,384
İsim
Selim
Aynen öyle rekabetçi için yüksek yenileme hızı 1080p olmalı diye biliyorum. Ama yıllarca laptopta CSGO oynamış biriyim. Sırf CSGO için de bu kadar masrafa girmek mantıksız olacak o yüzden 4K monitör düşünüyorum, idare edebilirim 4K ile CS'de :) Beni tek düşündüren ekran boyutu şu anda.
İnceleme videolarını izle ve 32inc monitörde CS vb. Oyunlar açan kişilere bak kafanda ki soru işaretleri gider. Ama bu fiyatlara monitör almak bana saçma geliyor rekabetçi oynuyorsan yüksek Hz olan monitör tercih etmeniz daha iyi.

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,372
İsim
Emir Bayram
Merhaba arkadaşlar.
Usta fps oyunu oynuyorsan 32" sakın alma tavsiyem 27" 280hz 2k monitör almandan yana.

OzzYKUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Ceylan
İnceleme videolarını izle ve 32inc monitörde CS vb. Oyunlar açan kişilere bak kafanda ki soru işaretleri gider. Ama bu fiyatlara monitör almak bana saçma geliyor rekabetçi oynuyorsan yüksek Hz olan monitör tercih etmeniz daha iyi.
Bir bakınayım başkan videolara. Çok teşekkür ediyorum tavsiyelerin için.

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,372
İsim
Emir Bayram
Başkan sadece fps değil tabi. Hikaye modlu oyunları da severim baya. Cyberpunk 2077- RDR 2 gibi
bak bende 27inç var cidden büyük 32inç tv gibi olur gözünü çok alır mesafeni iyice uzak tutman gerekir o yüzden bence gereksiz yinede sen bilirsin.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,384
İsim
Selim
Bir bakınayım başkan videolara. Çok teşekkür ediyorum tavsiyelerin için.
Yani bu fiyata monitör alıyorsan bu attığın monitörlerin inceleme videolarını araştır daha sonra 32inc monitör canlı bir şekilde bulabiliyorsaniz internet cafede gidin bi karşısına oturum deneyimleyin ondan sonra karar verin. 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,049
Üyeler
150,992
Son üye
furkanefe.07
Top Bottom